| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Porozumienie międzygminne nr GZO 1/11 Wójta Gminy Krupski Młyn; Wójta Gminy Tworóg

z dnia 15 grudnia 2011r.

w sprawie przejęcia przez Gminę Krupski Młyn prowadzenia zadań w zakresie zakupu i finansowania ze środków własnych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających autobusem MZKP z terenu gminy Tworóg, uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Potępie i Gimnazjum w Krupskim Młynie oraz zakupu biletu na okaziciela i finansowania wynagrodzenia dla opiekuna dzieci dojeżdżających

pomiędzy Gminą Krupski Młyn reprezentowaną przez Wójta Gminy - Jana Murowskiego

a Gminą Tworóg reprezentowaną przez Wójta Gminy - Eugeniusza Gwoździa

na podstawie uchwały Nr XXXVIII/422/2009 Rady Gminy Tworóg z dnia 30 marca 2009 r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego przystąpienia Gminy Tworóg do przyjęcia przez Gminę Krupski Młyn prowadzenia zadań związanych z zakupem biletów miesięcznych dla uczniów z terenu gminy Tworóg, uczęszczających do Szkół Podstawowych w Potępie i Krupskim Młynie oraz Gimnazjum w Krupskim Młynie, dojeżdżających autobusem MPK w Świerklańcu, finansowania biletu na okaziciela i wynagrodzenia dla opiekuna nad dojeżdżającymi uczniami oraz uchwały Nr XXIV/156/08 Rady Gminy Krupski Młyn z dnia 30 grudnia 2008 r. w sprawie przyjęcia przez Gminę Krupski Młyn prowadzenia zadań związanych z zakupem biletów miesięcznych dla uczniów z terenu gminy Tworóg uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Potępie i Gimnazjum w Krupskim Młynie dojeżdżającymi autobusem MPK w Świerklańcu, finansowania biletu na okaziciela i wynagrodzenia dla opiekuna nad dojeżdżającymi uczniami.

§ 1

1. Gmina Tworóg przekazuje, a gmina Krupski Młyn przyjmuje uczniów z miejscowości Koty i Wesoła, należących terytorialnie do gminy Tworóg, do Szkoły Podstawowej w Potępie i Gimnazjum w Krupskim Młynie.

2. Miejscowości Koty i Wesoła z gminy Tworóg zostały włączone do obwodu Szkoły Podstawowej w Potępie i Gimnazjum w Krupskim Młynie na podstawie uchwały Rady Gminy Krupski Młyn Nr VI/29/99 z dnia 22 lutego 1999 r. w sprawie określenia obwodu publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Potępie, ul Tarnogórska 12, uchwały Nr VI/31/99 z dnia 22 lutego 1999 r. w sprawie określenia obwodu publicznego Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krupskim Młynie.

§ 2

Na kształcenie każdego dziecka z gminy Tworóg uczęszczającego do szkół na terenie gminy Krupski Młyn, gmina Krupski Młyn otrzymuje środki finansowe z Ministerstwa Edukacji Narodowej ujęte w subwencji oświatowej.

§ 3

Gmina Krupski Młyn zobowiązuje się pokryć ze środków własnych koszt zakupu biletów miesięcznych dla dzieci dojeżdżających z gminy Tworóg – miejscowości Koty, do Szkoły Podstawowej w Potępie i Gimnazjum w Krupskim Młynie, koszt zakupu biletu na okaziciela oraz wynagrodzenia dla opiekuna dzieci dojeżdżających do Szkoły Podstawowej w Potępie.

§ 4

Porozumienie zawiera się na czas nieokreślony.

§ 5

Strony porozumienia ustalają, że okres obowiązywania porozumienia, jak też inne warunki porozumienia mogą być zmieniane w formie pisemnych aneksów.

§ 6

Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania.

§ 7

Porozumienie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego na wniosek gminy Krupski Młyn.

W porozumieniu:
Wójt Gminy Tworóg


Eugeniusz Gwóźdź


Skarbnik Gminy


Renata Krain

W porozumieniu:
Wójt Gminy Krupski Młyn


Jan Murowski


Skarbnik Gminy


Lucyna Kaminska-Kwiek

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »