Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Dołącz do grona ekspertów
Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

W swojej ofercie PWG Skarbiec udziela wsparcia przedsiębiorcom, przy takich procesach biznesowych jak: procedury due diligence, poszukiwanie majątku ukrytego przez dłużników, analizowanie niejawnych związków i interesów gospodarczych, przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy czy wrogie przejęcia. Zbieramy materiały dowodowe do spraw: windykacyjnych, gospodarczych, karnych, pracowniczych, z zakresu czynów nieuczciwej konkurencji, rozwodowych, alimentacyjnych, opiekuńczych czy spadkowych, lokalizujemy świadków oraz osoby zaginione.


Dzięki współpracy z wybitnymi ekspertami i osobami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w policji, wojsku, kontrwywiadzie i śledztwach finansowych, działania Profesjonalnego Wywiadu Gospodarczego SKARBIEC mogą obejmować także: przeciwdziałanie i zwalczanie szpiegostwa, prowadzenie obserwacji i przesłuchań, operacje pod przykryciem, księgowość śledczą, informatykę śledczą, a także ochronę własności intelektualnej i marki.


Korzystając z doświadczenia Kancelarii Prawnej Skarbiec, PWG Skarbiec jako jeden z nielicznych podmiotów w Polsce zajmuje się także poszukiwaniem aktywów ukrytych w tzw. rajach podatkowych i na terytoriach stosujących szkodliwą konkurencję podatkową.


Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. od kilku lat z powodzeniem wdraża działania doradcze, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa prowadzonej przez polskie firmy działalności gospodarczej.


Strona internetowa: www.wywiad-gospodarczy.pl

Katalog dotyczący dochowania należytej staranności w VAT wskazuje jakimi kryteriami powinien kierować się przedsiębiorca, weryfikując swojego kontrahenta. Brak ich dotrzymania może być powodem uznania przez urzędników, że podatnik nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku i co za tym idzie wszczęcia przeciwko niemu czynności kontrolnych.
Zaległa wierzytelność - jest to termin, który spędza sen z powiek tak wierzycielom, jak i samym dłużnikom. I chociaż teoretycznie jego przekroczenie powinno być problemem przede wszystkim dla strony zalegającej ze spłatą, to w warunkach polskich stanowi także istotny problem dla wierzyciela. Szczególnie w przypadku gdy jest nim przedsiębiorca.
Cechą wspólną każdego przesłuchania jest fakt, że w zasadniczej większości przypadków jedynie prowadząca je osoba wie, co chce osiągnąć i jaki jest cel tego środka dowodowego. Dlatego też, bez względu na charakter, w jakim jesteśmy przesłuchiwani zawsze dobrze jest pamiętać, że to nie my rozdajemy w tej grze karty, a każde słowo czy gest może zostać przez przesłuchującego odebrane inaczej niż byśmy sobie tego życzyli.
Czy wywiad gospodarczy jest tym samym co szpiegostwo gospodarcze? Czy przedsiębiorca powinien korzystać z wywiadu gospodarczego, jeżeli 85% informacji na temat konkurencji znajdzie w Google i innych otwartych źródłach? Czy pracownicy wywiadowni gospodarczych spędzają całe dnie w Excelu analizując dane, czy raczej w terenie podglądając przez lornetkę? Czym jest, tak naprawdę, wywiad gospodarczy?
Co jakiś czas serwisy informacyjne donoszą o wycieku danych. Problem ten dotyczy zarówno wielkich korporacji, małych firm jak i organów państwa. Niekiedy do utraty informacji dochodzi przez przypadek lub nieuwagę, a innym razem, w efekcie działania hakerów. Czy można się w jakiś sposób bronić przed takim zjawiskiem? W pewnym stopniu tak: np. rozwijając systemy teleinformatyczne.
W ostatnich latach dowiadujemy się o coraz bardziej oryginalnych i, co warto zaznaczyć, coraz bardziej skutecznych, sposobach ukrywania majątku przez dłużników. Wszystkie zaś, w znacznym stopniu utrudniają działania wierzyciela, który chce odzyskać należne mu pieniądze. Jakie są najdziwniejsze sposoby ukrywania majątku?
Statystyki wskazują na coraz mniejszą skuteczność egzekucji komorniczej, co oczywiście nie wpływa pozytywnie na efektywność odzyskiwania przez wierzycieli swoich pieniędzy. Wierzyciele mają jednak kilka możliwość, by wesprzeć w działaniach komornika w celu odzyskania długu.