REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2017 poz. 22

ZARZĄDZENIE NR 4
DYREKTORA GENERALNEGO WYŻSZEGO URZĘDU GÓRNICZEGO

z dnia 11 maja 2017 r.

w sprawie gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego oraz prawami na dobrach niematerialnych, nabytymi przez Wyższy Urząd Górniczy lub powierzonymi temu urzędowi

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 25 ust. 4 pkt 1 lit. e ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1345, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Dyrektor Generalny Wyższego Urzędu Górniczego, zwany dalej „Dyrektorem Generalnym”, powołuje, na podstawie § 5 ust. 2 zdanie pierwsze oraz § 42 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania niektórymi składnikami majątku Skarbu Państwa (Dz. U. poz. 729), zwanego dalej „rozporządzeniem”, komisję do spraw gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego oraz prawami na dobrach niematerialnych, zwaną dalej „komisją”.

2. W skład komisji wchodzą: przewodniczący, zastępca oraz członkowie.

§ 2.
Do zakresu działania komisji należy realizacja zadań określonych w § 5 ust. 2, 4 i 5, § 6 oraz § 42 ust. 1 i 3–5 rozporządzenia, w odniesieniu do, nabytych przez Wyższy Urząd Górniczy lub powierzonych temu urzędowi:

1) podstawowych środków trwałych i pozostałych środków trwałych w rozumieniu przepisów o rachunkowości, stanowiących składniki rzeczowe majątku ruchomego, zwanych dalej „środkami trwałymi”,

2) praw na dobrach niematerialnych, zwanych dalej „prawami”

– użytkowanych w Wyższym Urzędzie Górniczym, a w przypadku sprzętu komputerowego i oprogramowania – użytkowanych w urzędach górniczych.

§ 3.
Ocena przydatności środków trwałych oraz praw do dalszego użytkowania, o której mowa w § 5 ust. 2 zdanie pierwsze rozporządzenia, a także ustalenie wartości poszczególnych środków trwałych oraz praw, o którym mowa w § 6 rozporządzenia, są dokonywane łącznie, na podstawie wykazu przekazanego przez Biuro Dyrektora Generalnego w Wyższym Urzędzie Górniczym, zwane dalej „BDG”.
§ 4.
Protokół, o którym mowa w § 5 ust. 4 rozporządzenia, wraz z wykazem, o którym mowa w § 5 ust. 5 rozporządzenia, są sporządzane przez komisję, zatwierdzane przez Dyrektora Generalnego lub osobę upoważnioną przez Dyrektora Generalnego, a następnie przekazywane do Biura Budżetowo-Finansowego w Wyższym Urzędzie Górniczym, zwanego dalej „BBF”.
§ 5.
Zatwierdzony protokół, o którym mowa w § 5 ust. 4 rozporządzenia, po zagospodarowaniu środków trwałych oraz praw w sposób określony w zatwierdzonym wykazie, o którym mowa w § 5 ust. 5 rozporządzenia, stanowi podstawę do skreślenia środków trwałych z ewidencji środków trwałych oraz praw z ewidencji praw.
§ 6.
Jeżeli wartość zbędnego lub zużytego środka trwałego albo zbędnego prawa przekracza 1200 zł, komisja występuje do Gabinetu Prezesa w Wyższym Urzędzie Górniczym z wnioskiem o zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej Wyższego Urzędu Górniczego informacji o tych środkach trwałych albo prawach, wraz z informacją o sposobie zagospodarowania tych środków trwałych albo praw, określonym w zatwierdzonym protokole, o którym mowa w § 5 ust. 4 rozporządzenia.
§ 7.
Komisja występuje, w przypadkach określonych w rozdziale 3 rozporządzenia, do Dyrektora BDG z inicjatywą:

1) powołania komisji przetargowej;

2) powołania komisji do spraw rokowań;

3) wyznaczenia osoby do przeprowadzenia aukcji.

§ 8.
Protokół potwierdzający sprzedaż, oddanie w najem lub dzierżawę, nieodpłatne przekazanie albo darowiznę środków trwałych lub praw jest sporządzany przez komisję.
§ 9.
Protokół, o którym mowa w § 42 ust. 5 rozporządzenia, jest sporządzany przez komisję.
§ 10.
Przewodniczący komisji przekazuje niezwłocznie protokoły, o których mowa w § 8 i § 9, do BBF.
§ 11.
1. Sprawy wchodzące w zakres działania komisji są rozpatrywane na posiedzeniach, których terminy, w zależności od potrzeb, wyznacza przewodniczący komisji.

2. Do udziału w posiedzeniach przewodniczący komisji może zapraszać osoby spoza składu komisji.

§ 12.
Obsługę prac komisji sprawuje BDG.
§ 13.
Wzory formularzy, na których sporządza się:

1) wykaz, o którym mowa w § 3,

2) protokół, o którym mowa w § 5 ust. 4 rozporządzenia,

3) wykaz, o którym mowa w § 5 ust. 5 rozporządzenia,

4) protokół, o którym mowa w § 8,

5) protokół, o którym mowa w § 42 ust. 5 rozporządzenia

– są opracowywane przez BDG, akceptowane przez Dyrektora Generalnego, umieszczane w extranecie urzędów górniczych i podlegają obowiązkowemu stosowaniu.

§ 14.
Znosi się komisję do spraw gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego, działającą na podstawie zarządzenia, o którym mowa w § 15.
§ 15.
Traci moc zarządzenie nr 18 Dyrektora Generalnego Wyższego Urzędu Górniczego z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie gospodarowania składnikami rzeczowymi majątku ruchomego, w który wyposażony jest Wyższy Urząd Górniczy (Dz. Urz. WUG z 2015 r. poz. 50).
§ 16.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Dyrektor Generalny Wyższego Urzędu Górniczego: Justyna Pikiewicz

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2016 r. poz. 1605, 1807, 1948 i 2260.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA