Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie szkolne – jak działa? Zwrot kosztów leczenia urazu ręki lub nogi na wf-ie

Colonnade Insurance S.A.
Ubezpieczenia majątkowe i osobowe
Ubezpieczenie szkolne – jak działa? Zwrot kosztów leczenia urazu ręki lub nogi na wf-ie.
Ubezpieczenie szkolne – jak działa? Zwrot kosztów leczenia urazu ręki lub nogi na wf-ie.
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Ubezpieczenie szkolne odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wsparcia i bezpieczeństwa dla najmłodszych. Ochrona tego typu pozwala nie tylko na pokrycie ewentualnych kosztów związanych z wypadkami czy chorobami, ale także gwarantuje większy spokój rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Powrót do szkoły nie zwiększa ryzyka wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Może się on przydarzyć niezależnie od miejsca i czasu, zarówno w domu, na podwórku, jak i podczas szkolnych wycieczek. Według informacji podawanych przez resort edukacji, na terenie placówek oświatowych dochodzi jednak nawet do 60 tysięcy wypadków każdego roku.

Czemu warto wybrać ubezpieczenie szkolne?

Rodzice mogą przystąpić do umowy ubezpieczenia grupowego oferowanego praktycznie w każdej placówce oświatowej. Warto jednak podkreślić, że nie jest to obowiązkowe, a opiekunowie mają możliwość wyboru innego ubezpieczyciela i oferty, której warunki najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Jako zabezpieczenie przed ewentualnymi niespodziewanymi sytuacjami, wielu rodziców decyduje się na zakup ubezpieczenia NNW (ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków). 
Rodzice zdają sobie sprawę z korzyści wynikających z ubezpieczenia szkolnego i jego znaczenia dla dobrostanu ich dzieci. To doprowadziło do zwiększenia popytu na polisy, które pozwalają rodzicom na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i budżetu. Zwykle ochrona trwa 12 miesięcy, dzięki czemu dziecko zyskuje zabezpieczenie na czas roku szkolnego i wakacji – mówi Ewelina Kołodziejek, Menedżer Zespołu Ubezpieczeń Osobowych w Colonnade.

REKLAMA

Czym jest ubezpieczenie szkolne? 

Ubezpieczenie szkolne daje uczniom i przedszkolakom ochronę, która pozwala na pokrycie ewentualnych kosztów związanych z wypadkami czy chorobami w czasie pobytu w szkole lub przedszkolu. Może obejmować różne rodzaje ochrony, w tym:

 1. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które pokrywa koszty leczenia, rehabilitacji lub świadczenia finansowe w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ucznia w wyniku wypadku szkolnego.
 2. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni dziecko przed roszczeniami osób trzecich w przypadku, gdy spowoduje szkodę ciała lub materialną w trakcie pobytu w szkole.

Ubezpieczenie indywidualne a grupowe 

W przypadku ubezpieczenia indywidualnego, rodzic może nabyć ubezpieczenie bezpośrednio poprzez stronę internetową ubezpieczyciela. Proces ten nie wymaga pośrednictwa agenta. To rodzic jest ubezpieczającym i to on podejmuje decyzję dotyczącą wyboru firmy ubezpieczeniowej, wariantu ubezpieczenia oraz wysokości sumy i składki.

W przypadku ubezpieczenia grupowego, rodzic nadal ma wpływ na wybór wariantu ubezpieczenia, ale już z ograniczonej listy propozycji rekomendowanych przez pośrednika.

Dla rodziców ubezpieczających dzieci, wybór między indywidualnym a grupowym ubezpieczeniem może wpływać na stopień kontroli formalności, ale przede wszystkim daje  dostęp do większej liczby różnych opcji. Z perspektywy ubezpieczycieli oba modele mają swoje zalety i wyzwania związane z zarządzaniem przygotowaniem ofert oraz obsługą posprzedażową. 

Kiedy potrzebne jest ubezpieczenie szkolne?

Przykładem sytuacji, w której ubezpieczenie szkolne okazuje się nieocenione, są zajęcia wychowania fizycznego. Uprawianie sportów kontaktowych niesie ze sobą ryzyko kontuzji, a najczęstsze wypadki podczas aktywności sportowych to złamania lub skręcenia kończyn

W razie nieszczęśliwego wypadku bardzo ważne jest szybkie udzielenie specjalistycznej pomocy, która często wiąże się z kosztami. Postawienie prawidłowej diagnozy ma kluczowe znaczenie dla dalszego leczenia, jednak wielokrotnie następstwa nieszczęśliwych wypadków pozostają odczuwalne przez długi czas. Zwłaszcza w przypadku złamań rehabilitacja może być długotrwała, mając na celu przywrócenie pełnej sprawności ruchowej. Dodatkowo, wypadek może mocno wpłynąć na psychikę osoby ubezpieczonej, dlatego w niektórych przypadkach również wsparcie psychologa staje się nieocenione.

Dla przykładu polisa SCHOOL PROTECT chroni przed finansowymi konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków osobę ubezpieczoną oraz jej bliskich. Rodzice i opiekunowie w razie potrzeby będą mogli zapewnić swoim dzieciom odpowiednią opiekę medyczną i rehabilitację, a także wsparcie psychologiczne. Ubezpieczenie szkolne staje się nie tylko formą ochrony finansowej, ale również zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa dla najmłodszych uczestników życia szkolnego. To  produkt chroniący dzieci, młodzież szkolną i studentów. Ochroną mogą zostać objęci także nauczyciele i pracownicy placówki oświatowej – dodaje Ewelina Kołodziejek, Menedżer Zespołu Ubezpieczeń Osobowych w Colonnade. 

Ubezpieczenie szkolne może obejmować również ochronę w sieci, w tym blokadę rodzicielską, ID monitoring, wsparcie w ochronie reputacji internetowej i pomoc psychologa.

Przykłady wypłat z ubezpieczenia szkolnego

Poniżej znajdują się realne przypadki, które pokazują, jak cenne może okazać się ubezpieczenie szkolne dla dzieci. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 • Uraz kolana – gdy dziecko doznało kontuzji kolana, koszty leczenia wynoszące 10 000 PLN zostały pokryte dzięki ubezpieczeniu. 
 • Złamanie kości biodrowej podczas gry w piłkę – w trakcie uprawiania sportu doszło do złamania kości biodrowej. Dzięki ubezpieczeniu pokryte zostały koszty leczenia w wysokości 1 766 PLN, ale także rehabilitacji (2 500 PLN).  Wypłacone zostało także 5 000 PLN z tytułu uszczerbku.

Przykłady te obrazują sytuacje, w których ubezpieczenie szkolne zapewniają wsparcie finansowe i pomaga pokryć koszty związane z nieprzewidywalnymi wydarzeniami.

Jak wybrać odpowiednią ofertę?

REKLAMA

Zanim podejmiemy decyzję w sprawie ubezpieczenia szkolnego, warto dokładnie przeczytać warunki oferty i sprawdzić, czy dostarcza oczekiwanej ochrony. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że zapewnią swoim dzieciom odpowiednie wsparcie i uzyskają pomoc w trudnych sytuacjach.

Ochrona i wsparcie w postaci ubezpieczenia szkolnego pozwalają na szybką reakcję w sytuacjach nieprzewidzianych oraz zminimalizowanie potencjalnych konsekwencji związanych z wystąpieniem nieszczęśliwego wypadku. Wdrażanie odpowiednich działań profilaktycznych oraz inwestowanie w środki zapewniające bezpieczeństwo uczniom staje się priorytetem dla placówek edukacyjnych i rodziców. Świadomość korzyści wynikających z ubezpieczenia szkolnego stale wzrasta.

Ile to kosztuje?

Koszt ubezpieczenia szkolnego zawsze jest zależny od zakresu ochrony, którą rodzic wybierze dla swojego dziecka. Mówimy o kwotach już od 50 PLN za cały okres ubezpieczenia, co oznacza, że zapewnienie finansowej ochrony dla dziecka w szkole nie narusza mocno domowego budżetu. Istotne, by przejrzeć dostępne oferty i wybrać tę, która najlepiej odpowiada potrzebom i oczekiwaniom rodziny. Dzięki temu nawet przy stosunkowo niewielkim koszcie można zyskać pewność, że dziecko będzie chronione w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • bbi
  2023-09-04 18:28:39
  obrzydliwe
  0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ułatwienia w zasiedzeniu i nabyciu nieruchomości rolnej od 5 października 2023 r. Nie tylko rolnik będzie mógł zasiedzieć grunt rolny

Już nie tylko rolnicy indywidualni będą mogli zasiedzieć grunt rolny. Znikną też pewne ograniczenia w nabywaniu nieruchomości, w których użytki rolne mają powierzchnię mniejszą, niż 0,3 ha – to niektóre z istotnych zmian w obrocie ziemią rolną, które wejdą w życie 5 października 2023 r.

Wybory 2023. Dni wolne od pracy i diety dla członków komisji wyborczych i mężów zaufania. Konieczne pisemne uprzedzenie pracodawcy o dniu wolnym

Za pracę w komisjach wyborczych ich członkom należą się dni wolne a także diety. Sprawdźmy ile dni wolnych przysługuje i jakie kwoty diet obowiązują w wyborach w 2023 roku. Czy mają do nich również prawo mężowie zaufania i obserwatorzy społeczni?

Agitacja wyborcza

Agitację wyborczą mogą prowadzić komitety wyborcze i wyborcy. Nie zawsze jest ona jednak dozwolona. Jak przepisy regulują prowadzenie agitacji wyborczej? 

Sondaż wyborczy po Marszu Miliona Serc. PiS traci szanse na rządzenie! Tylko 5 ugrupowań w Sejmie

Najnowszy sondaż wyborczy został przeprowadzony przez United Surveys dla RMF FM i "DGP"  2 października - a więc już po Marszu Miliona Serc. Wynika z niego, że Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica mogą zbudować w nowym Sejmie koalicję, która będzie dysponowała 243 głosami. Sondaż ten pokazuje, że nawet ewentualna koalicja z Konfederacją nie da PiS większości, czyli minimum 231 z 460 mandatów.

REKLAMA

Cisza wyborcza

Cisza wyborcza jest pojęciem, które wzbudza wiele wątpliwości. Warto jednak wiedzieć jak została uregulowana w przepisach i kiedy obowiązuje.

M. Kamiński: w Dubaju zatrzymano poszukiwanego Sebastiana M. [Film z miejsca wypadku]

Kamiński: w ZEA zatrzymano poszukiwanego Sebastiana M. (krótka)

Wybory 2023. Kto i jak może wnieść protest wyborczy?

Sąd Najwyższy wydał komunikat w sprawie protestów wyborczych. ​Oto najważniejsze informacje odnośnie do zasad i trybu wnoszenia protestów wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

Wypadek na A1. Obrońca S. Majtczaka złożył wniosek o list żelazny

Wypadek na A1. Mecenas Bartosz Tiutiunik, adwokat Sebastiana Majtczaka podejrzanego o spowodowanie wypadku na autostradzie, w którym zginęła 3-osobowa rodzina złożył wniosek o list żelazny dla swojego klienta. "Mojemu klientowi nie dano szansy na zajęcie stanowiska procesowego" - powiedział.

REKLAMA

Zwolnienie z podatku emerytur do 5 tys. zł brutto - obietnica wyborcza

Po wygranych wyborach wprowadzimy zwolnienie od podatku dla wszystkich emerytów, którzy dostają emerytury do 5 tys. zł brutto, wszyscy inni zapłacą mniejszy podatek - zapowiedziała w opublikowanym w środę spocie wyborczym Koalicji Obywatelskiej wiceprzewodnicząca PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Intercyza. 42 proc. młodych małżonków decyduje się na rozdzielność majątkową

Na rozdzielność majątkową decyduje się 42 proc. małżonków pomiędzy 18. a 29. rokiem życia – wynika z raportu „Związek a finanse”. Natomiast wśród seniorów powyżej 60. roku rozdzielność dóbr nabytych w trakcie trwania związku ma 4–5 proc. respondentów.

REKLAMA