1. W przypadku uzyskania przez pracownika GINB informacji w ramach nadzoru bankowego, o którym mowa w § 2, mogących wskazywać na wprowadzanie do obrotu finansowego za pośrednictwem banku wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł, co do których zachodzi podejrzenie, że mają związek z popełnieniem przestępstwa określonego w art. 299 Kodeksu karnego, powiadamia on bezzwłocznie o tym fakcie na piśmie Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego lub osobę go zastępującą z zachowaniem drogi służbowej.
2. Generalny Inspektor Nadzoru Bankowego lub osoba go zastępująca zawiadamia na piśmie Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o podejrzeniach zawartych w informacji, o której mowa w ust. 1, bezzwłocznie po jej otrzymaniu.
3. Do powiadomienia, o którym mowa w ust. 2, Generalny Inspektor Nadzoru Bankowego lub osoba go zastępująca dołącza potwierdzone kopie dokumentów mogących wskazywać na podejrzenie popełnienia przestępstwa, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, łącznie ze wskazaniem informacji o osobach, które mogły dokonać tego przestępstwa.
4. Powiadomienie oraz dołączone do niego dokumenty posiadają charakter informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „zastrzeżone", w rozumieniu ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11, poz. 95, z 2000 r. Nr 12, poz. 136 i Nr 39, poz. 462 oraz z 2001 r. Nr 22, poz. 247, Nr 27, poz. 298 i Nr 56, poz. 580).