REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2010 nr 8 poz. 91

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

między

MINISTREM OBRONY NARODOWEJ

i

STOWARZYSZENIEM RANNYCH I POSZKODOWANYCH W MISJACH POZA GRANICAMI KRAJU

zawarte w Warszawie w dniu 15 kwietnia 2010 r.

Tekst pierwotny

Mając na względzie potrzebę współdziałania w zakresie niesienia pomocy rannym i poszkodowanym w misjach wojskowych oraz ich rodzinom a także integrację środowiska żołnierzy rannych i poszkodowanych oraz rodzin poległych żołnierzy Minister Obrony Narodowej i Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju z siedzibą w Szczecinie, wpisane do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Szczecin Centrum w Szczecinie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000304771, reprezentowany przez Prezesa Zarządu Głównego Daniela KUBASA, zawierają porozumienie następującej treści:

§ 1. Komórki organizacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej oraz jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowane zwane dalej „resortem obrony narodowej” oraz Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, zwane dalej „Stowarzyszeniem”, będą współpracować ze sobą w celu:

1) pomocy żołnierzom rannym i poszkodowanym w misjach wojskowych poza granicami kraju w powrocie do zdrowia, integracji społecznej, oraz zawodowej;

2) integracji środowiska rannych i poszkodowanych w misjach wojskowych poza granicami kraju;

3) udzielania pomocy i wsparcia rodzinom żołnierzy poległych i rannych w misjach wojskowych poza granicami kraju, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej;

4) kształtowania w społeczeństwie pozytywnego wizerunku żołnierza polskiego, oraz jego służby pełnionej w misjach wojskowych poza granicami kraju.

§ 2. Stowarzyszenie zobowiązuje się do podejmowania działań zmierzających do realizacji niniejszego porozumienia, w szczególności do:

1) prowadzenia wszelkiego rodzaju form działalności zmierzającej do poprawy poziomu życia rannych i poszkodowanych oraz ich rodzin a także rodzin żołnierzy poległych w misjach wojskowych poza granicami kraju;

2) integrowania środowiska żołnierzy rannych i poszkodowanych w misjach wojskowych poza granicami kraju poprzez organizowanie imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych;

3) organizowania spotkań, szkoleń, warsztatów, treningów a także innych form działalności edukacyjnej i terapeutycznej ułatwiających powrót do zdrowia, pracy, służby i życia w rodzinie rannym i poszkodowanym oraz ich rodzinom;

4) popularyzowania udziału polskich żołnierzy w misjach wojskowych mających na celu zapewnienie pokoju i bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie światowemu terroryzmowi;

5) budowania systemu pomocy i wsparcia rannym i poszkodowanym w misjach wojskowych poza granicami kraju oraz ich rodzinom;

6) kultywowania pamięci o poległych żołnierzach w misjach wojskowych poza granicami kraju;

7) prowadzenia działalności promującej służbę wojskową;

8) konsultowania z Ministrem Obrony Narodowej własnych inicjatyw związanych ze sferą obronności.

§ 3. Resort obrony narodowej udzieli Stowarzyszeniu, w miarę posiadanych możliwości, pomocy w realizacji celów statutowych na rzecz obronności państwa przez:

1) zapewnienie wsparcia merytorycznego i logistycznego dla przedsięwzięć Stowarzyszenia na podstawie rocznego planu współpracy i umów cywilnoprawnych, które określą warunki korzystania z nieruchomości lub ich części oraz uzbrojenia i sprzętu wojskowego;

2) przekazywanie materiałów promujących Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej i służbę wojskową;

3) obejmowanie przez jednostki i instytucje wojskowe patronatów honorowych nad wydarzeniami lub przedsięwzięciami, których organizatorem jest Stowarzyszenie;

4) popularyzowanie działalności Stowarzyszenia, zgodnie z zasadami przyjętymi dla organizacji pozarządowych;

5) umożliwienie żołnierzom uczestniczenia w organizowanych przez Stowarzyszenie przedsięwzięciach, uzgodnionych z dowódcami jednostek wojskowych, na zasadach określonych w przepisach dotyczących służby wojskowej.

§ 4. 1. Stowarzyszenie będzie przesyłało do dnia 10 sierpnia każdego roku do komórki organizacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej właściwej w zakresie współdziałania z organizacjami pozarządowymi propozycje przedsięwzięć do planu współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi na następny rok kalendarzowy.

2. Proponowane przedsięwzięcia, o których mowa w ust.1, muszą być wstępnie konsultowane przez Stowarzyszenie z właściwymi dowódcami jednostek wojskowych.

3. Stowarzyszenie będzie przekazywało do dnia 31 marca każdego roku do komórki organizacyjnej, o której mowa w ust. 1, informację o realizacji porozumienia w roku poprzednim w celu dokonania oceny przebiegu i wyników współpracy z resortem obrony narodowej.

§ 5. Strony zobowiązują się do wzajemnego informowania się o zdarzeniach i okolicznościach istotnych ze względu na przedmiot i zakres porozumienia.

§ 6. Porozumienie nie powoduje dodatkowych wydatków w budżecie resortu obrony narodowej.

§ 7. Minister Obrony Narodowej nie ponosi odpowiedzialności cywilnej i innej za zdarzenia, które wystąpią podczas lub w związku z realizacją niniejszego porozumienia.

§ 8. 1. Wszelkie spory mogące wyniknąć w związku z wykonywaniem postanowień porozumienia Strony będą rozstrzygały w drodze negocjacji, dążąc do ich polubownego zakończenia.

2. We wszystkich sprawach, w których polubowne zakończenie sporu nie będzie możliwe do osiągnięcia, strony poddadzą spór rozpatrzeniu przez sąd właściwy dla dzielnicy Warszawa Śródmieście.

§ 9. 1. Porozumienie zostaje zawarte na czas nieokreślony z możliwością jego rozwiązania przez każdą ze stron z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

2. Minister Obrony Narodowej zastrzega sobie prawo rozwiązania porozumienia w trybie natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia, w razie naruszenia porozumienia przez Stowarzyszenie lub wystąpienie okoliczności, o których mowa w § 15 ust. 1 decyzji Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi parterami społecznymi (Dz. Urz. MON Nr 12, poz.131).

§ 10. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszego porozumienia wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 11. 1. W sprawach nie uregulowanych w porozumieniu mają zastosowanie postanowienia ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) oraz decyzji wskazanej w § 9 ust. 2.

2. W razie utraty mocy lub zmiany decyzji określonej w ust. 1, w sprawach nie uregulowanych w porozumieniu mają zastosowanie przepisy nowej lub znowelizowanej decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi.

§ 12. Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

§ 13. Porozumienie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

 

Z upoważnienia

Prezes Zarządu Głównego

Ministra Obrony Narodowej:

Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych

Sekretarz Stanu

w Misjach Poza Granicami Kraju: D. Kubas

do Spraw Społecznych i Profesjonalizacji: Cz. Piątas

 

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2010-05-14
  • Data wejścia w życie: 2010-05-29
  • Data obowiązywania: 2010-05-29
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA