REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Polski Ład 2.0

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Podatek hipotetyczny 2023 – antypodatek. Kto otrzyma zwrot?

Polski Ład 2.0 zastąpił Polski Ład. Zlikwidowano ulgę dla klasy średniej. Niektórzy podatnicy na tym stracili. Mogą jednak otrzymać zwrot podatku. Podatek hipotetyczny może być uznany za „antypodatek", który może spowodować przelew na konto ze strony organu podatkowego. Kto może na tym zyskać?

System podatkowy po Polskim Ładzie. Co się zmieniło?

Polski Ład a system podatkowy 2023. Podatnicy rozliczający się na skali podatkowej mają obecnie prawo zastanawiać się, jak rozliczyć się z fiskusem za 2022 rok. Szybkie zmiany wprowadzone w przepisach Polskiego Ładu, a następnie kolejne nowelizacje przepisów w trakcie roku podatkowego, spowodowały chaos. Pojawia się więc pytanie, jaki właściwie mamy system podatkowy wchodząc w 2023 rok?

Akademia podatków 2022 - edycja 3

Podatki 2022. Zapraszamy na ostatnie szkolenie w ramach Akademii podatków. Spotkanie poświęcone będzie najciekawszym zagadnieniom z praktyki, orzecznictwa, objaśnień, interpretacji itp.

PIT i zryczałtowany podatek dochodowy Polski Ład 2.0 i 2.1 czy prawodawca szykuje kolejne niespodzianki? [szkolenie]

PIT i zryczałtowany podatek dochodowy Polski Ład 2.0 i 2.1 czy prawodawca szykuje kolejne niespodzianki? [SZKOLENIE ONLINE]

REKLAMA

CIT - Polski Ład 2.1 - jakie zmiany w 2022 r. i na 2023 r. [szkolenie online]

CIT - Polski Ład - zmiany. Zapraszamy na szkolenie online "CIT – Polski Ład 2.1 – czyli jakie zmiany w 2022 r. i na 2023 r.", które odbędzie się w dniu 8 listopada.

Jak rozliczać się z fiskusem po Polskim Ładzie?

Polski Ład. Podatnicy rozliczający się na skali podatkowej mają obecnie prawo zastanawiać się, jak rozliczyć się z fiskusem za bieżący rok. Szybkie zmiany wprowadzone w przepisach Polskiego Ładu, a następnie kolejne nowelizacje w trakcie roku podatkowego, spowodowały chaos. Pojawia się więc pytanie, jaki właściwie mamy system podatkowy w 2022 roku?

Zmiany w VAT 2022/2023 - Polski Ład 2.0. Bezpłatne spotkanie online

Zmiany w VAT 2022/2023 - Polski Ład 2.0. Zapraszamy na wyjątkowe bezpłatne spotkanie online18 października br.

PIT po Polskim Ładzie – o czym warto wiedzieć?

PIT a Polski Ład. Obniżenie stawki podatku dochodowego od osób fizycznych w pierwszym przedziale skali podatkowej z 17% do 12%, zmiany w zasadach odliczania składki zdrowotnej, możliwość zmiany formy opodatkowania po zakończeniu 2022 roku (w odniesieniu do tego roku). To tylko niektóre zmiany w PIT jakie zaszły w bieżącym roku. Jak wygląda PIT po Polskim Ładzie?

REKLAMA

Akademia podatków 2022/2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej już edycji Akademii podatków online. Jest to wyjątkowe wydarzenie w trakcie którego w przystępny sposób omówione zostaną zmiany w podatkach dochodowych oraz w VAT wprowadzone w trakcie 2022 r. i od 2023 r. czyli w ramach Polskiego Ładu 2.0, Polskiego Ładu 2.1 oraz Slim VAT 3.

Polski Ład 2.0. a zmiana formy opodatkowania. Kto powinien z tego skorzystać?

Ustawa z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, zwana także „ustawą Niskie Podatki” lub „Polskim Ładem 2.0.” miała za zadanie naprawić błędy „Polskiego Ładu” i ułatwić rozliczenia podatkowe. Z uwagi to przedsiębiorcy, którzy w 2022 roku wybrali za formę opodatkowania ryczałt lub podatek liniowy, kierując się obowiązującymi od 1. stycznia 2022 r. przepisami, mogą zmienić wybraną formę opodatkowania na skalę podatkową. Jak to jednak zrobić i kto powinien z tego skorzystać?

Zmiany w PIT po Polskim Ładzie 2.0 - szkolenie online

Szkolenie ma na celu przedstawienie problematyki zmian w Polskim Ładzie od lipca 2022 r. Skierowane jest szczególnie do biur rachunkowych, przedsiębiorców.

Podwójna nowelizacja przepisów kodeksu karnego skarbowego w 2022 r.

Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszło wiele zmian w przepisach, w szczególności w zakresie prawa podatkowego. Zmianami została objęta również ustawa – Kodeks karny skarbowy. Co ciekawe jednak, w trakcie roku doszło do ponownej nowelizacji tej ustawy a kolejne zmiany zaczęły obowiązywać od 1 lipca. Jakich zmian dokonano w kodeksie karnym skarbowym w 2022 roku? Poniżej wskazujemy na najciekawsze i najbardziej istotne zmiany, które warto znać.

Polski Ład 2.0 - problemy z wyliczeniem podstawy składki zdrowotnej

Nowelizacja Polskiego Ładu, która zaczęła obowiązywać od 1 lipca 2022 roku, daje podatnikom rozliczającym się na ryczałcie możliwość zmiany formy opodatkowania na zasady ogólne już od połowy tego roku. Odpowiedniego wpisu do CEIDG należy dokonać do 22 sierpnia. W tym przypadku pojawia się jednak ważne pytanie: jak obliczyć składkę zdrowotną za pierwsze półrocze.

Polski Ład 2.0 - zmiany podatkowe od 1 lipca 2022 r. Rozliczenie wynagrodzeń kierowców. Mniejsze koszty przewoźników?

Rozliczanie pracowników od nowego roku 2022 przysporzyło problemów niejednemu pracodawcy i księgowemu. Chociaż z założenia Polski Ład miał uprościć dotychczasowy system podatkowy i obniżyć ich wysokość, zmiana przepisów od stycznia jeszcze bardziej go skomplikowała. Dlatego rząd postanowił jeszcze raz znowelizować ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji zlikwidował niektóre z wcześniej wprowadzonych rozwiązań. Jakie? Przede wszystkim obniżył pierwszy próg podatkowy z 17 proc. na 12 proc., co związane jest z mniejszą kwotą wolną od podatku, zniósł ulgę dla klasy średniej oraz usunął tzw. rolowanie zaliczek. Ten ostatni przepis dawał pewną dowolność w rozliczaniu pracownika według systemu podatkowego z 2021 lub 2022 roku w zależności od tego, która opcja była dla niego korzystniejsza. Czy reforma „Niskie Podatki” (tzw. Polski Ład 2.0), obowiązująca od 1 lipca 2022 roku, okazała się tym razem sukcesem, a przewoźnicy oszczędzą na zmianach?

Zmiana formy opodatkowania w ciągu roku. Czy programistom opłaca się wrócić na skalę podatkową?

Zmiana formy opodatkowania w ciągu roku już jest możliwa! Co to oznacza? Branża IT ponownie przed wyborem: ryczałt czy skala podatkowa z IP Box. Z czym wiążą się te rozwiązania podatkowe? Co powinni wybrać programiści? Wyjaśniamy.

Zmiany terminów rozliczeń. Do kiedy zapłacić podatek i złożyć PIT?

Nowelizacja Polskiego Ładu od 1 lipca 2022 roku wprowadziła szereg zmian dla podatników. Jedną z nich jest ujednolicenie terminów rozliczania PIT i składek ZUS.

Polski Ład 2.0 – z ryczałtu na skalę podatkową. Czy to się opłaca?

Po największej rewolucji podatkowej ostatnich lat, jaką był Polski Ład, ustawodawca ponownie postanowił “namieszać” w podatkach. Od 1 lipca 2022 r., po wejściu w życie ustawy potocznie zwanej Polskim Ładem 2.0., przedsiębiorcy ponownie powinni zweryfikować stosowaną formę opodatkowania i zastanowić się czy nie warto jej zmienić.

DGP: Podatnicy rezygnują z podatku liniowego na rzecz ryczałtu

W ciągu ostatnich dwóch dwóch lat liczba liniowców spadła o prawie 60 tys osób.

Wysokość składek ZUS po zmianie formy opodatkowania za rok 2022

Polski Ład po zmianach od 1 lipca stwarza podatnikom, którzy rozliczają się liniowo lub ryczałtem, możliwość zmiany formy opodatkowania za rok 2022. Jakie składki ZUS będą płacili jeśli zdecydują się na taki krok?

Przedsiębiorcy zapłacą mniejszy podatek już za czerwiec

Zmiany w Polskim Ładzie już od 1 lipca 2022 r. Jednak część przepisów będzie obowiązywała z datą wsteczną - od 1 stycznia bieżącego roku. Mimo tego przedsiębiorcy odczują zmiany w opłacanym podatku już od czerwca. Z czego to wynika?

Polski Ład 2.0 – zmiany podatkowe od 1 lipca 2022 r. Stawki, skala podatkowa, ulgi, składka zdrowotna i inne nowości

Ustawa z dnia 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, tzw. „Polski Ład 2.0” została podpisana przez Prezydenta w dniu 13 czerwca 2022 r., natomiast 15 czerwca 2022 r. opublikowano ustawę w Dzienniku Ustaw (poz. 1265). Poniżej przedstawiamy zbiór najważniejszych planowanych zmian. W zdecydowanej większości zmiany mają wejść w życie od 1 lipca 2022 r.

Wynagrodzenia w Polskim Ładzie 2.0 – umowa o pracę, umowa zlecenia. Przykłady z kwotami brutto-netto

Biorąc pod uwagę ilość zmian podatkowych, które zaszły w ustawie o PIT w ciągu ostatniego półrocza wielu podatników może mieć wątpliwości związane z wysokością wynagrodzenia. Poniższe zestawienia zawierają przykładowe porównania wysokości wynagrodzenia w stanie prawnym sprzed Polskiego Ładu (do końca 2020 r.), po wdrożeniu tej reformy (2021 r.) oraz w stanie prawnym po wejściu w życie Polskiego Ładu 2.0 (tj. 1 lipca 2022 r.). Porównując wysokość wynagrodzeń należy uwzględnić formę zatrudnienia, wysokość zarobków oraz specyfikę poszczególnych zmian, które weszły w życie w ramach nowelizacji, a więc przede wszystkim: podniesienie kwoty wolnej, wprowadzenie oraz likwidacja ulgi dla klasy średniej, brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej, obniżenie pierwszej stawki podatku PIT z 17% do 12%. Należy też zauważyć, że Polski Ład 2.0 zakłada likwidację od 1 lipca 2022 r. tzw. mechanizmu „rolowania” zaliczek (zgodnie z którym płatnicy muszą obliczać zaliczki na dwa sposoby – według zasad obowiązujących 1 stycznia 2022 r. oraz 31 grudnia 2021 r.).

Zaliczki na PIT w 2022 roku i obowiązki płatników - zmiany od 1 lipca (Polski Ład 2.0)

Z dniem 1 lipca 2022 r. wchodzi w życie istotna nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), która m.in. zmienia zasady poboru zaliczek na podatek i obowiązki płatników. Co się zmienia w zaliczkach na PIT? Jakie zmiany dla płatników zajdą od 2023 roku? Wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Lipcowe wynagrodzenia a nowelizacja Polskiego Ładu

Zmiany w Polskim Ładzie wchodzą w życie 1 lipca 2022 roku, a wśród nich oczekiwana obniżka podatku PIT z 17% do 12%. Wielu podatników zastanawia się z tej okazji, czy w lipcowej wypłacie zostanie rozliczona nadwyżka podatku dochodowego opłaconego za okres od 1 stycznia do 30 czerwca bieżącego roku.

PIT-2 w 2022 roku (z uwzględnieniem zmian od 1 lipca) - wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów przygotowało przewodnik dla podatników dotyczący PIT-2 (oświadczenia pracownika dot. pomniejszenia miesięcznych zaliczek na podatek o kwotę zmniejszającą podatek) z uwzględnieniem zmian wchodzących w życie od 1 lipca 2022 r. Ministerstwo wskazuje też, że od 1 stycznia 2023 roku będą obowiązywać nowe zasady składania oświadczeń PIT-2.

Kalkulator wynagrodzeń Polski Ład 2.0 (umowa o pracę, zlecenie, umowa o dzieło) – wynagrodzenia brutto-netto od 1 lipca 2022 r.

Od 1 lipca 2022 r. podatników PIT czekają spore zmiany, które wynikają z ustawy z 9 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Ta nowelizacja potocznie jest zwana "Polski Ład 2.0." bowiem ma na celu poprawienie błędów "Polskiego Ładu", które weszły w życie z początkiem bieżącego roku. W komunikatach rządowych zmiany te są określane hasłem "Niskie podatki". Zmiany te oznaczają m.in. nowe zasady opodatkowania wynagrodzeń pracowników. Przy pomocy naszego kalkulatora wynagrodzeń można sprawdzić jaką wypłatę otrzymamy netto przy danej pensji brutto po 1 lipca 2022 r. Ponadto w naszych kalkulatorach można sprawdzić wynagrodzenia netto przy umowie zlecenia i umowie o dzieło.

Zmiany w Polskim Ładzie dla samotnych rodziców

Nowelizacja Polskiego Ładu zmienia sposoby rozliczania PIT przez samotnych rodziców. Początkowo zapowiadano powrót do stanu prawnego z 2021 roku, co jednak później nie znalazło odzwierciedlenia w projekcie ustawy. Dzięki poprawkom Senatu oraz ich przyjęciu przez Sejm, osoby samotnie wychowujące dzieci znowu mogą rozliczać się na preferencyjnych warunkach.

PIT po 1 lipca 2022 r. (Polski Ład 2.0.) – progi podatkowe, wynagrodzenia (brutto-netto), składka zdrowotna i inne ważniejsze zmiany

Polski Ład 1.0 zakładał zmniejszenie nierówności społecznych, co miało zaowocować polepszeniem warunków życia obywateli. W rzeczywistości założenia Polskiego Ładu stały się nie do końca realne, wprowadziły spore zamieszanie oraz okazały się dla niektórych wręcz krzywdzące. Zgodnie z kampanią MF, KAS i PFR Polski Ład 2.0 i jego niskie podatki mają przynieść obywatelom korzyści na lata. Pytanie, jak wiele zmienia się w stosunku do obowiązujących zasad opodatkowania nim wprowadzono Polski Ład. Zatem co nas czeka od 1 lipca 2022?

Ustawa o PIT 2022 - treść nowelizacji z 9 czerwca (Polski Ład 2.0. - Dz. U. poz. 1265) - zmiany od 1 lipca

Od 1 lipca 2022 r. wejdzie w życie większość przepisów nowelizacji ustawy o PIT z 9 czerwca 2022 r. (tzw. Polski Ład 2.0.). Nowelizacja ta została opublikowana w Dzienniku Ustaw z 15 czerwca 2022 r. poz. 1265. Publikujemy treść tej nowelizacji.

Szkolenie online: Maraton podatkowy

Zapraszamy do udziału w Maratonie podatkowym, który będzie obejmował m.in. zmiany w podatkach obowiązujące od 2022 r. oraz planowane zmiany na 2023 r. To już trzecia edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Zapisz się już dziś!

Więcej pracy i szkoleń, mniej wolnego – świat księgowych w Polskim Ładzie

Po wejściu w życie Polskiego Ładu księgowi mają więcej pracy, a w dodatku są z niej mniej zadowoleni. Życzyliby sobie rzadszych zmian w prawie podatkowym i więcej czasu dla bliskich – wynika z badania przeprowadziła z okazji Dnia Księgowego.

Nowelizacja Polskiego Ładu. Cztery senackie poprawki

Senat zajmie się poprawkami do nowelizacji Polskiego Ładu. Wśród proponowanych zmian są m.in. przywrócenie możliwości pełnego rozliczania dla samotnie wychowujących dzieci czy zwiększenie wysokości odpisów na rzecz organizacji pożytku publicznego do 1,5% podatku.

PIT 5L, CIT, skala podatkowa - co wybrać po 1 lipca 2022 r.?

Polski Ład. Od 1 lipca 2022 r. rząd wprowadza nowe stawki podatkowe i w ramach wyjątku oferuje polskim podatnikom możliwość dokonania jeszcze jednej zmiany sposobu rozliczenia. PIT 5L, CIT czy skala podatkowa - co opłaca się najbardziej?

Składka zdrowotna od niezapłaconych przez kontrahentów faktur i od strat - zmiany w PIT od 1 lipca 2022 r.

Składki zdrowotnej nie powinno się płacić od niezapłaconych przez kontrahentów faktur i od strat. Senacka Komisja Budżetu i Finansów Publicznych 1 czerwca 2022 r. opowiedziała się za poprawkami Rzecznika MŚP Adama Abramowicza zgłoszonymi do Polskiego Ładu 2.0.

Polski Ład - zmiany od lipca 2022 r. w rozliczaniu PIT przez samotnie wychowujących dzieci

Nowelizacji Polskiego Ładu od 1 lipca 2022 r. zawiera zmiany dotyczące sposobu rozliczania PIT przez samotnie wychowujących dzieci. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał wcześniej, że tę grupę podatników będzie obowiązywał stan prawny z 2021 roku. Takie zapisy pojawiły się też w projekcie ustawy poddanym konsultacjom społecznym. Jednak w wersji przyjętej przez Sejm już ich nie było.

Polski Ład 2.0 – wszystko o zmianach w podatkach od 1 lipca 2022

Zapraszamy na szkolenie "Polski Ład 2.0 – wszystko o zmianach w podatkach od 1 lipca 2022", które odbędzie się 14 czerwca 2022 roku.

Webinarium „Kto powinien zmienić formę opodatkowania w ramach Polskiego Ładu 2.0 – poradnik dla przedsiębiorców i biur rachunkowych” + certyfikat gwarantowany

Zapraszamy na praktyczne webinarium „Kto powinien zmienić formę opodatkowania w ramach Polskiego Ładu 2.0 – poradnik dla przedsiębiorców i biur rachunkowych” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 2 czerwca 2022 roku. Polecamy!

Zmiany w wynagrodzeniach już od 1 lipca 2022 r.

Ustawodawca zdecydował o wdrożeniu zmian w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 roku. Co zmieni się w kontekście wynagrodzeń?

Składka zdrowotna – zmiany od 1 lipca 2022 r.

Od 1 lipca 2022 roku zmienią się przepisy dot. składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zmiany te wynikają z rządowego projektu nowelizacji ustawy o PIT oraz niektórych innych ustaw (tzw. Polski Ład 2.0), który został 12 maja uchwalony przez Sejm i trafił do prac legislacyjnych w Senacie. Jakie zmiany w ustawie z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w zakresie składki zdrowotnej wprowadzi ta nowelizacja? Co zmieni się od 1 lipca 2022 r. w przepisach dot. składki zdrowotnej?

Polski Ład - zmiany od lipca 2022 r. Nowe kalkulatory

Polecamy nowe kalkulatory, które uwzględniają zmiany w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 r. Zapraszamy do korzystania z kalkulatorów: wynagrodzeń, umów zlecenia, umów o dzieło!

Grupy VAT możliwe od 1 stycznia 2023 r.

Grupy VAT będzie można zawiązywać od 1 stycznia 2023 roku, a nie – jak to miało być pierwotnie – od 1 lipca 2022 roku. Nowelizacja Polskiego Ładu po poprawkach senackich ponownie trafia do Sejmu. Czym są grupy VAT i jakie korzyści lub ryzyka niosą dla przedsiębiorców?

Zmiana zasad poboru zaliczek PIT od 1 lipca 2022 r.

Nowelizacja Polskiego Ładu ma wejść w życie 1 lipca 2022 r. Zmianie ulegną między innymi zasady poboru zaliczek na podatek dochodowy PIT. Co czeka podatników?

Zmiany w Polskim Ładzie od lipca 2022 - wątpliwości konstytucyjne wobec ustawy

Zmiany w Polskim Ładzie. Koalicja Obywatelska wstrzymała się w Sejmie od głosu w głosowaniu nad nowelą ustawy, która obniża dolną stawkę PIT z 17 na 12 procent, bo nie zostały przyjęte poprawki zgłoszone przez nasz klub - mówi poseł Jarosław Urbaniak. Jak ponadto ocenił, nowela ustawa może być sprzeczna z konstytucją.

Zmiany w Polskim Ładzie. O czym muszą wiedzieć podatnicy?

Zmiany do Polskiego Ładu zostały przyjęte przez Sejm. W efekcie od 1 lipca 2022 roku zacznie obowiązywać niższa stawka PIT dla skali podatkowej, a zlikwidowana zostanie ulga dla klasy średniej. Co jeszcze zmieni się w podatkach?

Polski Ład 2.0. – co się zmieni w podatkach (PIT) od 1 lipca 2022 r.?

W ramach ,,naprawy” nowelizacji prawa podatkowego, która weszła w życie 1 stycznia 2022 r. (zwanej ,,Polskim Ładem”) ustawodawca proponuje kolejną rewolucyjną zmianę przepisów podatkowych. Zmiany mają wejść w życie już niebawem – 1 lipca 2022 r. Projekt (w mediach określany jako „Polski Ład 2.0”) może ulec jeszcze zmianie, ale obecnie znamy już jego podstawowe założenia. Na co powinni być gotowi podatnicy PIT?

Projekt obniżający PIT z 17 na 12 proc. skierowany do komisji

Projekt nowelizacji ustawy o PIT obniżający stawkę tego podatku z 17 na 12 proc. i likwidujący ulgę dla klasy średniej został 27 kwietnia skierowany do prac w sejmowej komisji finansów publicznych. Opozycja zarzuca rządowi, że wprowadza trzeci system podatkowy w tym roku; w ocenie PiS zmiany są jednoznacznie pozytywne.

Nowy Polski Ład, nowe problemy. Jak poradzić sobie ze zmianami w podatkach?

Polski Ład przechodzi właśnie oczekiwaną przez społeczeństwo reformę. Szacuje się, że poprawki do programu będą kosztować ponad 3 procent zakładanych wpływów do budżetu państwa. Według rządu zmiany będą korzystne, a w najgorszym wypadku neutralne dla podatników. Kto na nich zarobi, a kto straci?

Zmiany w podatkach od lipca 2022 r. będą korzystne dla 13 mln podatników

Projekt zmian w podatkach dotyczy 25 mln podatników, dla 13 mln z nich będzie korzystny a dla reszty neutralny – powiedział w piątek na konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.

PIT: Jaka będzie skala podatkowa w Polskim Ładzie 2.0.

Projekt z 24 marca 2022 r. ustawy nowelizującej PIT usuwa negatywne skutki w PIT Polskiego Ładu 1.0. Projekt przewiduje nową skalę podatkową.

Zmiana formy opodatkowania za 2022 r. - czy będzie możliwa?

Rząd ogłosił daleko idące zmian w podatkach: obniżeniu stawki PIT do 12 proc. dla pierwszego progu skali podatkowej i likwidacji ulgi dla klasy średniej. Zmienią się też zasady dotyczące rozliczenia składki zdrowotnej przez podatników na liniówce, ryczałcie i karcie podatkowej. Stanie się to jednak już w trakcie roku podatkowego, a więc po terminie, kiedy przedsiębiorcy mogli wybrać formę opodatkowania na 2022 rok. Czy będą mieli szansę, aby raz jeszcze zmienić sposób rozliczania się na najbardziej dla siebie korzystny?

REKLAMA