| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-10(11)/2012/161/CW, OKA-4110-11(11)/2012/ Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 12 listopada 2012r.

o decyzjach PCC/82-ZTO-B/161/W/OKA/2012/CW, WCC/75-ZTO-F/161/W/OKA/2012/CW

W dniu dzisiejszym, na wniosek Przedsiębiorstwa Komunalnego "THERMA" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bielsku-Białej, zostały zmienione koncesje na: przesyłanie i dystrybucję ciepła oraz na wytwarzanie ciepła udzielone temu przedsiębiorcy.

Decyzjami z dnia 21 września 1998r., Nr PCC/82/161/U/3/98/AK (ze zm.) i Nr WCC/75/161/U/3/98/AK (ze zm.) Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (zwany w dalszej części "Prezesem URE") udzielił przedsiębiorcy: Przedsiębiorstwo Komunalne „THERMA” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bielsku – Białej, koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła oraz na wytwarzanie ciepła na okres do 30 września 2023r., określając przedmiot i zakres dzialalności objętej koncesjami.

Pismami z dnia 11 czerwca 2012r. przedsiębiorca wniósł o zmianę ww. koncesji w punkcie 1. „Przedmiot i zakres działalności” w związku z wyłączeniem z eksploatacji źródeł ciepła: "Ciepłownia Wapienica" (dotyczy zmiany koncesji na wytwarzanie ciepła oraz na przesyłanie i dystrybucję ciepła) oraz dwóch źródeł opalanych gazem ziemnym, o mocy poniżej 1 MW każde (dotyczy koncesji na wytwarzanie ciepła).

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pisma Koncesjonariusza o zmiany koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadnione wnioski o zmiany decyzji Prezesa URE. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy - Prawo energetyczne Prezes URE może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszych sprawach spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Robert Ofiara

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »