REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2000 nr 43 poz. 840

POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 28 grudnia 2000 r.

o przedłużeniu okresu użycia Polskiej Jednostki Wojskowej w Siłach Stabilizujących w Republice Bośni i Hercegowiny lub w Siłach Międzynarodowych w Kosowie w Federalnej Republice Jugosławii, Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. Nr 162, poz. 1117) na wniosek Rady Ministrów postanawiam, co następuje:

§ 1.
W okresie od dnia 1 stycznia 2001 r. do dnia 20 czerwca 2001 r. zostanie użyta Polska Jednostka Wojskowa wydzielona z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, zwana dalej „PJW”, w Republice Bośni i Hercegowiny lub w Kosowie w Federalnej Republice Jugosławii, Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii, o liczebności do 800 żołnierzy.
§ 2.
PJW działa w Siłach Stabilizujących mających za zadanie utrzymanie pokoju na obszarze Bośni i Hercegowiny w ramach operacji „JOINT FORGE" lub w Siłach Międzynarodowych nadzorujących przestrzeganie porozumienia pokojowego przez strony konfliktu w Kosowie w Federalnej Republice Jugosławii w ramach operacji „JOINT GUARDIAN”.
§ 3.
1. PJW działa w składzie odwodu strategicznego Naczelnego Dowódcy Połączonych Sił Zbrojnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Europie i może zostać użyta zgodnie z jego decyzją, podjętą w uzgodnieniu z Radą Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Pod względem kierowania narodowego PJW podlega Ministrowi Obrony Narodowej.

§ 4.
Za współpracę z kierowniczymi organami właściwej organizacji międzynarodowej w zakresie kierowania działalnością i zaopatrywania PJW odpowiedzialny jest Minister Obrony Narodowej.
§ 5.
Górny limit ilościowy uzbrojenia i sprzętu wojskowego PJW określa jej etat i tabela należności.
§ 6.
Postanowienie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2001 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Kwaśniewski

Prezes Rady Ministrów: J. Buzek

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2000-12-30
  • Data wejścia w życie: 2001-01-01
  • Data obowiązywania: 2001-01-01
  • Dokument traci ważność: 2001-06-20
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA