| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 428/XLIII/2014 Rady Gminy Koszęcin

z dnia 14 stycznia 2014r.

zmieniająca uchwałę Nr 269/XXVI/2012 w sprawie podziału Gminy Koszęcin na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu

Na podstawie  art. 18 ust. 2   pkt 15 ustawy z   dnia 8   marca  1990 r. o   samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z   2013 r., poz. 594 z   późn. zm.) oraz art. 421 ustawy z   dnia 5   stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z   późn. zm.) Rada Gminy, działając na wniosek Wójta, uchwala co następuje:  

§   1.   W załączniku do Uchwały Nr 269/XXVI/2012 Rady Gminy Koszęcin z   dnia 24 października  2012 r. w   sprawie podziału Gminy Koszęcin na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i   liczby radnych wybieranych w   każdym okręgu wprowadza się następujące zmiany:  

1.   OKRĘG 7   STRZEBIŃ   obejmuje  ulice: 1   Maja od  Nr 1   -  61, Stawowa, Wąska, Krótka, Lompy , Ks. Muszera, Św. Barbary,   ŁAZY  

2.   OKRĘG 8   STRZEBIŃ   obejmuje ulice: 1   Maja od Nr 62 do końca, Kosmonautów, Poprzeczna, Lubliniecka od Nr 43 do końca, Dębowa, Nowa     BUKOWIEC  

§   2.   Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.  

§   3.   Uchwała podlega przekazaniu Wojewodzie Śląskiemu oraz Komisarzowi Wyborczemu w   Częstochowie.  

§   4.   Uchwała wchodzi w   życie z   dniem podjęcia i   podlega ogłoszeniu w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego oraz podaniu do publicznej wiadomości przez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w   Koszęcinie, sołectwa Strzebiń i   w Biuletynie Informacji Publicznej.  

 

 

 

Przewodniczący Rady Gminy  


Michał   Anioł


Uzasadnienie

W związku z   wnoszonymi uwagami na zebraniach wiejskich w   Sołectwie Strzebiń gmina Koszęcin  dotyczącymi zmian w   Okręgu Nr 7   i 8   w Strzebiniu, Rada Gminy dostosowuje granice tych okręgów poprzez  następujące zmiany:  

Okręg Nr 7   w Strzebiniu  

-   podział ul. 1   Maja  od Nr 1- 61,  

-   wykreślenie  ul. Kosmonautów,  

-   dodanie ul. Lompy, Św. Barbary, Ks. Muszera.  

Okręg Nr 8   w Strzebiniu  

-   podział ul. 1   Maja  od Nr 62 do końca,  

-   dodanie ul. Kosmonautów,  

-   wykreślenie ul.  Lompy, Św. Barbary, Ks. Muszera.  

Przy proponowanej zmianie  kształtów okręgów Nr 7   i 8   w Strzebiniu wzięto pod  uwagę uwarunkowania przestrzenne gminy.  

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »