REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie rodziny. Jakie polisy warto mieć i dlaczego?

Colonnade Insurance S.A.
Ubezpieczenia majątkowe i osobowe
Ubezpieczenie rodziny. Jakie polisy warto mieć i dlaczego?
Ubezpieczenie rodziny. Jakie polisy warto mieć i dlaczego?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Zdrowie, bezpieczeństwo finansowe i ochrona przed skutkami niespodziewanych zdarzeń są fundamentalne dla stabilności każdej rodziny. Istnieje jednak wiele trudnych do przewidzenia czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na życie i sytuację finansową. Niezwykle ważnym narzędziem zapewniającym spokój i ochronę naszych bliskich są ubezpieczenia.
rozwiń >

Ochrona na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenia NNW (ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków) są jednym z kluczowych rodzajów zabezpieczeń, które powinny znaleźć się w planie ochrony rodziny. Oprócz kompleksowych ubezpieczeń NNW, kierowanych do wszystkich, możemy wyróżnić też rozwiązania dopasowane do konkretnych wymagań, takie jak polisa na wypadek ciężkich zachorowań, pobytu w szpitalu czy NNW szkolne.

REKLAMA

Rozwiązania dopasowane do potrzeb

Ogólnie ujmując, ubezpieczenie NNW to wypłata świadczenia ubezpieczonej osobie w razie zajścia nieszczęśliwego wypadku. Warianty ubezpieczenia NNW różnią się zakresem ochrony, wysokością świadczeń i kwotą składki, dając możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb. W trakcie decyzji o wyborze ubezpieczenia można określić swoje oczekiwania co do wysokości wypłaty oraz dopasować koszt do swoich bieżących możliwości finansowych. Standardem są ubezpieczenia indywidualne, dla par oraz dla całych rodzin, jednocześnie osoby pozostające w nieformalnych związkach mogą skorzystać z wariantu partnerskiego, rozszerzając ochronę ubezpieczeniową dla swoich bliskich.

Indywidualne ubezpieczenie dla każdej rodziny

Kompleksowe ubezpieczenie zapewnia ochronę 24/7, zarówno w Polsce, jak i za granicą, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia, dzięki czemu każda rodzina może cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa. Ubezpieczenie to daje finansowe wsparcie w razie poważnych konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń, umożliwiając pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, zakupu sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego czy innych wydatków niezbędnych do powrotu do zdrowia – mówi Mikołaj Popławski, Dyrektor Działu Marketingu Bezpośredniego w polskim oddziale Colonnade Insurance S.A.

Ubezpieczenie w razie pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku

Wybierając tę ochronę można otrzymać nawet kilkaset złotych za każdą dobę powypadkowego leczenia szpitalnego oraz świadczenie w podwójnej wysokości za każdą dobę na oddziale intensywnej terapii. Dodatkowe świadczenie wypłacane jest także w trakcie rekonwalescencji po wypadku – w okresie pomiędzy opuszczeniem szpitala a pełnym powrotem do zdrowia. 

Ubezpieczenia specjalistyczne dla aktywnych

Istnieją również ubezpieczenia NNW dostosowane do potrzeb osób aktywnych, zapewniające wypłatę w razie fizycznych uszkodzeń ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Są doskonałym wyborem dla ceniących aktywny tryb życia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przy tej okazji warto wspomnieć o ubezpieczeniach podróżnych. Dobrze skonstruowane ubezpieczenie turystyczne z odpowiednim rozszerzeniem zapewnia maksymalną ochronę w przypadku przykrych zdarzeń np. na stoku. Koszty leczenia za granicą, transportu medycznego czy ratownictwa, w zależności od kraju mogą sięgać dziesiątek tysięcy euro. Zawsze istnieje też ryzyko wyrządzenia szkody osobie trzeciej, wskutek czego ubezpieczony może zostać zobowiązany do pokrycia kosztów leczenia lub naprawy czyjejś własności. Jeśli w wyniku naszej nieostrożności dojdzie do ciężkiego wypadku, to w ramach polisy można pokryć koszty leczenia poszkodowanej osoby nawet do 500 000 euro. Ubezpieczenie podróżne to kolejny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa finansowego sobie i rodzinie, nie tylko w domu, ale i podczas wyczekiwanych urlopów – uzupełnia Anna Wieconkowska, Product Manager w polskim oddziale Colonnade Insurance S.A.

Ubezpieczenie na wypadek ciężkich zachorowań

REKLAMA

Choroba nie wybiera i często zdarza się, że diagnozy lekarskie zaskakują kolejne osoby. Niektóre dolegliwości łatwo pokonać – wymagają określonego leczenia i czasu. Przed innymi możemy się zabezpieczyć albo osłabić ich działanie dzięki szczepieniom i profilaktyce. Nie mamy jednak sposobu na zupełne wyeliminowanie chorób, dlatego warto przemyśleć podpisanie umowy ubezpieczenia, aby w razie zachorowania otrzymać finansową pomoc.

Przykładem może być ubezpieczenie następstw zachorowania na raka. Wykupienie go zapewnia wsparcie finansowe w sytuacji zdiagnozowania nowotworu złośliwego oraz przeprowadzenia operacji związanej z zachorowaniem. Niestety ryzyko zachorowania na raka dotyczy każdego, kto żyje w dzisiejszym pełnym pośpiechu i stresu świecie. Wspomniane ubezpieczenie daje finansowe wsparcie w trudnym czasie leczenia, pomagając w pokryciu kosztów dodatkowych badań, leków, operacji czy innych środków niezbędnych do powrotu do zdrowia – dodaje Mikołaj Popławski.

NNW szkolne 

NNW szkolne zapewnia wszechstronną ochronę dzieciom i młodzieży zarówno podczas nauki, jak i w życiu prywatnym. To nie tylko ochrona w czasie lekcji, ale także podczas praktyk, treningów sportowych czy nawet aktywności pozaszkolnych. Decydując się na to ubezpieczenie można otrzymać wsparcie na wypadek poważnych zachorowań, omdleń, kosztów leczenia zębów oraz wypadków podczas aktywności sportowej. Dodatkowo niektórzy ubezpieczyciele oferują rozszerzone pakiety, np. o program Assistance gwarantujący wizytę lekarza lub transport medyczny, pomagając w kryzysowych sytuacjach – wyjaśnia Ewelina Kołodziejek, Menedżer Zespołu Ubezpieczeń Osobowych w polskim oddziale Colonnade Insurance S.A.

Dodatkowy zakres ubezpieczeń NNW

W ramach ubezpieczenia odszkodowanie może być zapewnione w sytuacji utraty portfela lub kluczy do mieszkania albo samochodu. Po utracie portfela w wyniku rozboju, ubezpieczony otrzyma świadczenie na zakup nowego oraz wyrobienie dokumentów i kart płatniczych. W przypadku zagubienia lub kradzieży kluczy, ubezpieczenie pokryje koszt usługi ślusarskiej, a także wymiany zamków i kluczy do domu lub pojazdu. Wynikające z ubezpieczenia NNW kwoty odszkodowania są niezależne od innych świadczeń – z ZUS, NFZ oraz ofert u innych ubezpieczycieli.

Na co zwrócić uwagę?

  • Wariant ubezpieczenia. Konkretny wariant ubezpieczenia należy dopasować do indywidualnych potrzeb – tylko wtedy w 100% spełni swoją funkcję. 
  • Możliwość rozszerzenia ochrony podstawowej. Rozszerzone pakiety to pieniądze z ubezpieczenia, które mogą stanowić dodatkowe wsparcie na wydatki powiązane z powrotem do zdrowia, pełną rehabilitacją albo na wsparcie rodziny podczas nieobecności ubezpieczonego w domu i pracy. Często niewysoka miesięczna składka to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią poczucie bezpieczeństwa. 
  • Wyłączenia odpowiedzialności. Należy pamiętać, że każda umowa ubezpieczenia zawiera listę sytuacji, w których świadczenie nie zostanie wypłacone. Co do zasady ubezpieczenia NNW chronią w sytuacji nagłej i nieprzewidzianej – nie będzie nią zatem choroba przewlekła z którą zmagamy się od lat. Często z listy ubezpieczanych zdarzeń wyłączone będą te powstałe wskutek rażąco niedbałego zachowania, zażywania narkotyków, upojenia alkoholowego, zdarzenia powstałe w trakcie wykonywania pracy o podwyższonym ryzyku – służby wojskowej, policyjnej, czynności zawodowej straży pożarnej. Natomiast uprawianie sportów podwyższonego ryzyka, sportów ekstremalnych, sztuk walki może być włączone do ochrony w ramach wspomnianej wyżej rozszerzonej ochrony.

Podsumowanie

Zabezpieczenie przyszłości i zapewnienie stabilności finansowej dla rodziny to priorytet. Na rynku dostępny jest szeroki wybór ubezpieczeń, uwzględniający różnorodne potrzeby i sytuacje życiowe. Ochrona przed niespodziewanymi zdarzeniami, kompleksowe wsparcie w razie wypadków czy chorób to fundamenty, które zapewniają pewność i spokój w obliczu nieprzewidzianych wydarzeń.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister Finansów spotkał się z Prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Rozmawiano o wzmocnieniu współpracy

Minister finansów Andrzej Domański spotkał się z Nadią Calvino, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Rozmawiano o wzmocnieniu współpracy.

Nowe możliwości organizacji ekologicznych. Toczą się prace nad nowelizacją ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody

Toczą się prace nad projektem nowelizacji ustawy o lasach oraz ustawy o ochronie przyrody. Organizacjom ekologicznym zostanie zapewniona możliwość zwrócenia się do sądu z żądaniem skutecznego zbadania legalności planów urządzenia lasu.

Modułowe e-podręczniki do 12 przedmiotów. MEN podało, że przetestują je wybrane szkoły podstawowe. Ale które?

Modułowe e-podręczniki do 12 przedmiotów. Przetestują je wybrane szkoły podstawowe. Udział w pilotażu jest bezpłatny i da możliwość pracy z nowoczesnymi narzędziami. ORE zapewnia wsparcie merytoryczne i dydaktyczne.

Wydatki na zagospodarowanie odpadów komunalnych w dół. Będą niższe opłaty. Warszawski ratusz pracuje nad uchwałą zmieniającą

Będą niższe opłaty za odpady komunalne? Warszawski ratusz pracuje nad uchwałą zmniejszająca wysokość stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wydatki na zagospodarowanie odpadów komunalnych od II półrocza 2021 r. zmniejszyły się.

REKLAMA

Będą zmiany w zarządzaniu kryzysowym. Powstanie Krajowa Ocena Ryzyka i nowe kryteria dotyczące infrastruktury krytycznej

Rozpoczęły się prace na nowelizacją ustawy o zarządzaniu kryzysowym. Powstanie Krajowa Ocena Ryzyka i nowe kryteria umożliwiające identyfikację obiektów, instalacji oraz urządzeń jako infrastruktury krytycznej.

Płeć determinuje wybory edukacyjne. Znaczenie ma też miejsce zamieszkania. Więcej kobiet niż mężczyzn odbiera tytułu magistra

Płeć determinuje wybory edukacyjne. Co roku dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn otrzymuje tytuł magistra. Wpływ na wyniki ósmoklasistów ma nie tylko płeć, ale też miejsce zamieszkania.

Wszystkie projekty konsultowane internetowo. Czy to przyspieszy prace nad aktami prawnymi w Polsce?

O rewolucyjnych zmianach zaproponowanych przez Prezydium Sejmu informuje "Rzeczpospolita". Nowe rozwiązania mają zwiększyć przejrzystość prac legislacyjnych. Chodzi też o jeden z tzw. kamieni milowych wynegocjowanych z Komisją Europejską.

Czternasta emerytura w 2024 roku - termin wypłaty, kwota

Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, potocznie zwane czternastą emeryturą, będzie w 2024 roku wypłacone we wrześniu, podobnie jak rok wcześniej. Tak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego w 20 maja 2024 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

REKLAMA

Wybory do europarlamentu 2024. Diety i dni wolne od pracy dla członków komisji wyborczych i mężów zaufania – warunki, kwoty, przepisy

Tak jak w przypadku innych wyborów, członkom komisji wyborczych z tytułu pracy w tych komisjach należą się dni wolne a także wynagrodzenie w formie diet. Ile dni wolnych przysługuje i jakie kwoty diet są przyznawane członkom komisji wyborczych w wyborach do europarlamentu w 2024 roku. Czy mają do nich również prawo mężowie zaufania i obserwatorzy społeczni?

3200 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych. Ruszył nabór wniosków

3200 zł miesięcznie dla osób niepełnosprawnych. Trwa nabór wniosków w ramach programu „Rehabilitacja 25 plus”. Dofinansowanie obejmuje świadczenia takie jak całodzienne usługi opiekuńcze, aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej, a także zawodowej.

REKLAMA