| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXI/139/13 Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego

z dnia 24 stycznia 2013r.

w sprawie zwolnienia z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu

w sprawie: zwolnienia z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j.: Dz.U z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.), w związku z art. 79b i art. 98a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.), na wniosek Zarządu Powiatu, po zaopiniowaniu przez Komisję Gospodarki i Rozwoju oraz Komisję Budżetu i Finansów i przeprowadzeniu konsultacji społecznych

Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
uchwala:

§ 1.

1. Zwolnić z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu osoby ubiegające się o wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu w przypadku, gdy zmiana stanu faktycznego adresu kierowcy oraz właściciela lub posiadacza pojazdu, wymagająca wydania nowego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego spowodowana została zmianami administracyjnymi wynikającymi z uchwały Rady Miejskiej w Bieruniu nr XII/5/2012 z dnia 30 sierpnia 2012 w sprawie nadania nazw odcinkom dróg na terenie gminy Bieruń.

2. Zwolnienie z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków, w których jedyną przyczyną wymiany dokumentu jest zmiana adresu zamieszkania osoby ubiegającej się o wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu, spowodowana zmianami administracyjnymi opisanymi w ust. 1 niniejszego paragrafu.

3. Zwolnienie z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków złożonych przez osoby ubiegające się o wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu po dniu wejścia w życie niniejszej uchwały.

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

§ 3.

Uchwała obowiązuje do dnia 30.06.2013 r.

§ 4.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady


Józef Berger

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »