| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-4(20),5(20)/2013/19231/CW Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 18 listopada 2013r.

w sprawie zmiany koncesji na wytwarzanie ciepła oraz na przesyłanie i dystrybucję ciepła przedsiębiorcy: „U&R CALOR” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wojkowicach

Dziś, na wniosek przedsiębiorcy: „U&R CALOR” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wojkowicach, zostały zmienione koncesje na wytwarzanie ciepła oraz na przesyłanie i dystrybucję ciepła, udzielone temu przedsiębiorcy decyzjami z dnia 8 listopada 2012r. Nr WCC/1223/19231/W/OKA/2011/CW oraz Nr PCC/1189/19231/W/OKA/2011/CW.  Wnioskami z dnia 14 marca 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę ww. koncesji w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI”  co jest związane z rozpoczęciem eksploatacji źródła ciepła zlokalizowanego  przy ul. Grunwaldzkiej 48 w Lublińcu o mocy zainstalowanej 6,300 MWt zasilającego sieć zlokalizowaną na terenie Lublińca wraz ze źródłem ciepła zlokalizowanym przy ul. Tuwima 6 w Lublińcu oraz zmianą mocy zainstalowanej źródła ciepła zlokalizowanego w Dąbrowie Górniczej przy Al. Zwycięstwa 97 z 18,860 MWtdo 12,720 MWt, w związku z zastąpieniem kotła o mocy 8,0 MWt, opalanego olejem opałowym kotłem o mocy 1,86 MWtopalanym węglem kamiennym.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pisma Koncesjonariusza o zmianę  koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadnione wnioski o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy – Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach. 

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Południowego Oddziału Terenowego URE z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »