REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Dołącz do grona ekspertów
Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Rekomenduje nas co roku Legal 500 EMEA i Chambers Europe.

Projekty międzynarodowe i branżowe

Jesteśmy członkiem wspierającym Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) i ASPIRE, najważniejszych organizacji reprezentujących sektor SSC i BPO w Polsce; oraz członkiem Interlaw – międzynarodowej sieci niezależnych kancelarii, co pozwala nam na obsługę transakcji obejmujących więcej niż jedną jurysdykcję.

Nasze obszary praktyki

Szczególnie dumni jesteśmy z naszych osiągnięć i wsparcia dla sektorów: telekomunikacyjnego, nieruchomościowego i outsourcingowego. Nasze wiodące praktyki to M&A, TMT, postępowania sądowe, restrukturyzacja, prawo pracy, prawo nieruchomości, finansowanie przedsięwzięć oraz doradztwo na rzecz funduszy inwestycyjnych i start-ups.

CDZ Warszawa

ul. Zajęcza 15

00-351 Warszawa

T: +48 22 492 40 00

E: kancelaria@cdz.com.pl


CDZ Kraków

al. Słowackiego 64

30-004 Kraków

T: +48 12421 12 55

E: krakow@cdz.com.pl


CDZ Łódź

ul. Sienkiewicza 82/84

90-318 Łódź

T: +48 42 277 64 74

E: lodz@cdz.com.pl

www.cdz.com.pl

Z dniem 30 kwietnia 2016 roku weszła w życie ustawa z dnia 14 kwietnia 2016 roku o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz zmianie niektórych ustaw. Ustawa ta zasadniczo znowelizowała przepisy ustawy z 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego (dalej jako „Ustawa”), a nowela ta wprowadziła wątpliwości praktyczne w kwestii obrotu ziemią rolną na terytorium Polski w ramach sprzedaży egzekucyjnej.
W ostatnich miesiącach rząd i posłowie przygotowali szereg nowych propozycji zmian prawa pracy, które będą miały wpływ na kształt rynku pracy w Polsce. Część z planowanych aktów prawnych trafiła już do Sejmu, a niektóre pozostają jeszcze na etapie konsultacji międzyresortowych. Nie można wykluczyć, że część z tych zmian, które mają na celu poprawić zarobki Polaków, doprowadzi do zmniejszenia konkurencyjności Polski na arenie międzynarodowej i spowoduje ograniczenie zatrudnienia również w dobrze rozwijającej się dotychczas branży nowoczesnych usług biznesowych.

REKLAMA