| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXI/139/13 Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego

z dnia 24 stycznia 2013r.

w sprawie zwolnienia z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu

w sprawie: zwolnienia z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j.: Dz.U z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.), w związku z art. 79b i art. 98a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.), na wniosek Zarządu Powiatu, po zaopiniowaniu przez Komisję Gospodarki i Rozwoju oraz Komisję Budżetu i Finansów i przeprowadzeniu konsultacji społecznych

Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
uchwala:

§ 1.

1. Zwolnić z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu osoby ubiegające się o wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu w przypadku, gdy zmiana stanu faktycznego adresu kierowcy oraz właściciela lub posiadacza pojazdu, wymagająca wydania nowego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego spowodowana została zmianami administracyjnymi wynikającymi z uchwały Rady Miejskiej w Bieruniu nr XII/5/2012 z dnia 30 sierpnia 2012 w sprawie nadania nazw odcinkom dróg na terenie gminy Bieruń.

2. Zwolnienie z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków, w których jedyną przyczyną wymiany dokumentu jest zmiana adresu zamieszkania osoby ubiegającej się o wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu, spowodowana zmianami administracyjnymi opisanymi w ust. 1 niniejszego paragrafu.

3. Zwolnienie z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków złożonych przez osoby ubiegające się o wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu po dniu wejścia w życie niniejszej uchwały.

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

§ 3.

Uchwała obowiązuje do dnia 30.06.2013 r.

§ 4.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady


Józef Berger

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »