| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XI/138/2011 Rady Gminy Pawłowice

z dnia 25 października 2011r.

w sprawie ustalenia wysokości i warunków udzielania bonifikat od opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Pawłowice

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 9 lit. a ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r., nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 4 ust. 7 pkt. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (t.j. Dz.U. z 2005r. Nr 175, poz. 1459 z późniejszymi zmianami) po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komisję Gospodarki i Mienia Komunalnego oraz Komisję Działalności Społecznej.

Rada Gminy Pawłowice

uchwala:

§ 1. Określa się warunki udzielania bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność Gminy Pawłowice zabudowanych na cele mieszkaniowe.

§ 2. Wyraża się zgodę na udzielenie 25% bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi.

§ 3. Bonifikaty, o której mowa w uchwale stosuje się przy spełnieniu jednocześnie następujących warunków:

- użytkownik wieczysty nie posiada zadłużenia z tytułu podatku od nieruchomości wobec Gminy Pawłowice związanego z nieruchomością będącą przedmiotem przekształcenia.

- użytkownik wieczysty dokona jednorazowego uiszczenia opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Pawłowice.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady


mgr Franciszek Dziendziel

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »