REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Małgorzata Mędrala

Dołącz do grona ekspertów
Małgorzata Mędrala

radca prawny

radca prawny wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, z ponad 12-letnim doświadczeniem w bieżącej obsłudze podmiotów sektora prywatnego i publicznego z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ochrony danych osobowych oraz prawa nowych technologii (IT);

doktor nauk prawnych ze specjalnością z zakresu prawa pracy;

doświadczony szkoleniowiec i konsultant czasopism prawniczych (m.in. ponad 10-letnia współpraca z Wydawnictwem INFOR, Beck i Wolters Kluwer);

zaangażowana w pracę naukową i dydaktyczną, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, wykładowca na uczelniach prywatnych, szkoleniowiec aplikantów radcowskich w OIRP w Krakowie;

autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ochrony danych osobowych w sektorze prywatnym oraz publicznym, zarówno o charakterze praktycznym, jak i naukowym;

uczestnik i prelegent na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.

Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji UJ w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej oraz aplikację radcowską w OIRP w Krakowie, absolwentka Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez wykładowców z CUA, Columbus School of Law we współpracy z UJ.

malgorzata.medrala@mmedrala.pl

https://mmedrala.com.pl/

Czy premia za zaszczepienie się pracownika jest możliwa? Jak można ją nazwać? Czy RODO zezwala na przetwarzanie danych dotyczących zdrowia pracownika?
Wniosek o udzielenie części urlopu macierzyńskiego ojcu lub innemu członkowi najbliższej rodziny składa się w celu skorzystania z pozostałej części urlopu, z której zrezygnowała matka dziecka. Pobierz wzór wniosku. Jakie dokumenty należy dołączyć?

REKLAMA

Rezygnacja z części urlopu macierzyńskiego na rzecz ojca może odbyć się w przypadku legitymowania się przez matkę orzeczeniem o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Wówczas przeniesienie urlopu może odbyć się wcześniej niż po 14 tygodniach. Ile tygodni urlopu należy wykorzystać? Pobierz wzór wniosku.
Rezygnacja z części urlopu macierzyńskiego powinna być zawarta we wniosku złożonym pracodawcy w formie pisemnej. Należy przy tym pamiętać, że matka ma obowiązek wykorzystania pierwszych 14-tygodni urlopu. Pobierz wzór wniosku w sprawie rezygnacji z pozostałej części urlopu macierzyńskiego. Jakie dokumenty należy dołączyć?

REKLAMA

Urlop macierzyński dla ojca dziecka to tylko jeden z urlopów, z którego może skorzystać w przypadku opieki nad dzieckiem. Kiedy ojciec może przejść na macierzyński? W pierwszej części poradnika omówiony został wymiar urlopu macierzyńskiego oraz sposób przejęcia urlopu przez ojca. Pobierz wzory wniosków.
Tarcza antykryzysowa 4.0 wprowadza zmiany w ZFŚS. Umożliwia zawieszenie przez pracodawców w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 następujących obowiązków: tworzenia lub funkcjonowania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, dokonywania odpisu podstawowego, wypłaty świadczeń urlopowych. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby można było to zrobić?
Zwolnienie z przyczyn niedotyczących pracownika (dokonywane zarówno w trybie zwolnień grupowych, jak i zwolnień indywidualnych) uprawnia do odprawy w wysokości 1, 2 lub 3-miesięcznego wynagrodzenia. Jakie okresy zatrudnienia u pracodawcy należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu wysokości odprawy przysługującej z tytułu zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracownika?
Monitoring wizyjny może zostać wprowadzony w ściśle określonych przypadkach. W związku z prowadzeniem monitoringu pracodawca ma liczne obowiązki informacyjne.
Od 4 września 2018 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Nowe regulacje mają wpływ na zatrudnienie pracowników, którzy mają dostęp do poufnych informacji przedsiębiorstwa. Zmiany te oznaczają nowe obowiązki dla pracodawców w zakresie ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa.

REKLAMA