REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dołącz do grona ekspertów
RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

RSM Poland jest członkiem RSM, wiodącej sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich, która posiada ponad 820 biur w ponad 120 krajach i zatrudnia 48.000 specjalistów na świecie.

RSM Poland to więcej niż biuro rachunkowe, kancelaria doradztwa podatkowego i firma audytorska. Nasz Zespół złożony z ponad 200 doświadczonych specjalistów – doradców podatkowych, biegłych rewidentów, księgowych, specjalistów z zakresu kadr i płac, prawników oraz konsultantów – oferuje przedsiębiorcom z sektora małych, średnich i dużych firm kompleksowe doradztwo podatkowe i gospodarcze w językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Działamy na rynku firm doradczych od 1991 roku. Przez ten czas zyskaliśmy ogromną wiedzę i doświadczenie. Relacje biznesowe opieramy na wzajemnym zrozumieniu, szacunku i współpracy, bo to właśnie chcemy dostarczać naszym Klientom – The Power of Being Understood.

Oferta:

- Audyt (badanie i przegląd sprawozdań finansowych, badanie planów przekształcenia, podziału, due diligence, badanie wykorzystania środków unijnych)

- Zarządzanie ryzkiem (risk advisory i audyt wewnętrzny)

- Outsourcing księgowości

- Outsourcing raportowania

- Obsługa kadrowo-płacowa

- Rozliczanie przychodów otrzymywanych przez cudzoziemców (tzw. expatów)

- IT consulting (doradztwo w zakresie informatyzacji rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, wdrożenie, optymalizacja i lokalizacja programu NetSuite)

- Doradztwo podatkowe

- Ceny transferowe / Transfer pricing (przygotowujemy dokumentacje transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi)

- Doradztwo transakcyjne (doradzamy przy projektach zakupu, sprzedaży i połączeń przedsiębiorstw zarówno w Polsce, jak i za granicą)

- Due diligence (finansowe, podatkowe, prawne)

- Vendor due diligence

- Fuzje i przejęcia (transakcje typu M&A)

- Wyceny przedsiębiorstw

- Zakładanie i obsługa korporacyjna przedsiębiorstw

- German Desk

- Szkolenia

Kontakt:

www.rsmpoland.pl

RSM Poland

ul. Droga Dębińska 3b
61-555 Poznań
Tel.: +48 61 8515 766
e-mail: biuro@rsmpoland.pl

ul. Inflancka 4
00-189 Warszawa
tel.: +48 22 5600 666
e-mail: office@rsmpoland.pl

Al. Wojska Polskiego 8
70-471 Szczecin
Tel.: +48 91 4232 041
e-mail: office@rsmpoland.pl

ul. Uniwersytecka 18
40-007 Katowice
tel.: +48 32 2543 873
e-mail: office@rsmpoland.pl

W czasach minionego już ustroju, powszechną praktyką organów państwa było stosowanie instytucji wywłaszczenia nieruchomości. Podstawą do takiego działania był np. dekret Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z 6 września 1944 r. o przeprowadzeniu reformy rolnej, czy też dekret z 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m. st. Warszawy. Choć wskazane akty legitymizowały wywłaszczenie w minionym ustroju, to osoby pozbawione mienia – w praktyce także ich spadkobiercy lub osoby, które nabyły uprawnienia do zwrotu nieruchomości – odzyskują takie nieruchomości albo otrzymują odszkodowanie z tego tytułu, jeżeli ich zwrot z różnych przyczyn nie jest możliwy.
Przepisy ustaw podatkowych nakazują podatnikom przekazywać właściwym organom nie tylko dane mające bezpośredni wpływ na wysokość zobowiązania podatkowego. Zobowiązują one także do udostępniania innych informacji, po części o znaczeniu statystycznym. Jeden z takich obowiązków realizowany jest poprzez składanie informacji CIT-ST.

REKLAMA

Wpływ wyroku TSUE w sprawie Euro Park Service na stosowanie klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania wskazanej w art. 10 ust. 4 i ust. 4a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) wyjaśnia Piotr Wyrwa, doradca podatkowy z RSM Poland.
W praktyce podatnicy współpracują z kontrahentami, którzy na ich zlecenie wykonują usługi na powierzonym im towarze. Niejednokrotnie warunki współpracy zakładają, że takie czynności będą fizycznie wykonane przez kontrahenta w jego zakładzie położonym w innym kraju. Jak takie zdarzenia należy klasyfikować na potrzeby VAT?

REKLAMA

Umowy sprzedaży mogą zawierać zastrzeżenie, zgodnie z którym ich realizacja uzależniona jest od ziszczenia się określonego warunku. Przykładem takiej sytuacji jest zawarcie umowy sprzedaży rzeczy z zastrzeżeniem, że przeniesienie własności nie może nastąpić wcześniej niż z chwilą zapłaty umówionej ceny przez nabywcę.
Ulga na działalność badawczo-rozwojową umożliwia podatnikom CIT odliczenie od podstawy opodatkowania „kosztów kwalifikowanych”, poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Takie wydatki obniżają dochód podatnika jako koszty uzyskania przychodów – a dodatkowo – ich określony procent pomniejsza podstawę opodatkowania. W konsekwencji, zmniejszeniu ulega podatek do zapłaty.
Do ustawy o CIT z początkiem 2016 r. wprowadzono tzw. „ulgę na działalność badawczo-rozwojową”. Jej istota polega na możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania CIT „kosztów kwalifikowanych”, poniesionych przez podatnika na działalność badawczo-rozwojową, pomimo że wydatki te stanowiły już koszty uzyskania przychodów. Zasady korzystania z ulgi przez podatników CIT zostały uregulowane w art. 4a pkt. 26-28, art. 9 ust. 1b oraz art. 18d-18e ustawy o CIT
Obowiązki dokumentacyjne w VAT przy „sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju” i „sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju” wyjaśnia Piotr Wyrwa, doradca podatkowy z RSM Poland.
Z początkiem 2017 roku wprowadzone zostały istotne zmiany w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, m.in. w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku u źródła w związku z wypłatą wynagrodzenia na rzecz zagranicznych podmiotów (na mocy ustawy z 5 września 2016 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1550). Nowe regulacje rozszerzają katalog sytuacji powodujących obowiązek potrącenia podatku u źródła oraz wprowadzają zupełnie nowe warunki formalne konieczne do zwolnienia z podatku u źródła niektórych płatności wypłacanych na rzecz zagranicznych podmiotów powiązanych.
Z początkiem 2017 roku zaczęły obowiązywać istotne zmiany w przedmiocie ustalania miejsca świadczenia usług związanych z nieruchomościami. Dla ich pełnego zrozumienia konieczne jest poznanie zarówno dotychczasowej praktyki orzeczniczej Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej jak i przepisów Rozporządzenia Wykonawczego Rady (UE) Nr 1042/2013 wraz ze specjalnymi wyjaśnieniami opublikowanymi przez Komisję Europejską.

REKLAMA