REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biuro rachunkowe PROGRES Monika Białobrzewska

Dołącz do grona ekspertów
Biuro rachunkowe PROGRES Monika Białobrzewska

Certyfikowane Biuro rachunkowe PROGRES Monika Białobrzewska posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowym prowadzeniu księgowości dla firm. Świadczymy profesjonalne usługi księgowe i kadrowo-płacowe klientów. Jako nieliczni oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC księgowego posiadamy ubezpieczenie dodatkowe na KPIR, ryczałty oraz kadry i płace, aby w pełni zabezpieczyć finanse naszych klientów. Mamy ubezpieczenie OC karno-skarbowe oraz z tytułu doradztwa w zakresie ubezpieczeń społecznych i innego doradztwa kadrowego. Co ważne, jesteśmy też zabezpieczeni w razie utraty danych oraz szkód cyber.

Nasza umowa z ubezpieczycielem oznacza pokrycie przez niego ewentualnych sankcji finansowych, ale przede wszystkim reprezentowanie i obrona racji naszych Klientów oraz podjętych przez nas decyzji dotyczących kwestii finansowo-księgowych.

Nasz Zespół Finansowo-Księgowy ma ogromne doświadczenie i każdy z jego członków ma wyższe wykształcenie magisterskie rachunkowe, co świadczy o przywiązaniu dużej uwagi do jakości oferowanych przez nas usług.

Siedziba biura: Al. Solidarności 117 lok. 214, 00-140 Warszawa

Zakres naszych usług:

Nasza oferta jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów oraz zmieniających się warunków rynkowych i gospodarczych. Obsługujemy spółki osobowe, kapitałowe (również spółki z o.o.) oraz jednoosobowe działalności gospodarcze. Stale poszerzamy nasze kompetencje, dlatego efektywnie doradzimy Ci w każdym temacie. Jeśli chcesz przekazać księgowość swojej firmy w ręce doświadczonych księgowych, którzy rozliczą Cię terminowo i rzetelnie, pozostaw to nam. Twoje deklaracje podatkowe podpisuje właścicielka firmy i to ona odpowiada za ich poprawność swoim nazwiskiem.

Zapewniamy możliwość przechowywania ksiąg rachunkowych oraz opcję reprezentowania Klienta w urzędach. Nowym przedsiębiorcom doradzamy w zakresie rejestracji działalności gospodarczej oraz pomagamy w przygotowaniu dokumentów i wyborze najkorzystniejszej formy opodatkowania i rozliczenia z US i ZUS.

Naszym celem jest realizowanie powierzonych zadań w sposób solidny, sumienny i odpowiedzialny.

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zapraszam na naszą stronę internetową.

Współpracujemy z firmami w zakresie wirtualnego biura, ochrony środowiska, zatrudniania cudzoziemców, kompleksowej obsługi prawnej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od pon. do pt. w godz. 9.00 – 17.00.

e-mail: biuro@progres-24.pl

strona www: www.progres-24.pl

mgr Monika Białobrzewska
Kom. 533-325-733

Biuro rachunkowe a komornik. Wielu właścicieli biur rachunkowych dostaje od komornika wezwanie do złożenia wyjaśnień / udzielenia informacji o klientach swojego bura. Podstawą prawną na którą powołują się komornicy to art. 761 kodeksu postępowania cywilnego. Dostając takie wezwanie zastanawiają się, czy powinni udostępniać informacje dotyczące majątku i dochodu swoich klientów. W wezwaniu od komornika możemy przeczytać, iż wzywa on do udzielenia informacji niezbędnych do prowadzenia postępowania oraz że za nieuzasadnioną odmowę udzielenia informacji może zostać nałożona grzywna do 2000,00 zł. Czy księgowi mogą odmówić komornikowi uzasadniając to tajemnicą zawodową lub nawet Rozporządzeniem o ochronie danych osobowych RODO? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania właścicieli biur rachunkowych w tym zakresie.
Korekta PIT. Wypełnienie i złożenie korekty deklaracji PIT może pozornie wydawać się procesem dość trudnym. Każdy podatnik, któremu zdarzyło się popełnić błąd w zeznaniach podatkowych obawia się przykrych konsekwencji swojego potknięcia. W ogóle nie musi tak być - wystarczy wiedzieć jak i do kiedy złożyć stosowne dokumenty.

REKLAMA

Przedsiębiorcy często rejestrują swoje działalności gospodarcze w swoim mieszkaniu lub domu, gdzie zamieszkują i prowadzą swoje gospodarstwa domowe. Jeśli w swoim miejscu zamieszkania prowadzi się działalność firmy tzn. pracuje i przyjmuje klientów, to w związku z tym przysługuje prawo do przeznaczenia części lokalu na siedzibę firmy. Jest wtedy możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych firmy odpowiednio wyliczonej części wydatków ponoszonych na lokal tj. czynsz, kredyt, media, wyposażenie czy remont.
Coraz więcej podatników zleca swoją księgowość biurom rachunkowym. Korzystając z usług biur rachunkowych wydaje się że to księgowi ponoszą pełną odpowiedzialność za księgi podatkowe, ale czy rzeczywiście tak jest? Czy zlecenie biuru księgowemu obsługę księgową swojej firmy jest metodą na uniknięcie odpowiedzialności przed fiskusem?

REKLAMA

Od 1 stycznia 2016 r. minimalne wynagrodzenie pracownika na umowie o pracę wynosi 1850,00 zł brutto (o 100,00 zł więcej niż w 2015 r). Jednak pracownik nie otrzymuje całej tej kwoty, od kwoty brutto potrącane jest około 27% - na podatki i składki ZUS. Po potrąceniu podatków i składek ZUS kwota netto wypłacana etatowemu pracownikowi wyniesie 1355,69 zł.
Czym różni się zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w porównaniu do zlecenia, czy umowy o dzieło? Jakie są wady i zalety tych form zatrudnienia? Jakie koszty ponosi pracodawca, a jakie zleceniodawca?
W obecnych czasach samochód w firmie to sprawa wręcz oczywista. Wielu z nas nie wyobraża sobie, aby działalność gospodarcza mogła być prowadzona bez samochodu, nie tylko ze względu na wygodę jako narzędzie pracy ale również korzyści podatkowe które za tym idą. Konkretne oszczędności które niesie samochód w działalności gospodarczej zależą przede wszystkim od rodzaju samochodu oraz sposobu jego nabycia przez właściciela.
Każdy właściciel nowopowstałej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności szuka dobrego biura rachunkowego. Pomoc księgowa jest najlepszym rozwiązaniem dla początkującego przedsiębiorcy, który dopiero zaczyna swoją karierę z własną działalnością gospodarczą ale również dla przedsiębiorcy, który istnieje już długo na rynku a jego rozliczenia księgowe są coraz bardziej skomplikowane. Tylko jak znaleźć dobre biuro rachunkowe?

REKLAMA