REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Beata Kielar-Tammert

Dołącz do grona ekspertów
Beata Kielar-Tammert

Radca prawny wpisany na Listę Radców Prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Właścicielka Kancelarii Prawnej www.bktkancelaria.pl, autorka wielu artykułów o tematyce prawniczej publikowanych w czasopismach, na blogu oraz w mediach społecznościowych, specjalizująca się w prawie Unii Europejskiej, prawie gospodarczym i prawach cudzoziemców.

Kancelaria Radcy Prawnego Beaty Kielar-Tammert świadczy usługi skierowane zarówno do przedsiębiorców jak i osób indywidualnych w zakresie obejmującym w szczególności stosunki prawne z elementem transgranicznym.

Nasza działalność opiera się o następujące filary:

Doradztwo korporacyjne - pomagamy w doborze odpowiedniej formy prowadzenia działalności w Polsce, minimalizujemy ryzyko prowadzenia działalności pod kątem prawno- podatkowym, asystujemy w zgromadzeniach wspólników, przygotowujemy projekty uchwał, umów, regulaminów, plany restrukturyzacyjne przedsiębiorstw oraz analizy majątku spółek. Doradzamy w zakresie zatrudniania, umów o pracę oraz wypowiedzeń stosunków pracy a także w zakresie obowiązków, jakie należy spełnić delegując pracowników do pracy za granicę. Nasze usługi wykonujemy w poszanowaniu odrębności związanych z transgranicznym charakterem prowadzonej działalności. Porozumiewamy się w języku niemieckim i rosyjskim.

Prawo w Rodzinie - doradzamy oraz reprezentujemy klientów w postępowaniach sądowych w sprawach o rozwód, separację, opiekę nad dziećmi, alimenty. Doradzamy w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, w sprawach spadkowych, w sprawach upadłości konsumenckiej. Posiadamy doświadczenie w sprawach odszkodowań z tytułu błędów medycznych, wypadków przy pracy czy wypadków komunikacyjnych. W imieniu klientów dochodzimy świadczeń rodzinnych z Niemiec (Kindergeld). Zajmujemy się legalizacją pobytów cudzoziemców w Polsce oraz ich delegowaniem do krajów UE.

Do każdej sprawy podchodzimy z uwagą wyznając zasadę: "traktuj klientów tak, jak sam chciałbyś być traktowany".

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zakresem oferowanych przez nas usług na www.bktkancelaria.pl l ub do skorzystania z kontaktu z nami poprzez maila: sekretariat@bktkancelaria.pl lub telefonicznie: 602 38 60 01.

www.bktkancelaria.pl

Świadczenia rodzinne takie jak Kindergeld to interesujący temat w związku ze swobodą świadczenia usług na całym terytorium UE, EWG i Szwajcarii. Chodzi wszakże o zasadę wędrujących za pracownikiem świadczeń, które przysługują mu z racji zatrudnienia, zamieszkania oraz obowiązku podatkowego.
Zarządzenie przedsiębiorstwem stanowi nie lada wyzwanie zarówno pod względem prawnym jak i organizacyjnym. Bardzo ważne jest wypracowanie odpowiednich mechanizmów pozwalających uniknąć różnego rodzaju zagrożeń. Z pomocą w tym zakresie przychodzą procedury compliance. Co dokładnie oznacza to słowo oraz jakie korzyści niesie ze sobą wprowadzenie stosownych procedur w Państwa organizacji?

REKLAMA

Jakie zasady obowiązują podczas ustalania sądu właściwego do rozpoznawania sporów z pierwiastkiem transgranicznym? Którego państwa prawo należy stosować, biorąc pod uwagę zamiary stron oraz ich obowiązki wynikające z zawartej umowy?

REKLAMA