Kategorie

Kancelaria Adwokacka Jan Górski

Dołącz do grona ekspertów
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kancelaria Adwokacka Jan Górski

Kancelaria specjalizująca się w sprawach dotyczących odszkodowań od Skarbu Państwa (gminy, powiatu), a także w prawie nieruchomości (w tym zasiedzenia), prawie spółek oraz prawie spadkowym.

Jestem adwokatem specjalizującym się w sprawach dotyczących odszkodowań od Skarbu Państwa (gminy, powiatu), a także w prawie nieruchomości (w tym zasiedzenia), prawie spółek oraz prawie spadkowym.Prowadzę własną kancelarię adwokacką w Warszawie. Do każdej sprawy podchodzę z najwyższą starannością. Prowadzę ograniczoną liczbę spraw tak, aby mieć czas na indywidualne podejście do każdego Klienta.

Prowadzę dwa blogi internetowe:

1) o zasiedzeniu: http://zasiedzenie.net/

2) o odszkodowaniu od Skarbu Państwa (gminy, powiatu): http://odszkodowanieodpanstwa.net/ .

Wcześniej pracowałem jako radca w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa (obecnie: Prokuratoria Generalna Rzeczypospolitej Polskiej), która reprezentuje Skarb Państwa przed Sądami w najpoważniejszych i najbardziej skomplikowanych sprawach cywilnych. W Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa prowadziłem między innymi sprawy o zasiedzenie nieruchomości o wartości powyżej miliona złotych, inne sprawy sądowe dotyczące nieruchomości oraz postępowania o odszkodowania od Skarbu Państwa. Reprezentowałem Skarb Państwa przed wszystkimi Sądami powszechnymi, a także przed Sądem Najwyższym.

O moich występach w programach telewizyjnych mogą Państwo więcej dowiedzieć się tutaj: Adwokat Jan Górski w mediach.

Odbyłem również etatową aplikację sądową w Warszawie, w trakcie której miałem możliwość poznania funkcjonowania Sądów „od kuchni”. Ukończyłem prawo oraz socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem również absolwentem British Law Centre WPiA UW.

Dane kontaktowe:

Adw. Jan Górski

Ogrodowa 28/30 lok. 420

00-896 Warszawa

Tel. 793 337 393

http://zasiedzenie.net/

http://odszkodowanieodpanstwa.net/

Niemożność dochodzenia przez właściciela z powodów politycznych zwrotu nieruchomości od Skarbu Państwa stanowi przyczynę zawieszenia biegu zasiedzenia - tak stwierdza Sąd Najwyższy w uchwale. Oznacza to, że na tej podstawie można obalić twierdzenie, że Państwo nabyło nieruchomość zgodnie z prawem na skutek zasiedzenia.
Ministerstwo Sprawiedliwości podejmuje kolejną próbę uregulowania kwestii reprywatyzacji nieruchomości zabranych w czasach socjalizmu. Jednym z głównych założeń nowej ustawy reprywatyzacyjnej jest koniec ze zwrotem nieruchomości w naturze i przyznawaniem pełnego odszkodowania - roszczenia te zastąpi rekompensata.