reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr X/71/2015 Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim

z dnia 28 maja 2015 r.

w sprawie zasad i trybu korzystania z gminnego obiektu użyteczności publicznej gminy Drawsko Pomorskie - Skateparku w Drawsku Pomorskim

Na podstawie art.40 ust.2 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013r. poz. 594, poz. 645, poz. 1318; z 2014r. poz. 379, poz. 1072), Rada Miejska w Drawsku Pomorskim uchwala co następuje:

§ 1. Ustala się następujące zasady i tryb korzystania z gminnego obiektu użyteczności publicznej gminy Drawsko Pomorskie - Skateparku w Drawsku Pomorskim:

REGULAMIN SKATEPARKU W DRAWSKU POMORSKIM

1. Skatepark w Drawsku Pomorskim, zwany dalej "Skateparkiem" jest obiektem użyteczności publicznej gminy Drawsko Pomorskie.

2. Korzystanie ze Skateparku jest nieodpłatne.

3. Ze Skateparku można korzystać codziennie w godzinach od 7:00 do 22:00.

4. Urządzenia Skateparku przeznaczone są do jazdy na deskorolkach, łyżworolkach, hulajnogach oraz rowerach typu bmx.

5. Każda osoba korzystająca z urządzeń Skateparku ma obowiązek używania przez cały czas jazdy kasku ochronnego oraz kompletu ochraniaczy.

6. Na każdym z elementów Skateparku mogą przebywać równocześnie maksymalnie 3 osoby.

7. Na górnych pomostach mogą przebywać jedynie te osoby, które potrafią na nie samodzielnie wjechać.

8. Na jednym elemencie Skateparku może jeździć maksymalnie jedna osoba.

9. Chodzenie po konstrukcjach, przebywanie w strefie najazdów oraz zeskoków z przeszkód jest zabronione.

10. Zabrania się wnoszenia na teren Skateparku alkoholu i jego spożywania oraz wnoszenia opakowań szklanych czy innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników.

11. Jazda i przebywanie na terenie Skatepatrku osób, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest zabroniona.

12. Na terenie Skateparku obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.

13. Jazda na rolkach i deskorolkach są sportami niebezpiecznymi. Nawet przestrzeganie powyższych zasad nie gwarantuje uniknięcia urazów.

14. Każdy użytkownik jest zobowiązany do wykorzystywania urządzeń Skateparku tylko zgodnie z ich przeznaczeniem oraz do niezwłocznego powiadomienia administratora o zauważonych ewentualnych uszkodzeniach urządzeń w trosce o zdrowie własne i pozostałych użytkowników.

15. Skargi i wnioski należy zgłaszać w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 41, 78-500 Drawsko Pomorskie, tel. 94 363 34 85, e-mail: mailto:drawsko@post.pl.".

§ 2. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim


Ireneusz Gendek


Uzasadnienie

Skatepark w Drawsku Pomorskim stanowi własność gminy Drawsko Pomorskie i jest obiektem użyteczności publicznej, ma ogólnodostępny charakter i konieczne jest ustalenie zasad korzystania z obiektu. Regulamin stanowi jasne i przejrzyste zasady korzystania ze skateparku dla wszystkich użytkowników. Uchwalony regulamin nałoży na osoby korzystające z obiektu obowiązek stosowania określonych norm i zasad, umożliwiając jednocześnie osiągnięcie określonego standardu kultury społecznej. Zawarte w nim przepisy pozwolą stworzyć zarządcy i służbom porządkowym warunki do reagowania i egzekwowania poprawnego zachowania się, ograniczając akty wandalizmu i chuligaństwa.

Podjęcie uchwały jest celowe i zasadne.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama