reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIV/309/2011 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

z dnia 28 grudnia 2011r.

w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie miasta Bielska-Białej

Na podstawie: art. 94, ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 roku – Prawo farmaceutyczne (t. j. Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271 z późn. zm.) w związku z art. 12, pkt. 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r., o samorządzie powiatowym (t. j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.),

Rada Miejska

po uzyskaniu pozytywnej opinii Beskidzkiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Bielsku–Białej

p o s t a n a w i a

§ 1. 1. Ustalić rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie miasta Bielska–Białej w następujący sposób:

a) w dniach od poniedziałku do piątku praca aptek odbywać się będzie nie krócej niż: od godziny 9:00 do godziny 18:00,

b) w soboty praca aptek odbywać się będzie nie krócej niż: od godziny 9:00 do godziny 13:00.

2. Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie miasta Bielska–Białej określony w ust. 1 nie obowiązuje aptek, które:

a) dotychczas pracowały krócej. Są to apteki w Bielsku–Białej: „Pod Pigułką” ul. Komorowicka 23, „Farmacja Kolejowa” ul. Traugutta 12, „Na Błoniach” ul. Willowa 2a oraz Apteka Cefarm Kraków S. A. ul. Rynek 15

b) po uzyskaniu pozytywnej opinii Beskidzkiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Bielsku-Białej powiadomiły Prezydenta Miasta Bielska–Białej o czasowej, krótkotrwałej zmianie czasu pracy i z tygodniowym wyprzedzeniem zamieściły informację o zmianie, w widocznym miejscu w witrynie apteki.

§ 2. 1. Dostępność do świadczeń aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie miasta Bielska–Białej w porze nocnej, w niedziele i w święta oraz w inne dni wolne od pracy zapewnią apteki całodobowe:

a) Apteka „Klimczok”, ul. Cyniarska 11 w Bielsku–Białej,

b) Apteka „Na Dworcu”, ul. Warszawska 2 w Bielsku-Białej.

2. Informacja o aptekach całodobowych przekazana zostanie do lokalnej prasy oraz pogotowia ratunkowego.

§ 3. 1. W przypadku nagłego przerwania pracy apteki całodobowej:

a) dyżur niezwłocznie zostanie przejęty przez aptekę wskazaną przez Beskidzką Okręgową Izbę Aptekarską w Bielsku-Białej, który potrwa do momentu usunięcia awarii w aptece całodobowej,

b) właściciel apteki całodobowej zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia pogotowia ratunkowego oraz Beskidzkiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Bielsku–Białej o zaistniałej sytuacji oraz do zamieszczenia w siedzibie swojej apteki, w widocznym miejscu np. w witrynie apteki, stosownej informacji dla pacjentów,

c) Beskidzka Okręgowa Izba Aptekarska w Bielsku–Białej niezwłocznie przekaże informację, o której mowa w pkt. a, do lokalnej prasy i do pozostałych aptek funkcjonujących na terenie miasta Bielska–Białej.

2. Kierownicy aptek zobowiązani są do zamieszczenia w widocznym miejscu, np. w witrynie apteki, informacji o aptece, która podejmie dyżur na czas trwania sytuacji opisanej w ust. 1.

3. Beskidzka Okręgowa Izba Aptekarska w Bielsku-Białej niezwłocznie powiadomi Prezydenta Miasta Bielska-Białej o zaistnieniu sytuacji, o której mowa w ust. 1.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Bielska–Białej.

§ 5. Z treścią niniejszej uchwały, właścicieli aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie miasta Bielska–Białej, zaznajomi Beskidzka Okręgowa Izba Aptekarska w Bielsku–Białej.

§ 6. Traci moc Uchwała Rady Miejskiej Bielska-Białej Nr XLVII/1108/2009 z dnia 22 września 2009 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie miasta Bielska–Białej.

§ 7. 1. Uchwała podlega publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

2. Uchwała wchodzi w życie z upływem 14 dni od dnia publikacji, o której mowa ust.1.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Ryszard Batycki

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Alicja Moszyńska

Właścicielka firmy Architektura Biznesu: doradza MSP w zakresie budowania marki i kultury firmy, marketingu, negocjacji i obsługi klienta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama