REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie rodziny. Jakie polisy warto mieć i dlaczego?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Colonnade Insurance S.A.
Ubezpieczenia majątkowe i osobowe
Ubezpieczenie rodziny. Jakie polisy warto mieć i dlaczego?
Ubezpieczenie rodziny. Jakie polisy warto mieć i dlaczego?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Zdrowie, bezpieczeństwo finansowe i ochrona przed skutkami niespodziewanych zdarzeń są fundamentalne dla stabilności każdej rodziny. Istnieje jednak wiele trudnych do przewidzenia czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na życie i sytuację finansową. Niezwykle ważnym narzędziem zapewniającym spokój i ochronę naszych bliskich są ubezpieczenia.

rozwiń >

Ochrona na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenia NNW (ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków) są jednym z kluczowych rodzajów zabezpieczeń, które powinny znaleźć się w planie ochrony rodziny. Oprócz kompleksowych ubezpieczeń NNW, kierowanych do wszystkich, możemy wyróżnić też rozwiązania dopasowane do konkretnych wymagań, takie jak polisa na wypadek ciężkich zachorowań, pobytu w szpitalu czy NNW szkolne.

REKLAMA

Rozwiązania dopasowane do potrzeb

Ogólnie ujmując, ubezpieczenie NNW to wypłata świadczenia ubezpieczonej osobie w razie zajścia nieszczęśliwego wypadku. Warianty ubezpieczenia NNW różnią się zakresem ochrony, wysokością świadczeń i kwotą składki, dając możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb. W trakcie decyzji o wyborze ubezpieczenia można określić swoje oczekiwania co do wysokości wypłaty oraz dopasować koszt do swoich bieżących możliwości finansowych. Standardem są ubezpieczenia indywidualne, dla par oraz dla całych rodzin, jednocześnie osoby pozostające w nieformalnych związkach mogą skorzystać z wariantu partnerskiego, rozszerzając ochronę ubezpieczeniową dla swoich bliskich.

Indywidualne ubezpieczenie dla każdej rodziny

Kompleksowe ubezpieczenie zapewnia ochronę 24/7, zarówno w Polsce, jak i za granicą, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia, dzięki czemu każda rodzina może cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa. Ubezpieczenie to daje finansowe wsparcie w razie poważnych konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń, umożliwiając pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, zakupu sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego czy innych wydatków niezbędnych do powrotu do zdrowia – mówi Mikołaj Popławski, Dyrektor Działu Marketingu Bezpośredniego w polskim oddziale Colonnade Insurance S.A.

Ubezpieczenie w razie pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku

Wybierając tę ochronę można otrzymać nawet kilkaset złotych za każdą dobę powypadkowego leczenia szpitalnego oraz świadczenie w podwójnej wysokości za każdą dobę na oddziale intensywnej terapii. Dodatkowe świadczenie wypłacane jest także w trakcie rekonwalescencji po wypadku – w okresie pomiędzy opuszczeniem szpitala a pełnym powrotem do zdrowia. 

Ubezpieczenia specjalistyczne dla aktywnych

Istnieją również ubezpieczenia NNW dostosowane do potrzeb osób aktywnych, zapewniające wypłatę w razie fizycznych uszkodzeń ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Są doskonałym wyborem dla ceniących aktywny tryb życia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przy tej okazji warto wspomnieć o ubezpieczeniach podróżnych. Dobrze skonstruowane ubezpieczenie turystyczne z odpowiednim rozszerzeniem zapewnia maksymalną ochronę w przypadku przykrych zdarzeń np. na stoku. Koszty leczenia za granicą, transportu medycznego czy ratownictwa, w zależności od kraju mogą sięgać dziesiątek tysięcy euro. Zawsze istnieje też ryzyko wyrządzenia szkody osobie trzeciej, wskutek czego ubezpieczony może zostać zobowiązany do pokrycia kosztów leczenia lub naprawy czyjejś własności. Jeśli w wyniku naszej nieostrożności dojdzie do ciężkiego wypadku, to w ramach polisy można pokryć koszty leczenia poszkodowanej osoby nawet do 500 000 euro. Ubezpieczenie podróżne to kolejny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa finansowego sobie i rodzinie, nie tylko w domu, ale i podczas wyczekiwanych urlopów – uzupełnia Anna Wieconkowska, Product Manager w polskim oddziale Colonnade Insurance S.A.

Ubezpieczenie na wypadek ciężkich zachorowań

REKLAMA

Choroba nie wybiera i często zdarza się, że diagnozy lekarskie zaskakują kolejne osoby. Niektóre dolegliwości łatwo pokonać – wymagają określonego leczenia i czasu. Przed innymi możemy się zabezpieczyć albo osłabić ich działanie dzięki szczepieniom i profilaktyce. Nie mamy jednak sposobu na zupełne wyeliminowanie chorób, dlatego warto przemyśleć podpisanie umowy ubezpieczenia, aby w razie zachorowania otrzymać finansową pomoc.

Przykładem może być ubezpieczenie następstw zachorowania na raka. Wykupienie go zapewnia wsparcie finansowe w sytuacji zdiagnozowania nowotworu złośliwego oraz przeprowadzenia operacji związanej z zachorowaniem. Niestety ryzyko zachorowania na raka dotyczy każdego, kto żyje w dzisiejszym pełnym pośpiechu i stresu świecie. Wspomniane ubezpieczenie daje finansowe wsparcie w trudnym czasie leczenia, pomagając w pokryciu kosztów dodatkowych badań, leków, operacji czy innych środków niezbędnych do powrotu do zdrowia – dodaje Mikołaj Popławski.

NNW szkolne 

NNW szkolne zapewnia wszechstronną ochronę dzieciom i młodzieży zarówno podczas nauki, jak i w życiu prywatnym. To nie tylko ochrona w czasie lekcji, ale także podczas praktyk, treningów sportowych czy nawet aktywności pozaszkolnych. Decydując się na to ubezpieczenie można otrzymać wsparcie na wypadek poważnych zachorowań, omdleń, kosztów leczenia zębów oraz wypadków podczas aktywności sportowej. Dodatkowo niektórzy ubezpieczyciele oferują rozszerzone pakiety, np. o program Assistance gwarantujący wizytę lekarza lub transport medyczny, pomagając w kryzysowych sytuacjach – wyjaśnia Ewelina Kołodziejek, Menedżer Zespołu Ubezpieczeń Osobowych w polskim oddziale Colonnade Insurance S.A.

Dodatkowy zakres ubezpieczeń NNW

W ramach ubezpieczenia odszkodowanie może być zapewnione w sytuacji utraty portfela lub kluczy do mieszkania albo samochodu. Po utracie portfela w wyniku rozboju, ubezpieczony otrzyma świadczenie na zakup nowego oraz wyrobienie dokumentów i kart płatniczych. W przypadku zagubienia lub kradzieży kluczy, ubezpieczenie pokryje koszt usługi ślusarskiej, a także wymiany zamków i kluczy do domu lub pojazdu. Wynikające z ubezpieczenia NNW kwoty odszkodowania są niezależne od innych świadczeń – z ZUS, NFZ oraz ofert u innych ubezpieczycieli.

Na co zwrócić uwagę?

  • Wariant ubezpieczenia. Konkretny wariant ubezpieczenia należy dopasować do indywidualnych potrzeb – tylko wtedy w 100% spełni swoją funkcję. 
  • Możliwość rozszerzenia ochrony podstawowej. Rozszerzone pakiety to pieniądze z ubezpieczenia, które mogą stanowić dodatkowe wsparcie na wydatki powiązane z powrotem do zdrowia, pełną rehabilitacją albo na wsparcie rodziny podczas nieobecności ubezpieczonego w domu i pracy. Często niewysoka miesięczna składka to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią poczucie bezpieczeństwa. 
  • Wyłączenia odpowiedzialności. Należy pamiętać, że każda umowa ubezpieczenia zawiera listę sytuacji, w których świadczenie nie zostanie wypłacone. Co do zasady ubezpieczenia NNW chronią w sytuacji nagłej i nieprzewidzianej – nie będzie nią zatem choroba przewlekła z którą zmagamy się od lat. Często z listy ubezpieczanych zdarzeń wyłączone będą te powstałe wskutek rażąco niedbałego zachowania, zażywania narkotyków, upojenia alkoholowego, zdarzenia powstałe w trakcie wykonywania pracy o podwyższonym ryzyku – służby wojskowej, policyjnej, czynności zawodowej straży pożarnej. Natomiast uprawianie sportów podwyższonego ryzyka, sportów ekstremalnych, sztuk walki może być włączone do ochrony w ramach wspomnianej wyżej rozszerzonej ochrony.

Podsumowanie

Zabezpieczenie przyszłości i zapewnienie stabilności finansowej dla rodziny to priorytet. Na rynku dostępny jest szeroki wybór ubezpieczeń, uwzględniający różnorodne potrzeby i sytuacje życiowe. Ochrona przed niespodziewanymi zdarzeniami, kompleksowe wsparcie w razie wypadków czy chorób to fundamenty, które zapewniają pewność i spokój w obliczu nieprzewidzianych wydarzeń.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 1 do 30 tys. złotych kary grzywny dla pracodawcy za pracę w upał. Ale zasady będą jeszcze ostrzejsze. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Od 1 do 30 tys. złotych kary grzywny dla pracodawcy za pracę w upał przekraczający 32 lub 35 st. Kiedy zmiany wejdą w życie? Miały zacząć obowiązywać od 1 czerwca 2025 r. Okazuje się, że wejdą ale najwcześniej po 1 stycznia 2027 r.

Sąd: po przeliczeniu emerytura wyższa o 200 zł. Niestety niskie wyrównanie

Przybywa prawomocnych orzeczeń w sprawach po wyroku TK z 4 czerwca 2024 r. SK 140/20. Przedstawię wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

MRPiPS wprowadza bezwzględny zakaz pracy w czasie upałów. Kara do 3 lat pozbawienia wolności dla pracodawcy, który nie zwolni pracowników do domów

W związku ze zmianą klimatu i wynikającymi z niej coraz częstszymi falami upałów, w czasie których temperatury niejednokrotnie przekraczają 30 st. C – MRPiPS zdecydowało się na dookreślenie w przepisach o BHP maksymalnych progów temperatury (wynikającej z warunków atmosferycznych), których przekroczenie skutkować będzie zakazem wykonywania pracy przez pracowników. Projekt resortu pracy nie obejmuje jednak, na tych samych zasadach, wszystkich pracowników – ochroną przed pracą w upalnych warunkach, nie zostaną objęci m.in. pracownicy gastronomii, hoteli czy opiekunowie małych dzieci. Pracodawcę łamiącego nowe zakazy – czekać będą natomiast surowe konsekwencje.

200 tys. zł na remont, sprzęt, zakup nieruchomości itp.: premie finansowe dla osób ze wsi czy z małych miasteczek. Wnioski do 31 lipca 2025 r.

Do 31 lipca 2025 r. można się ubiegać o 200 tys. zł przypomina prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi o premie z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Pieniądze można przeznaczyć na wiele celów.

REKLAMA

O ile niższe raty kredytów hipotecznych po obniżce stóp procentowych NBP w lipcu 2025 r.?

W dniu 2 lipca 2025 r. (ze skutkiem od 3 lipca) Rada Polityki Pieniężnej obniżyła podstawową stopę procentową NBP (stopę referencyjną) do poziomu 5,00%. Z wyliczeń Rankomat.pl wynika, że tylko w wyniku lipcowej obniżki rata kredytu na 500 000 zł na 30 lat spadnie o 85 zł. Połączony efekt dwóch tegorocznych obniżek stóp zmniejszy ratę o 257 zł – z 3 651 zł do 3 394 zł. Z kolei wraz z każdą obniżką rośnie zdolność kredytowa. W przyszłym roku część osób może liczyć na wzrost dostępnej kwoty o ponad 100 000 zł. Prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek ocenił, że ok 70 zł mniej w miesięcznej racie kredytu zyskają kredytobiorcy z pożyczką 400 tys. zł na okres 20 lat dzięki decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych w lipcu.

Komisja Europejska: 90% redukcji gazów cieplarnianych w UE do 2040 r.; pełna neutralność klimatyczna netto do 2050 r. Jak ochronić gospodarkę?

W dniu 2 lipca 2025 r. Komisja Europejska zaproponowała wyznaczenie celu klimatycznego na 2040 r. Zgodnie z propozycją emisje gazów cieplarnianych powinny wówczas wynieść o 90 proc. mniej względem poziomu z 1990 r. Pomocą w dojściu do celu ma być możliwość wliczania projektów sfinansowanych w krajach trzecich.

Rewolucja w rozwodach: koniec z orzekaniem o winie i przyznawaniem alimentów z powodu odpowiedzialności drugiego współmałżonka za rozpad małżeństwa. Ale skorzystają na tym dzieci

W dniu 23 czerwca 2025 r. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Rodzinnego, będąca organem działającym przy Ministrze Sprawiedliwości przyjęła projekt ustawy nowelizującej kodeks rodzinny i opiekuńczy, który zakłada eliminację orzekania o winie rozkładu pożycia w sprawach o rozwód i separację. Z powyższym, ściśle związana jest również zmiana zasad alimentacji po rozwodzie i separacji – na przyznanie alimentów nie ma już mieć wpływu odpowiedzialność byłego współmałżonka za rozpad małżeństwa. Na zmianach tych, skorzystać mają przede wszystkim dzieci.

Najnowszy sondaż partyjny 2025 [Rzeczpospolita, WP, Onet, Polsat]

Najnowszy sondaż partyjny 2025: dla Rzeczpospolitej, WP, Onet. We wszystkich trzech sondażach partyjnych wygrywa PiS. Jakie partie są poniżej progu 5%? W sondażu IBRIS dla Polsat News z połowy czerwca prowadziła KO. Czy na polskiej scenie politycznej umacnia się prawica?

REKLAMA

MRPiPS zmienia przepisy BHP: 35 stopni Celsjusza - maksymalna dopuszczalna temperatura w pracy (w pomieszczeniu). Dlaczego dopiero od 2027 roku?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od grudnia 2024 r. pracuje nad nowelizacją rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. MRPiPS chce nowych przepisów dotyczących pracy w czasie wysokich temperatur i nowych obowiązków dla pracodawców. Zmiany mają wejść w życie dopiero od 2027 roku. Pod koniec czerwca 2025 r. ukazała się już trzecia wersja tego projektu - przepisy w dwóch pierwszych wersjach były krytykowane m.in. jako zbyt skomplikowane.

Zmiany dotyczące żłobków: 2 dni wolne w roku, obowiązkowy plac zabaw, Mały ZUS Plus i Aktywny Rodzic

Zmiany dotyczące żłobków obejmują m.in. 2 dni wolne w roku na podnoszenie kwalifikacji zawodowych, obowiązkowy plac zabaw na terenie placówki czy doprecyzowanie przepisów o Małym ZUS Plus i świadczeniu Aktywny Rodzic. Jak nowe przepisy ocenia Rzecznik MŚP Agnieszka Majewska?

REKLAMA