| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Faktoring > Usługi finansowane w erze digital

Usługi finansowane w erze digital

Klienci oczekują dziś w pełni zdigitalizowanych usług finansowych, zapewniających dostępność i szybkość działania. Tak działającym fintechem jest Finces.pl. zajmujący się on-linowym faktoringiem dla małych firm i mikroprzedsiębiorców.

Zachowanie płynności jest dziś dużym problemem najmniejszych firm. Jedna niezapłacona faktura może zdestabilizować sytuację biznesu. Faktoring jest na to sposobem, zastępując kredyt obrotowy często nie osiągalny dla firmy z zbyt krótką historią na rynku. 

Faktoring bardzo zmienił się w ostatnich kilku latach, zwłaszcza, kiedy i tę sferę finansową postanowiły zagospodarować fintechy. W konsekwencji spowodowało to  przyspieszenie rozwoju dostępności finansowania. Klasyczne banki najpierw obawiały się faktoringów online, ze względu na ich szybkość procesu decyzyjnego i niskie koszty. Dziś coraz częściej myślą o ich kupowaniu bądź tworzeniu podobnych

Wśród firm świadczących usługi finansowania w kanale online na uwagę zasługuje faktor działający pod marką Finces.pl. Oferuje swoje produkty finansowe wykorzystując nowoczesne i zaawansowane technologie do: przyspieszenia, zabezpieczenia, ulepszenia i obniżenia kosztów oferowanych usług faktoringowych.

W faktoringu nie sprawdzają się już – w ocenie Finces.pl -  tradycyjne rozwiązania, wymagające wypełniania licznych procedur, dokumentów czy ciągłego kontaktu z faktorem. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest maksymalne uproszczenie procesu i ograniczenie formalności do niezbędnego minimum.

Cały proces skonstruowany jest tak, aby wnioskujący był w stanie w ciągu kilku minut przejść całą ścieżkę związaną z rejestracją i złożeniem wniosku. Oferta skomponowana jest w prosty sposób, proces przyznania finansowania nie wymaga analizy skomplikowanych tabel. Instrument cechuje również duża elastyczność – nawet pojedyncza należność kontrahenta może być zamieniona na gotówkę.

Faktoring online Finces. Dlaczego warto skorzystać

Decyzje zapadają szybko (do 24 godzin w dniu roboczym). Mowa jest tu o czasie końcowym dla całego procesu wraz z rejestracją, zawarciem umowy i wypłatą. W każdej chwili z każdego miejsca przedsiębiorca może wrzucić fakturę i sprawdzić, ile gotówki pozyska. Umowa zawierana z Finces jest elastyczna, bez zobowiązań, minimalnych kwot czy liczby faktur. Prosta i transparentna w swoich warunkach cenowych. W całym przebiegu procesu Klient jest na bieżąco informowany, zawsze też może liczyć na wsparcie indywidualnego opiekuna.

Bardzo istotny jest również fakt, iż Finces wypłaca swoim Klientom finansowanie wyliczane w oparciu o wartość brutto faktury. Jest to najkorzystniejsze dla małego przedsiębiorcy.

Pozwala na pozyskanie maksymalnej ilości gotówki z danej faktury od razu. Finces nie wstrzymuje wypłat kwot VAT.

Dzięki faktoringowi online, przedsiębiorstwa mogą również godzić się na dłuższe terminy płatności bez ryzyka utraty płynności, co czyni je bardziej konkurencyjnymi.

Finces.pl oferuje finansowanie poza okres wymagalności faktury. To ważne dla firmy. Chroni przed ewentualnymi opóźnieniami w spłatach kontrahentów, a dodatkowa gotówka pozyskana z finansowania zwiększa płynność firmy.

artykuł powstał przy współpracy z finces.pl

Data publikacji:

Zdjęcia

Finces - usługi finansowane w erze digital /shutterstock.com
Finces - usługi finansowane w erze digital /shutterstock.com