REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Colonnade Insurance S.A.

Dołącz do grona ekspertów
Colonnade Insurance S.A.

Ubezpieczenia majątkowe i osobowe

Colonnade Insurance S.A. jest spółką ubezpieczeń majątkowych i osobowych (non-life) zarejestrowaną w Luksemburgu, należącą do grupy Fairfax i utworzoną w celu strategicznego rozszerzenia działalności ubezpieczeniowej Fairfax w Europie Środkowej i Wschodniej.

Posiada licencję na oferowanie 17 z 18 ustawowych grup ubezpieczeń majątkowych i osobowych (z wyjątkiem grupy 10 – OC posiadaczy pojazdów mechanicznych). Licencja ta uprawnia do prowadzenia działalności we wszystkich krajach członkowskich UE w ramach swobody świadczenia usług.

Działalność Colonnade wspierają wiodący światowi reasekuratorzy o najsilniejszej pozycji finansowej, między innymi Swiss Re, Hanover Re, Munich Re, BRIT, AWAC, syndykat Lloyd's, AIG.

Firma powadzi działalność przez oddziały w Bułgarii, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Polsce, Słowacji oraz przez spółkę w Ukrainie, korzystając z pomocy zespołu ponad 600 doświadczonych specjalistów.
Oferuje produkty dla klientów indywidualnych i korporacyjnych i od 2017 r. lat posiada rating A- nadany przez AM Best.
Kapitał zakładowy wynosi 9 500 000 EUR.

Kontakt: colonnade.pl

Towary, które są wprowadzane do obrotu na rynku unijnym, muszą spełniać określone wymagania. Tym samym firmy zobowiązane są do przestrzegania wymogów dotyczących bezpieczeństwa i jakości produktów. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wad, firmy zobowiązane są podjąć działania mające na celu zapobiegnięcie szkodzie osobowej lub rzeczowej. Ponad 3000 – tyle produktów zostało wziętych pod lupę przez organy nadzorcze w celu weryfikacji konieczności wycofania ich z rynku w UE w 2022 r. Celem wycofania produktu jest ochrona konsumentów oraz zapobiegnięcie dalszym szkodom dla wizerunku marki i reputacji firmy.
W szybko zmieniającym się cyfrowym środowisku liczba zagrożeń cybernetycznych i wycieków danych bardzo wzrosła. Według danych Cybersecurity Ventures, koszty związane z cyberprzestępczością mają do 2025 roku wzrosnąć do 10,5 biliona dolarów rocznie.

REKLAMA

Gospodarki Europy Środkowej i Wschodniej próbują przetrwać burzę ekonomiczną związaną z gwałtownym wzrostem inflacji i eskalacją cen. Pojawiło się jednak nowe niepokojące zagrożenie - ryzyko niedoubezpieczenia. Z czym jest związane?
Ubezpieczenie szkolne odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wsparcia i bezpieczeństwa dla najmłodszych. Ochrona tego typu pozwala nie tylko na pokrycie ewentualnych kosztów związanych z wypadkami czy chorobami, ale także gwarantuje większy spokój rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Powrót do szkoły nie zwiększa ryzyka wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Może się on przydarzyć niezależnie od miejsca i czasu, zarówno w domu, na podwórku, jak i podczas szkolnych wycieczek. Według informacji podawanych przez resort edukacji, na terenie placówek oświatowych dochodzi jednak nawet do 60 tysięcy wypadków każdego roku.

REKLAMA

Gwarancja ubezpieczeniowa środowiskowa to produkt dla firm, których działalność może powodować skutki szkodliwe dla środowiska. Przeznaczony jest dla przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o zezwolenie na zbieranie lub przetwarzanie odpadów, którzy zgodnie z art. 48a ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach mają obowiązek ustanowić finansowe zabezpieczenie swojej działalności gospodarczej.
Liczne zmiany przepisów i niejednolite interpretacje i orzeczenia w sprawach podatkowych to codzienność polskich podatników, firm i księgowych. Nie wszyscy wiedzą, że można ubezpieczyć się od ryzyka podatkowego. Ubezpieczyciele oferują w tym zakresie kompleksową ochronę ubezpieczeniową, np. ochronę skarbową dla osób fizycznych odpowiedzialnych za finanse (dot. ryzyka kar z kks), czy ochronę podatkową uruchamianą w ramach sporów podatników z organami podatkowymi. 
Na czym polega ubezpieczenie ryzyk cybernetycznych? Przed czym chroni i jakie szkody pokrywa?
W Polsce świadomość przedsiębiorców na temat możliwości spowodowania szkód w środowisku wskutek prowadzenia działalności nie zawsze jest wysoka. Jednak to właśnie skuteczna egzekucja odpowiedzialności za tego typu sytuacje sprawia, że świadomość rośnie. Jeśli ryzyko zapłacenia za wyrządzone szkody staje się realne, to i świadomość ekologiczna nagle się zwiększa. Rośnie też potrzeba ubezpieczenia się na wypadek sytuacji, za które możemy stać się odpowiedzialni w przyszłości.
22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. To dobra okazja, by wskazać na korzyści z ubezpieczeń środowiskowych, które mogą w pokryć w szczególności koszty działań zapobiegawczych, remediacji, czy obrony prawnej.

REKLAMA