REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zbigniew Szczygielski

Dołącz do grona ekspertów
Zbigniew Szczygielski

Ekspert rynku leasingowego.

Dyrektor ds. leasingu w firmie doradczej Gold Finance.

Twoja firma powstała niedawno. Czy możesz uzyskać leasing? Ekspert odpowiada na pytania dotyczące leasingu, zadane przez czytelników.
Ubezpieczenie przedmiotu leasingu to dla osób decydujących się na skorzystanie z leasingu konieczność. Ekspert podpowiada na co zwracać uwagę odnośnie ubezpieczenia przedmiotu w umowie leasingu.

REKLAMA

Jak długo trwają procedury związane z podpisaniem umowy leasingu? Ekspert wyjaśnia czytelnikom, w jak długo trwa podpisanie umowy leasingu.
Jakie formalności wiążą się z umową leasingu? Jakie dokumenty są wymagane przy ubieganiu się o leasing? Ekspert wyjaśnia jakie formalności łączą się z leasingiem.

REKLAMA

Czy możliwy jest leasing dla przedstawicieli wolnych zawodów i specjalistów? Ekspert odpowiada na pytania zadane przez czytelników.
Jaka jest minimalna wartość przedmiotów, które można wziąć w leasing? Ekspert odpowiada na pytania zadane przez czytelników.
Czym różni się leasing operacyjny od leasingu finansowego? Ekspert wyjaśnia jakie są podstawowe różnice między leasingiem operacyjnym a leasingiem finansowym.
Od czego zależy czas trwania umowy leasingu? Ekspert odpowiada na pytania zadane przez czytelników.
Czy nieruchomości też mogą być przedmiotem leasingu? Eksperci odpowiadają na pytania czytelników.
Czy możliwy jest leasing samochodów osobowych? Jeżeli tak, to na jakich zasadach? Ekspert odpowiada na pytania czytelników.
Leasing jest formą finansowania, dzięki której możliwe jest korzystanie ze środków trwałych bez konieczności ich zakupu.
Czas trwania umowy leasingu jest to czas oznaczony, na jaki została zawarta mowa, z wyłączeniem czasu na który umowa może być przedłużona lub skrócona.
Na co należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o podpisaniu umowy leasingu? Jak się w tym nie pogubić i czy warunki leasingu wszystkich firm leasingowych są podobne.
Czy możliwe jest uzyskanie leasingu w procedurach uproszczonych? Tak, jednak dotyczy to głównie samochodów.
Początki leasingu w Polsce wiążą się z dynamicznym rozwojem przedsiębiorczości na początku lat 90. Sama idea leasingu narodziła się w Stanach Zjednoczonych, w latach 50-tych. Jest formą finansowania inwestycji przez przedsiębiorstwa i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą.
Światowy kryzys gospodarczy coraz mocniej daje znać o sobie również w naszym kraju. Spadek popytu wewnętrznego, spadek zamówień z zagranicy oraz wzrost kursu walut to czynniki, którym również małe firmy muszą pilnie stawić czoła. Bez wątpienia wpływ będzie miała również diametralna zmiana polityki kredytowej banków i firm leasingowych.

REKLAMA