REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria prawna LEXBRIDGE

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria prawna LEXBRIDGE

Kancelaria LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. jest obecna na rynku od 2006 roku. Zespół kancelarii prowadzi sprawy przedsiębiorców i osób indywidualnych. Znaczną część jego aktywności obejmują spory sądowe prowadzone w sądach powszechnych na obszarze całej Polski i we wszystkich instancjach. Kancelaria reprezentuje również Klientów w postępowaniach przed Sądem Najwyższym i sądami administracyjnymi.

W skład zespołu kancelarii LEXBRIDGE wchodzą zarówno adwokaci, jak i radcowie prawni, o różnych specjalizacjach, z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w wykonywaniu zawodu, a niektórzy również w pracy naukowo-dydaktycznej, co pozwala na wielostronne i innowacyjne podejście do prowadzonych projektów i spraw.

Kancelaria LEXBRIDGE swoją siedzibę posiada we Wrocławiu. Niezależnie od stałego zespołu, współpracuje z około 30 radcami prawnymi i adwokatami na obszarze całego kraju.

Jedną z istotnych specjalizacji branżowych kancelarii jest prawo oświatowe oraz finansowanie zadań oświatowych. Departament Prawa Oświatowego zapewnia stałą opiekę prawną dla jednostek oświatowych, weryfikuje funkcjonujące w placówce procedury i sprawdza ich zgodność z obowiązującymi przepisami. Jednostki oświatowe zwykle otrzymują dotacje na działanie od jednostek samorządu terytorialnego – w tym zakresie kancelaria m.in. pomaga wyjaśniać kwestie rozliczeń i prawidłowego wydatkowania otrzymanych dotacji, weryfikuje prawidłowość ustalenia i wypłaty dotacji w latach ubiegłych i prowadzi wszelkie postępowania związane z ustaleniem bądź dochodzeniem dotacji w prawidłowej wysokości, w tym również spory w przedmiocie oceny należytego wydatkowania dotacji.

Dane adresowe:

LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni Sp. k.
ul. Zaolziańska 4
53-334 Wrocław
NIP: 899-256-32-06

tel.: +48 71 799 97 66
e-mail: office@lexbridge.pl
https://lexbridge.pl

Terminy procesowe z powodu stanu epidemii zostały zawieszone już od dnia 13 marca 2020 r., a więc w tym przypadku ustawa zadziałała wstecz.
W polskim systemie oświaty zadania oświatowe stanowią co do zasady zadania własne jednostek samorządu terytorialnego. Jeśli zadanie własne realizowane jest przez daną jednostkę samorządu terytorialnego w formie samorządowej jednostki budżetowej na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (tj: Dz. U. z 2020 nr 910) kontrola wykorzystywania środków publicznych odbywa się w ramach w pełni uregulowanego systemu kontroli samorządowych finansów publicznych.

REKLAMA

W przypadku niepublicznych placówek oświatowych otrzymujących dotację oświatową, dla części z nich (np. przedszkoli niepublicznych) jedną ze zmiennych koniecznych przy obliczaniu należnej dotacji są zaplanowane w budżecie wydatki bieżące. Co jednak, gdy zachodzi dysonans między planem budżetowym, a jego wykonaniem?

REKLAMA