reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIV/189/12 Rady Gminy Suwałki

z dnia 23 października 2012r.

w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, zasad i warunków ich korzystania, stanowiących własność lub będących w zarządzie Gminy Suwałki

Na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 13, Nr 228, poz. 1368) uchwala się, co następuje:

§ 1. Określa się przystanki komunikacyjne na terenie Gminy Suwałki, stanowiące własność lub będących w zarządzie Gminy Suwałki, udostępnione operatorom i przewoźnikom wykonującym regularne przewozy osób w publicznym transporcie zbiorowym, których wykaz stanowi załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.

§ 2. Określa się warunki i zasady korzystania z przystanków komunikacyjnych przez operatorów i przewoźników, wykonujących regularne przewozy osób w publicznym transporcie zbiorowym, stanowiące załącznik nr 2 do niniejszej uchwały.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady


Maciej Suchocki


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXIV/189/12
Rady Gminy Suwałki
z dnia 23 października 2012 r.

Wykaz przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Suwałki, stanowiących własność lub będących w zarządzie Gminy Suwałki, udostępnionych operatorom i przewoźnikom wykonującym regularne przewozy osób w publicznym transporcie zbiorowym


Lp.

Lokalizacja

Nazwa Przystanku

1.

Sobolewo


Sobolewo II

2.

Biała Woda


Biała Woda lasek

3.

Burdeniszki


Burdeniszki

4.

Zielone Kamedulskie


Zielone Kamedulskie os.

5.

Nowa Wieś


Nowa Wieś

6.

Płociczno-Osiedle


Dubowo Pierwsze n/z

7.

Płociczno-Osiedle


Pijawne Ruskie


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XXIV/189/12
Rady Gminy Suwałki
z dnia 23 października 2012 r.

Warunki i zasady korzystania z przystanków komunikacyjnych, stanowiących własność lub będących w zarządzie Gminy Suwałki

1. Przystanki komunikacyjne służą wyłącznie do chwilowego zatrzymania się w celu umożliwienia wsiadania lub wysiadania pasażerów, bez realizacji wydłużonego postoju.

2. Korzystanie z przystanków komunikacyjnych może odbywać się po uzyskaniu zezwolenia na wykonanie krajowego drogowego przewozu osób lub zaświadczenia na wykonywanie publicznego transportu zbiorowego, wydanego z uwzględnieniem uzgodnionego rozkładu jazdy obejmującego te przystanki.

3. W przypadkach koniecznych, wynikających z zamknięcia lub zmiany organizacji ruchu w ciągu drogi (np. remont, przebudowa), korzystanie z przystanków komunikacyjnych może zostać ograniczone poprzez czasowe wyłączenie z użytkowania przystanku komunikacyjnego lub tymczasową zmianę jego lokalizacji.

4. Informacja o czasowym ograniczeniu korzystania z przystanku komunikacyjnego zostanie zamieszczona na tym przystanku komunikacyjnym wraz z jednoczesnym powiadomieniem w formie pisemnej bądź elektronicznej zainteresowanych operatorów i przewoźników. Operator i przewoźnik ma obowiązek podać do publiczej wiadomości rozkład jazdy poprzez zawieszenie stosownej informacji na przystankach komunikacyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 15 listopada 1984 r. - Prawo przewozowe ( Dz.U.z 2000 r. Nr 50, poz. 601 ze zm.), a format i miejsce rozwieszenia rozkładów jazdy uzgodnić z Wójtem Gminy Suwałki.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama