| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

POSTANOWIENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

z dnia 22 lipca 2004 r.

o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w składzie Sił Sojuszniczych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Republice Greckiej

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. Nr 162, poz. 1117), na wniosek Rady Ministrów, postanawiam, co następuje:

§ 1. W okresie od dnia 28 lipca 2004 r. do dnia 31 października 2004 r. zostanie użyty Polski Kontyngent Wojskowy w składzie Sił Sojuszniczych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Republice Greckiej, zwany dalej „PKW”, o liczebności do 80 żołnierzy.

§ 2. PKW działa w składzie Sił Sojuszniczych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego biorących udział w operacji DISTINGUISHED GAMES, mającej na celu pomoc Republice Greckiej we wzmocnieniu bezpieczeństwa Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich na wypadek zagrożenia terrorystycznego bądź katastrofy naturalnej.

§ 3. 1. PKW jest podporządkowany operacyjnie Dowódcy Sił Sojuszniczych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w operacji DISTINGUISHED GAMES w Republice Greckiej.

2. Pod względem kierowania narodowego PKW podlega Ministrowi Obrony Narodowej.

§ 4. Za współpracę z kierowniczymi organami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w zakresie kierowania działalnością i zaopatrywania PKW odpowiedzialny jest Minister Obrony Narodowej.

§ 5. Górny limit ilościowy uzbrojenia i sprzętu wojskowego PKW określa utworzony w tym celu etat.

§ 6. Postanowienie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej: A. Kwaśniewski

Prezes Rady Ministrów: M. Belka

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »