| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-4(20),5(20)/2013/19231/CW Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 18 listopada 2013r.

w sprawie zmiany koncesji na wytwarzanie ciepła oraz na przesyłanie i dystrybucję ciepła przedsiębiorcy: „U&R CALOR” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wojkowicach

Dziś, na wniosek przedsiębiorcy: „U&R CALOR” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Wojkowicach, zostały zmienione koncesje na wytwarzanie ciepła oraz na przesyłanie i dystrybucję ciepła, udzielone temu przedsiębiorcy decyzjami z dnia 8 listopada 2012r. Nr WCC/1223/19231/W/OKA/2011/CW oraz Nr PCC/1189/19231/W/OKA/2011/CW.  Wnioskami z dnia 14 marca 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę ww. koncesji w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI”  co jest związane z rozpoczęciem eksploatacji źródła ciepła zlokalizowanego  przy ul. Grunwaldzkiej 48 w Lublińcu o mocy zainstalowanej 6,300 MWt zasilającego sieć zlokalizowaną na terenie Lublińca wraz ze źródłem ciepła zlokalizowanym przy ul. Tuwima 6 w Lublińcu oraz zmianą mocy zainstalowanej źródła ciepła zlokalizowanego w Dąbrowie Górniczej przy Al. Zwycięstwa 97 z 18,860 MWtdo 12,720 MWt, w związku z zastąpieniem kotła o mocy 8,0 MWt, opalanego olejem opałowym kotłem o mocy 1,86 MWtopalanym węglem kamiennym.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pisma Koncesjonariusza o zmianę  koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadnione wnioski o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy – Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach. 

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Południowego Oddziału Terenowego URE z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Mejri

Dorota Mejri – Psycholog, coach, konsultant, trener biznesu. Szkolenia prowadzi od 17 lat. Absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania i Marketingu , Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz Krakowskiej Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów Gestalt Ukończyła Podyplomowe Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego na UŁ. Posiada certyfikaty CoachWise Coaching Essentials oraz CoachWise Mentoring Essentials. Prowadzi warsztaty z zakresu kompetencji menedżerskich, efektywności osobistej oraz warsztaty doskonalące umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Uczestniczyła w realizacji wielu projektów doradczych, m.in. dla PKO BP S.A. (wprowadzenie i realizacja nowej strategii personalnej), Renault Kiljańczyk (analiza CRM). Jest współrealizatorką projektu standaryzacji obsługi klienta z kilkunastu zakładach energetycznych w Polsce, a także konsultantem i audytorem w zakresie wprowadzania i realizacji standardów obsługi klienta dla PGE Dystrybucja S.A. Przygotowała i zrealizowała projekt coachingu dla kadry menedżerskiej Veolii, którym objęto 26 dyrektorów i kierowników firmy. Osobiście przeprowadziła 10 procesów coachingowych w tym projekcie. Aktywnie uczestniczy w pracach grupy Experiential Educators Europe, prowadząc warsztaty poza granicami Polski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »