REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Dołącz do grona ekspertów
GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

W szczególności, zakres naszej specjalizacji obejmuje:

1) opodatkowanie wspólników oraz spółek prawa handlowego – zapraszamy na naszego bloga „Podatki w spółkach”

2) doradztwo podatkowe i prawne dla firm księgowych oraz dla dyrektorów finansowych przedsiębiorstw i spółek - zapraszamy na naszego bloga „Prawo dla księgowych”

3) ceny transferowe oraz kwestie związane z rozliczeniami transakcji dokonywanych w grupie – zapraszamy na bloga wspólnika kancelarii „O cenach transferowych”

4) kwestie związane z inwestycjami w spółki prawa handlowego, w tym sprzedaż udziałów/akcji w takich podmiotach, proces związany z obsługą wejścia inwestora do spółki oraz wyjścia – zapraszamy na bloga „Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością”

Nasza Kancelaria to ponad 17 lat doświadczenia, setki spraw z zakresu prawa podatkowego oraz z zakresu prawa gospodarczego, kilkadziesiąt audytów prawnych, kilkadziesiąt spółek w obsłudze stałej i wiele wygranych spraw sądowych.

Wspólniczki kancelarii prowadzą wspólnie kancelarię prawną od 2008 roku, poprzednio w ramach kancelarii „Gach Hulist Mizińska Wawer” sp.p., a od 2017 roku w formie „Gach Mizińska” sp.j.

Jesteśmy kancelarią dedykowaną przedsiębiorcom, małym i średnim, i wszelkie problemy jakie ich dotyczą znajdują się w kręgu naszych zainteresowań. Zajmujemy się:

- doradztwem podatkowym dla przedsiębiorców (wykonujemy audyty podatkowe, reprezentujemy przedsiębiorców przed organami czy sądami),

- restrukturyzacjami przedsiębiorców (przekształcamy, łączymy, dzielimy spółki, zmieniamy formę prawną działalności dostosowując do aktualnego otoczenia biznesowego).

- umowami w obrocie gospodarczym bo dobrze napisana umowa to klucz do zwiększenia bezpieczeństwa prawnego.

- inwestycjami w spółki prawa handlowego (wykonujemy due dilligence, piszemy term sheet, umowy NDA, umowy inwestycyjne, SPA, umowy wspólników);

- audytami prawnymi i podatkowymi, zwłaszcza wynikające z planowanej transakcji zakupu lub inwestycją.

Zajmujemy się także stałą obsługą przedsiębiorców, w tym spółek.

Dane kontaktowe:
Nasza siedziba:

Rynek Dębnicki 6/1
30-019 Kraków
Telefon: +48 668 017 220
Mail: j.mizinska@gm-legal.pl
Formularz kontaktowy: http://gm-legal.pl/kontakt/
Strona www: http://gm-legal.pl/

Każdy startup wraz ze swoim rozwojem potrzebuje dofinansowania. Pojawia się więc wówczas potrzeba dokapitalizowania, a więc potrzeba znalezienia inwestora. Kiedy pojawi się inwestor konieczne staje się wynegocjowanie z nim umowy. Taka umowa nazywana jest umową inwestycyjną. Jakie są tajniki umowy inwestycyjnej – o tym poniżej.
Audyt prawny, zwany inaczej due dilligence lub legal due dilligence to proces zmierzający do sprawdzenia stanu prawnego podmiotu, w odniesieniu do którego planowana jest określona inwestycja. Audyt prawny dotyczy więc całego podmiotu (spółki, start-up’u) lub jego przedsiębiorstwa, aktywów, nieruchomości itp. Zwykle od jego wyników uzależnione jest to, czy dojdzie do inwestycji, czy też nie. Temat więc jest ważny i warto pamiętać o 5 podstawowych kwestiach, istotnych dla sprawnego i satysfakcjonującego przeprowadzenia takiego audytu.

REKLAMA

Zawarcie umowy sprzedaży udziałów wywołuje skutek między stronami tej umowy – tj. aktualnym oraz nowym wspólnikiem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Przepisy kodeksu spółek handlowych nakładają na strony takiej transakcji obowiązek powiadomienia spółki. Powstaje pytanie jaki skutek ma to powiadomienie i co jest wymagane dla skutecznego zbycia udziałów w spółce z o.o.? Temat ten może pozornie wydawać się teoretyczny, ale z pewnością może on mieć istotne znaczenie praktyczne.
Czy przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę jest skomplikowane? Czyli, co warto wiedzieć na temat procedury przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę kapitałową.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2017 roku zaczęły obowiązywać zmiany w Kodeksie spółek handlowych, wprowadzone ustawą z dnia 16 grudnia 2016 roku o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego przedsiębiorców. Prześledźmy, jakie nowe regulacje wprowadził ustawodawca.
Wielu przedsiębiorców prowadzących działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej może zadawać sobie pytanie, jakie cele i jakie korzyści mogą wynikać z decyzji o przekształceniu ich jednoosobowej działalności w spółkę kapitałową? Jedno jest pewne – nie jest to rozwiązane absolutnie dla wszystkich przedsiębiorców. Z pewnością jednak znajdzie się wielu, którzy mogą przyznać, że stanowi ono odpowiedź na wiele męczących ich problemów.
Zagadnienie sprzedaży udziałów w spółce z o.o. interesuje z pewnością każdego wspólnika oraz członka zarządu takiej spółki. Ważne jest to, jak sprawnie i skutecznie przejść przez etap sprzedaży całego pakietu udziałów lub etap wejścia do spółki inwestora połączonego z częściową sprzedażą udziałów. Moment ten jest na tyle istotny, że warto przeprowadzić go w sposób gwarantujący bezpieczeństwo prawne wspólnikom, inwestorom oraz spółce i jej zarządowi.

REKLAMA