reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biura rachunkowe > Zakładam biuro rachunkowe > Zakładanie biura rachunkowego - pierwsze kroki

Zakładanie biura rachunkowego - pierwsze kroki

Skomplikowane procedury podatkowe powodują, że przedsiębiorcy coraz częściej i chętniej powierzają prowadzenie swoich rozliczeń z fiskusem fachowcom. Taka sytuacja stwarza realne szanse na powodzenie i sukces finansowy dla kogoś kto takiej działalności chciałby się podjąć, czyli prowadzić np. biuro rachunkowe.

Aby jednak otworzyć biuro rachunkowe musisz spełnić wiele warunków. Ale kiedy już z sukcesem przebrniesz przez wszystkie procedury i uzyskasz wymagane uprawnienia, przyjdzie czas na rozpoczęcie działalności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie biura rachunkowego to działalność gospodarcza, dlatego też nim ją zaczniesz musisz dokonać rejestracji firmy w gminie, uzyskać REGON, NIP, założyć konto w banku, etc.

Od 10 sierpnia 2014 r. każdy zainteresowany, który ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełni wymóg niekaralności, a także posiada polisę OC może prowadzić działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Tym samym posiadanie certyfikatu księgowego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nie jest już wymagane. Zobacz: Zmiany w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

Polecamy: Ustawa o rachunkowości z komentarzem do zmian (książka)

Lokal

Ważną kwestią będzie znalezienie odpowiedniego lokalu dla biura rachunkowego. Może to być zwykły lokal mieszkalny, trochę przystosowany dla potrzeb biurowych, wynajęty bądź własny. Nie musi być on położony w centrum miasta, czy też w miejscu o dużym natężeniu ruchu. Wystarczy dobrze ustawiony i widoczny szyld dla przyjeżdżających klientów aby mogli bez większych problemów trafić pod wskazany adres.

Klienci

Tak naprawdę najistotniejszą kwestią dla działalności Twojego biura będą klienci, ich zdobycie i utrzymanie. Jeżeli ich zdobędziesz będą oni korzystać z usług Twojego biura nawet jeśli swoją siedzibę będziesz miał na peryferiach miasta, bez klientów Twoje biuro nie odniesie sukcesu nawet jeśli będzie się znajdowało w lokalu przy głównej ulicy miasta.

Otwierając biuro pomyśl jaki zakres usług chcesz świadczyć i do jakich klientów chcesz skierować swoją ofertę. Czy będą to tylko mali przedsiębiorcy, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, czy też czujesz się na siłach obsługiwać większych klientów działających w Twojej okolicy.

Ubezpieczenie OC biur rachunkowych

Strona internetowa

Aby zdobyć klientów już na samym początku musisz pomyśleć o dobrej reklamie.
Zainwestuj pieniądze w stronę internetową, na której zamieścisz informacje o swoich usługach, cenniki, mapkę dojazdu, godziny przyjmowania klientów, możesz też umieszczać tam informacje branżowe, przydatne dla Twoich potencjalnych klientów.

W czasach Internetu, zainwestowanie w dobrą stronę internetową wydaje się być niezbędne, a jednocześnie można być pewnym, że szybko przyniesie konkretne korzyści, w postaci nowych klientów. Każde wejście na Twoją stronę to szansa na zwiększenie zysków Twojej firmy.

Nim zlecisz przygotowanie takiej strony profesjonalnej firmie, musisz sobie jasno określić do jakich odbiorców przede wszystkim pragniesz aby strona była skierowana. Te informacje będą bardzo ważne dla osoby, która będzie przygotowywała Twoją stronę.

Pamiętaj jednak, że nawet najlepiej przygotowana strona internetowa nie spełni swojego zadania, jeżeli będzie nieaktualna. Każdy klient, odwiedzając stronę będzie przede wszystkim szukał aktualnych informacji i bieżącej oferty. Dlatego na stronie muszą znajdować się aktualne informacje. Zamieszczaj koniecznie na stronie informacje o proponowanych rabatach, promocjach.

Strona zawierająca aktualne informacje, z wiadomościami odpowiadającymi na potencjalne pytania Twoich klientów przynosi firmie duże korzyści, buduje jej pozytywny obraz. Nieaktualna strona zniechęca i raczej drugi raz klient na nią nie wejdzie.

reklama

Przydatne formularze online

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama
reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama