| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XII/7/2014 Rady Miejskiej w Starachowicach

z dnia 26 września 2014r.

w sprawie wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiazania finansowego przez Gminę Starachowice na realizację inwestycji

Na podstawie art.7 ust. 1 pkt 2, art. 18 ust. 2, pkt 9 lit. e, pkt 42 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013, poz. 594), Rada Miejska uchwala, co następuje:

§ 1. Rada Miejska wyraża zgodę na zaciągnięcie zobowiązania finansowego przez Gminę Starachowice w roku 2015 co do kwoty 1 138 000,00 w związku z możliwym dofinansowaniem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015 inwestycji polegającej na modernizacji ulic:Polnej, Przeskok, Zaułek w osiedlu Brazylia.

§ 2. Obecna szacowana wartość zadania realizowanego przez Gminę Starachowice, wymienionego w
§ 1 wynosi 1 916 000,00 zł, w tym dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych do50% kosztów kwalifikowanych zadania.

§ 3. W przypadku zatwierdzenia dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Rada Miejska na wniosek Prezydenta Miasta Starachowice zabezpieczy wkład własny na koszty niekwalifikowane oraz wymagany współudział do kosztów kwalifikowanych.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Starachowice.

§ 5. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodnicząca Rady Miejskiej


Lidia Dziura


Uzasadnienie

Wojewoda Świętokrzyski ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań na kolejną edycję programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność – Rozwój", przewidzianą do realizacji w 2015 roku.

Obowiązkowym załącznikiem do wniosku o dofinansowanie jest uchwała intencyjna o zabezpieczeniu środków na realizację  projektu.

              Wykorzystując dofinansowanie z dotacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Gmina zamierza wykonać roboty drogowe na ulicach: Polna, Przeskok, Zaułek wraz z przebudową infrastruktury technicznej.

Proponowane do remontu ulice są w złym stanie technicznym. Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników (monity mieszkańców składane są już od kilku lat) zasadnym jest ulepszenie nawierzchni tych ulic.

Szacunkowy koszt realizacji wynosi ok 1 916 000,00zł, w tym możliwość pozyskania dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych  zadania – tj w rozbiciu:

- środki własne gminy ( na wydatki niekwalifikowane i kwalifikowane) – ok. 1 138 000,00zł

- przewidywana dotacja ok. 778 000,00zł.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »