Kategorie
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jacek Posyniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jacek Posyniak specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym niosąc pomoc prawną osobom zatrzymanym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i to zarówno sprawcom, jak i pokrzywdzonym. Kancelaria zajmuje się także m.in. sprawami z zakresu prawa rodzinnego, drogowego.

Jacek Posyniak - Radca prawny będący członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie od 2008 roku. Doświadczenie zdobywał miedzy innymi pracując w centralnych organach administracji rządowej. Specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym niosąc pomoc prawną osobom zatrzymanym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i to zarówno sprawcom, jak i pokrzywdzonym. Przedmiotem realizowanych przez Kancelarię zleceń są także zagadnienia związane z bezpieczeństwem biznesu.

Zespół Kancelarii JP LEGAL ADWOKACI I RADCY PRAWNI tworzą prawnicy, specjaliści posiadający bogate doświadczenie i szeroki zakres specjalizacji (m.in. z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego w sprawach o: separację, rozwód czy alimenty). Uczestniczymy w mediacjach, rozmowach handlowych, negocjacjach, reprezentujemy Klientów w sprawach spornych, zarówno na etapie ugodowym, jak i na etapie postępowania sądowego i egzekucyjnego.

W 2016 roku wraz z ekspertami z zakresu prawa ruchu drogowego utworzyliśmy projekt LEXTRAFFIC.PL - Pierwsza w Polsce Kancelaria Prawa Ruchu Drogowego. W ramach tego projektu udzielamy porad prawnych i reprezentujemy klientów we wszelkich postępowaniach karnych, cywilnych oraz administracyjnych związanych przede wszystkim z jazdą po alkoholu, zabraniem prawa jazdy czy wypadkami i kolizjami drogowymi.

Adres email: kancelaria@obronca24h.pl

Strona WWW: http://obronca24h.pl

Telefon: 690 56 12 51

Policja złapała Cię na jeździe po pijanemu, zostało tobie zatrzymane prawo jazdy oraz wszczęto postępowanie przygotowawcze o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 178a § 1 kodeksu karnego. Na rozprawie zostałeś przesłuchany, uważasz jednak, ze zostałeś bezpodstawnie oskarżony. Sąd nie dał jednak wiary twoim zapewnieniom i uznał Ciebie jako winnego popełnienia przestępstwa. Została tobie wymierzona kara grzywny oraz m.in. zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata. Co w takiej sytuacji tobie pozostaje? W niniejszym artykule postaram się tobie udzielić odpowiedzi na niniejsze pytanie. Zapraszam.
Dla niektórych osób kierowanie samochodem jest sposobem na życie. Istnieje wiele zawodów, których sednem jest kierowanie, począwszy od zawodowych kierowców tirów, kończąc na listonoszach. Utrata uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym dla takich osób jest prawdziwą tragedią. Zazwyczaj cofnięcie uprawnień jest poprzedzone zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy przez policję. Czy zastanawiałeś się kiedyś w jakich sytuacjach policjant może zatrzymać tobie prawo jazdy?
Z groźbą karalną mamy do czynienia w przypadku niekoniecznie tylko, gdy sprawca ma faktycznie zamiar i możliwość popełnienia przestępstwa - wystarczy, aby groźba wzbudziła w pokrzywdzonym silny, uzasadniony lęk. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.
Niniejszy artykuł poświęcony jest przestępstwu z art. 157 kk. Jest to spowodowanie średniego lub lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Z tego artykułu dowiesz się, jak odróżnić średni uszczerbek na zdrowiu od ciężkiego lub lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Zaprezentowana zostanie również sytuacja prawna sprawcy przestępstwa z art.157 kk, popełnionego zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie.