| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/192/2011 Rady Miejskiej w Czeladzi

z dnia 29 września 2011r.

w sprawie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Czeladzi Nr XLIX/264/98 z dnia 26 lutego 1998 roku w sprawie określenia warunków sprzedaży domków fińskich i lokali mieszkalnych w budynkach stanowiących własność Gminy Czeladź

Na podstawie art.18 ust. 2 pkt 9a i pkt 15, art. 40 ust.1 i ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Nr 13 z 1996 r. poz. 74 z późn. zmian.), w związku z art. 34 ust. 1 pkt 3,  art. 67 ust. 1a i art. 68 ust.1 pkt 7 i art. 70 ust.1-4 ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. Nr 115 poz. 741 z późn. zmian.)

Rada Miejska w Czeladzi uchwala, co następuje:

§ 1. § 1 ust. 2 Uchwały Rady Miejskiej w Czeladzi Nr XLIX/264/98 z dnia 26 lutego 1998 roku otrzymuje brzmienie: „Wyłączeniu ze sprzedaży podlegają: 1) lokale mieszkalne w budynkach: a) użyteczności publicznej, b) związanych z prowadzeniem działalności kulturalnej, oświatowej i wychowawczej, c) uznanych za niezbędne na cele związane z wykonywaniem zadań własnych gminy, d) o specjalnym przeznaczeniu w tym m. in. dla osób starszych, samotnego rodzica z dzieckiem, dla młodych małżeństw, e) stanowiących jedną funkcjonalną całość, a położonych na odrębnych nieruchomościach, do czasu przeprowadzenia regulacji udziałowo-terenowych, 2) lokale socjalne, 3) lokale w budynkach przeznaczonych do rozbiórki.”

§ 2. Po § 5 wyż. cyt. uchwały dodaje się § 6, który otrzymuje następujące brzmienie: „ 1. Przy sprzedaży lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych stosuje się bonifikaty: a) 40 % ceny przy jednorazowej wpłacie ceny lokalu mieszkalnego, b) 70 % ceny przy równoczesnej sprzedaży wszystkich lokali mieszkalnych w budynku. 2. Za równoczesną sprzedaż uznaje się złożenie deklaracji wykupu przez wszystkich najemców lokali mieszkalnych w budynku oraz zawarcie umów notarialnych przenoszących własność lokali z wszystkimi najemcami deklarującymi wykup lokali mieszkalnych w jednym terminie.”

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Czeladź.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od jej ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Czeladzi


mgr Jolanta Moćko

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »