REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
BSWW Legal & Tax

Zespół BSWW Legal & Tax to obecnie blisko 60 doświadczonych prawników zapewniających kompleksową obsługę prawną Klientom z różnych sektorów gospodarki, m.in. z sektora nieruchomościowego, budowlanego, finansowego, energetycznego, chemicznego, telekomunikacyjnego, IT i motoryzacyjnego. Świadczymy usługi doradcze w języku polskim, angielskim, włoskim, niemieckim i rosyjskim. Mamy najbardziej rozwinięty wśród krajowych firm prawniczych Italian Desk, obsługujący Klientów wywodzących się z Włoch lub powiązanych z kapitałem włoskim.

Nasze zaangażowanie w pracę dla Klientów polskich i międzynarodowych zostało docenione przez prestiżowe międzynarodowe rankingi:

The Legal 500 EMEA 2016, rekomenduje kancelarię w dziewięciu dziedzinach prawa: prawie obrotu nieruchomościami, prawie rynków kapitałowych, fuzji i przejęć, doradztwie korporacyjnym, postępowaniach sądowych i arbitrażowych, bankowości i finansach, restrukturyzacji, prawie pracy, własności intelektualnej oraz w doradztwie podatkowym. Ponadto czterech wspólników jest rekomendowanych indywidualnie: Jacek Bieniak, Michał Wielhorski, Marek Wojnar i Monika Żuraw.

The Legal 500 EMEA 2015, rekomenduje kancelarię w dziedzinie prawa obrotu nieruchomościami, fuzji i przejęć, doradztwie korporacyjnym, postępowań sądowych i arbitrażowych, bankowości i finansów, restrukturyzacji, prawa pracy, TMT oraz w doradztwie podatkowym.

Chambers Global wyróżnił nas zarówno w 2015, jak i 2016 r. w kategorii: Corporate/M&A - Foreign Desk (Italy) oraz w 2015 w kategorii: Corporate/M&A - Desk based Abroad (Włochy).

Chambers Europe rekomenduje kancelarię w 2015 r. oraz w 2016 r. w kategorii prawa obrotu nieruchomościami (real estate) oraz indywidualnie Michała Wielhorskiego, jako jednego z najlepszych prawników zajmujących się prawem obrotu nieruchomościami w Polsce.

Jesteśmy członkiem LaWorld oraz The Law Firm Network, międzynarodowych sieci zrzeszających po kilkadziesiąt niezależnych firm prawniczych z całego świata. Dzięki efektywnej sieci powiązań z firmami partnerskimi, nasi klienci mają zagwarantowaną pomoc prawną zarówno w kraju jak i za granicą.

Kontakt

Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy Sp. k.

ul. Ks. Ignacego Jana Skorupki 5
00-546 Warszawa

e-mail: bswwlegal@bswwlegal.pl

T +48 22 420 59 59
F +48 22 420 59 60

Kontakt dla mediów:

Kamila Kurkowska - Head of marketing

e-mail: k.kurkowska@bswwlegal.pl
T +48 661 577 057
F +48 22 420 59 60

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało we wtorek projekt ustawy o ochronie danych osobowych. Zakres projektu nie jest jeszcze pełny. Obejmuje on jedynie tą część regulacji, która do chwili obecnej została wypracowana w tym Ministerstwie.
Wycinka drzew oraz krzewów "po nowemu" spowodowała gwałtowny wzrost liczby usuwanych drzew. Czy tak będzie nadal? Czy coś się zmieni w tym zakresie?

REKLAMA

Z dniem 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe przepisy ustawy u podatkach i opłatach lokalnych, które doprowadziły do znacznego obciążenia elektrowni wiatrowych podatkiem od nieruchomości.
Z początkiem 2017 r. zaczęły obowiązywać nowe regulacje dotyczące rejestracji podatników dla celów podatku od towarów i usług. Znowelizowane przepisy służyć mają realizacji założeń Ministerstwa Rozwoju i Finansów dotyczących uszczelniania systemu podatkowego. W praktyce przysparzają one kłopotów nie tylko nowopowstałym podmiotom.

REKLAMA

Minister Energii ogranicza dostęp do sieci przesyłowej gazowej zmieniając przepisy dotyczące wymagań technicznych i uzależniając możliwość przyłączenia do sieci przesyłowej od rodzaju prowadzonej działalności, średnicy sieci i mocy przyłączeniowej.
Długo oczekiwanym wyrokiem z dnia 25 stycznia 2017 r. w sprawie C‑367/15 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że przepis polskiej ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przyznający uprawnionemu, którego autorskie prawa majątkowe zostały naruszone prawo żądania od osoby, która naruszyła to prawo domagania się zapłaty sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności stosownego wynagrodzenia, które byłoby należne tytułem udzielenia zgody na korzystanie z danego utworu jest zgodny z prawem unijnym.
Zmiany w uregulowaniach dotyczących prokury, obligatoryjne elementy dokumentu akcji oraz wypłaty dywidendy w spółkach publicznych to tylko niektóre zmiany w Kodeksie spółek handlowych.
Jedno świadectwo pracy, mniej formalności dla mniejszych pracodawców oraz wydłużenie i ujednolicenie terminów na odwołanie się od wypowiedzenia umowy o pracę to tylko niektóre zmiany w prawie pracy. Poniżej omówienie najważniejszych z nowowprowadzonych rozwiązań.
Przedsiębiorstwa energetyczne posiadające infrastrukturę oraz zasoby potrzebne dla prowadzenia działalności koncesjonowanej w zakresie paliw ciekłych będą od początku oceniane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Przedstawiony 7 grudnia projekt tzw. nowelizacji antylichwiarskiej budzi od tygodnia gorące dyskusje w branży pożyczkowej. Większość z nich dotyczy ograniczenia pozaodsetkowych kosztów kredytów konsumenckich. Proponowane zmiany mogą mieć jednak znacznie dalsze konsekwencje dla całego sektora finansowego, w tym dla rynku obligacji.
Ustawą z dnia 29 listopada 2016 r. wprowadzono nowe uregulowania odnośnie kwoty wolnej od podatku i, co za tym idzie, zmodyfikowane zasady obliczania zaliczek na PIT.
Nie będzie można już powoływać się na potencjał podmiotów trzecich w celu wykazania spełnienia kryteriów selekcji. Jest to istotna zmiana dla wykonawców, zaś wszelkie wątpliwości zostały w końcu rozwiane.
Zmiany dotyczą obrotu bezgotówkowego pomiędzy przedsiębiorcami. Będą one miały wpływ na rozliczenia podatkowych kosztów uzyskania przychodów.
Od 1 stycznia 2017 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o PIT i ustawy o CIT, która wprowadza istotne zmiany w zakresie opodatkowania aportów do spółek kapitałowych. Nowością jest też klauzula obejścia prawa podatkowego odnośnie tzw. wymiany udziałów.
Nowelizacja Kodeksu Pracy ma na celu uproszczenie relacji w zakresie stosunku pracy. Uproszczenie ma polegać przede wszystkim na wprowadzeniu formy elektronicznej wielu czynności z prawa pracy.
Brak zakazu ustanawiania odrębnej własności lokalu w budynkach wybudowanych na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste

REKLAMA