Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Restrukturyzacyjna Lipiński i Wspólnicy

Doradztwo restrukturyzacyjne, biznesowe oraz upadłościowe

Jesteśmy ogólnopolską kancelarią z biurami w Gdańsku i Gdyni. Jako zespół z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony praw dłużników i wierzycieli zajmujemy się szeroko pojętym doradztwem restrukturyzacyjnym, biznesowym oraz upadłościowym. Nasz zespół to licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, doradcy biznesowi, podatkowi, ekonomiści i adwokaci. Głównym celem naszej działalności jest ochrona przedsiębiorców przed upadłością oraz oddłużanie przedsiębiorców i osób fizycznych przy zachowaniu słusznych praw wierzycieli.

Brzozowa 8 lok. 2.06, 80-243 Gdańsk

Al. Zwycięstwa 241/13, 81-521 Gdynia

e-mail: kontakt@lipinskikancelaria.pl

https://lipinskikancelaria.pl/

Upadłość konsumencka (czyli upadłość osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej) daje możliwość uzyskania oddłużenia. Nie wszystkie zobowiązania można jednak umorzyć. W związku z tym zasadne jest wyjaśnienie jak wygląda kwestia oddłużenia oraz jakich zobowiązań nie można umorzyć w upadłości konsumenckiej.
Upadłość konsumencka w 2021 r. nie będzie różnić się wiele od dotychczas obowiązujących przepisów. Główna zmiana polegać będzie na uruchomieniu Krajowego Rejestru Zadłużonych. Ustawodawca z dniem 1 lipca 2021 r. zakłada bowiem przeniesienie postępowań upadłościowych do systemu teleinformatycznego. Jest to długo wyczekiwana zmiana – w szczególności wśród praktyków prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Jest to rozwiązanie analogiczne do tego stosowanego w Anglii i powinno usprawnić przebieg postępowania upadłościowego.