| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIII/64/2015 Rady Miejskiej w Miłomłynie

z dnia 23 września 2015r.

w sprawie określenia warunków udzielania bonifikat i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Miłomłyn na rzecz ich najemców

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 594 ze zm. ), art. 68 ust. 1 pkt 7, ust. 1a, ust. 1b i art. 70 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tj. Dz. U. z 2015r., poz. 782 ze zm.) Rada Miejska w Miłomłynie uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Określa się warunki udzielania bonifikat i wysokości stawek procentowych przy sprzedaży lokali mieszkalnych, stanowiących własność Gminy Miłomłyn na rzecz ich najemców.

2. Ustala się następujące stawki procentowe bonifikaty udzielanej od ceny sprzedaży lokalu mieszkalnego:

1) sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego budynek wolnostojący położony na terenie gminy poza miastem Miłomłyn -70% ceny

2) sprzedaż lokali mieszkalnych w budynkach, gdzie są dwa lub więcej lokale, położone na terenie gminy poza miastem Miłomłyn - 80% ceny,

3) sprzedaż lokali mieszkalnych w budynkach dwurodzinnych i wielorodzinnych na terenie miasta Miłomłyn - 65% ceny,

4) sprzedaż lokalu mieszkalnego, stanowiącego budynek wolnostojący na terenie miasta Miłomłyn - 55% ceny.

3. Przy zapłacie jednorazowej przed podpisaniem aktu notarialnego przysługuje nabywcy lokalu będącego własnością Gminy Miłomłyn dodatkowa bonifikata w wysokości od 5 % do 10 % ceny lokalu.

4. Oprocentowanie rat z tytułu spłaty należności za nabycie lokalu mieszkalnego ustala się w wysokości od 2 % do 3 % od sumy niespłaconej w stosunku rocznym.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Miłomłyn.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Radosław Gross

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »