REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moment zarachowania kosztów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy spółka może korygować koszty amortyzacji i wydatków na użytkowanie lokomotyw?

Krajowa Informacja Skarbowa (KIS) uznała, że spółka miała prawo dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów z tytułu amortyzacji lokomotyw oraz z tytułu wydatków na używanie lokomotyw zastępczych, dokonanej w okresie, w którym zostało zawarte porozumienie.

Czy rabat pośredni wypłacany w formie noty księgowej należy zaliczyć w koszty podatkowe w dacie zapłaty?

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) wyjaśnił, że wypłacany przez spółkę rabat pośredni udokumentowany wystawioną notą księgową, ma pośredni związek z uzyskanym przez spółkę przychodem. Tym samym, przedmiotowy rabat pośredni stanowi pośredni koszt uzyskania przychodów, który jest potrącalny w dacie poniesienia, tj. w dniu, w którym koszt zostanie ujęty w księgach rachunkowych.

Czy wynagrodzenie za przejęcie potencjału generowania zysków może być zaliczone jako koszt uzyskania przychodów?

Organy podatkowe podjęły decyzję, że wynagrodzenie za przejęcie potencjału generowania zysków może być uznane za koszt uzyskania przychodów. 

Czy metoda FIFO jest poprawnym sposobem odliczania wydatków powyżej limitu podatkowego?

Spółka logistyczna z Polski otrzymała potwierdzenie prawidłowości stosowania metody FIFO w odliczaniu wydatków powyżej limitu, zgodnie z interpretacją Ministerstwa Finansów. W związku z uchyleniem przepisu dotyczącego limitu wydatków, Spółka będzie mogła odliczać poniesione koszty w latach 2022-2026. Decyzja ta ma znaczenie nie tylko dla Spółki, lecz także dla innych podmiotów poszukujących pewności prawnej w tej kwestii. Interpretacja ta potwierdza elastyczność wyboru metody odliczania wydatków powyżej limitu.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA