Kategorie

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy w Polsce w ostatnich dwudziestu pięciu latach, oraz naszemu międzynarodowemu potencjałowi możemy pomóc naszym klientom maksymalnie wykorzystać możliwości rozwoju działalności w skali kraju, regionu i świata. Kancelaria otworzyła swoje biuro w Warszawie w roku 1992, a obecnie pracuje w niej ponad 80 prawników, w tym 8 partnerów. Większość naszych prawników posiada uprawnienia do wykonywania zawodu w Polsce, a kilku – w Polsce i w innej jurysdykcji. Ściśle współpracujemy z wiodącymi bankami, inwestorami finansowymi oraz największymi korporacjami. W roku 2016 i 2017 zostaliśmy uznani przez International Financial Law Review (IFLR) za Kancelarię Roku w Polsce.

https://www.linkedin.com/showcase/22324241/

http://www.cliffordchance.com/poland

22 maja 2010 roku dokonano pierwszej transakcji, w której bitcoin posłużył za walutę – za pizzę zapłacono wtedy równowartość 10.000 BTC. Rok później jeden z użytkowników bitcoin sprzedał swój samochód (Toyota Supra, rocznik 1984 r.) za kwotę 3.000 BTC. Ten sam samochód dzisiaj mógłby zostać nabyty za mniej więcej równowartość jednego BTC. Skąd tak spektakularny wzrost wartości tej jednostki rozliczeniowej – lub raczej kryptowaluty?
Czym są obligacje hybrydowe, co je wyróżnia od innych typów długu a także jakie są ryzyka po stronie obligatariuszy - m.in. na te pytania odpowiedzi udziela Grzegorz Namiotkiewicz, partner zarządzający w kancelarii Clifford Chance.