| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XI/138/2011 Rady Gminy Pawłowice

z dnia 25 października 2011r.

w sprawie ustalenia wysokości i warunków udzielania bonifikat od opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Pawłowice

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 9 lit. a ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r., nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 4 ust. 7 pkt. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (t.j. Dz.U. z 2005r. Nr 175, poz. 1459 z późniejszymi zmianami) po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komisję Gospodarki i Mienia Komunalnego oraz Komisję Działalności Społecznej.

Rada Gminy Pawłowice

uchwala:

§ 1. Określa się warunki udzielania bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność Gminy Pawłowice zabudowanych na cele mieszkaniowe.

§ 2. Wyraża się zgodę na udzielenie 25% bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi.

§ 3. Bonifikaty, o której mowa w uchwale stosuje się przy spełnieniu jednocześnie następujących warunków:

- użytkownik wieczysty nie posiada zadłużenia z tytułu podatku od nieruchomości wobec Gminy Pawłowice związanego z nieruchomością będącą przedmiotem przekształcenia.

- użytkownik wieczysty dokona jednorazowego uiszczenia opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Pawłowice.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady


mgr Franciszek Dziendziel

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Jankowski

Przedsiębiorca, Partner Zarządzający Cafe Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »