REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Cegła

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Prąd z cegły. Inteligentne cegły magazynują energię elektryczną jak baterie

Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis przeprowadzili eksperymenty z wykorzystaniem cegieł budowlanych w roli nośnika i magazynu energii elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu zjawiska polaryzacji udało się przepuścić przez nie prąd i zasilić niewielką diodę LED. Materiały tego typu mogą sprawdzić się do budowy inteligentnych domów wyposażonych w innowacyjne technologie do gromadzenia i przesyłania energii.

Fugowanie cegieł klinkierowych

Zanim rozpoczniemy fugowanie cegieł klinkierowych, mur z cegły powinien dokładnie wyschnąć. Czas fugowania cegieł klinkierowych w zależności od pogody może wynosić od trzech do pięciu dni. Fugowanie cegieł klinkierowych należy przeprowadzać, kiedy jest ładna pogoda – nie powinniśmy fugować cegieł klinkierowych podczas opadów deszczu.

Klinkierowa cegła ceramiczna. Fakty i mity

Klinkierowa cegła ceramiczna jest materiałem znanym w budownictwie od wielu lat. Mimo to, nadal bardzo często wykorzystuje się ją podczas budowy domów i wykończania wnętrz. Wraz z pojawianiem się nowych materiałów na rynku, na temat cegieł powstało wiele teorii, z pośród których, tylko nieliczne są prawdziwe. Zobaczcie, jakie są fakty i mity na temat ceramicznych cegieł klinkierowych.

Cegła klinkierowa – materiał do wykończenia wnętrz oraz elewacji

Duży wybór cegieł klinkierowych o różnych kolorach i fakturze sprawia, że jest to materiał coraz częściej wykorzystywany do wykańczania elewacji budynków oraz znajdujących się w budynku pomieszczeń. Problem może stanowić jedynie wybór jej koloru cegły, których to na rynku jest wybór ogromny.

REKLAMA

Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Cegła rozbiórkowa to materiał, który o ile mamy trochę szczęście można zdobyć za darmo. Bardzo często podczas burzenia starych budynków z cegły, wielu inwestorów ma problem, co zrobić z tzw. „gruzem”. Nie ma lepszej okazji do zdobycia tego materiału za darmo, wystarczy tylko pojawić się w odpowiednim czasie na właściwym miejscu.

Drewno i kamień w aranżacji wnętrza

Drewno i kamień to materiały, które świetnie nadają się do wykańczania wnętrz. Połączenie zimnego kamienia i ciepłym drewnem może dać na prawdę zaskakujący efekt. Jeśli planujesz remont, rozważ połączenie tych dwóch materiałów. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, jak można wykończyć wnętrze kamieniem i drewnem zarazem.

Cegła dziurawka

Cegła dziurawka to rodzaj cegły ceramicznej z drążeniami. Wyróżniamy dwa rodzaje otworów: wozówkowe, najczęściej 2, które przebiegają wzdłuż dłuższego boku cegły, oraz drążenia główkowe – wzdłuż krótszego boku, (których najczęściej jest 3). Wymiary cegły dziurawki są takie same jak cegły pełnej i wynoszą: 250/120/65 mm z tolerancją wykonania wynoszącą +/- 3 mm. Zaletą cegły dziurawki jest jej duża izolacyjność, dlatego też jest bardzo często wykorzystywana do budowy ścian.

Cegła dziurawka

Cegła dziurawka to rodzaj cegły ceramicznej z drążeniami. Wyróżniamy dwa rodzaje otworów: wozówkowe, najczęściej 2, które przebiegają wzdłuż dłuższego boku cegły, oraz drążenia główkowe – wzdłuż krótszego boku, (których najczęściej jest 3). Wymiary cegły dziurawki są takie same jak cegły pełnej i wynoszą: 250/120/65 mm z tolerancją wykonania wynoszącą +/- 3 mm. Zaletą cegły dziurawki jest jej duża izolacyjność, dlatego też jest bardzo często wykorzystywana do budowy ścian.

REKLAMA

Cegła we wnętrzach

Cegła jest powszechnie wykorzystywana do budowy domów, wraz z modą na lofty oraz rustykalne wnętrza, na dobre zagościła w naszych domach. Cegła dzięki swojej fakturze i kolorowi mimo tego, że jest to materiał surowy, nadaje ona przytulności wnętrzu. Dodatkową zaletą jest jej trwałość oraz odporność na zarysowania.

Zastosowanie cegły we wnętrzach

Cegła cieszy się coraz większą popularnością nie tylko jako materiał do budowy i wykańczania elewacji. Coraz częściej cegłę wykorzystuje się w salonie, kuchni lub sypialni. Odpowiednio dopasowana cegła świetnie wpasowuje się w klimat każdego domu i nadaje mu wyjątkowy styl.

Jakie są zdrowe i energooszczędne materiały budowlane?


Ilość zużywanej energii, w każdym domu, uzależniona jest od zastosowanych w nim materiałów i technologii budowlanych. Koszty eksploatacji rozwiązań energooszczędnych są niższe i przyjazne dla środowiska. Największa ilość energii w domach zużywana jest na ich ogrzewanie, dlatego powinniśmy wybrać materiały pozwalające zatrzymywać ciepło w domu.

Jakie zastosowanie może mieć cegła?

Cegła jest ponadczasowym materiałem, używanym nie tylko do aranżacji wnętrz. Cegła, może nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Dzięki niej, kuchnia nabierze ciepła, a salon może stać się naprawdę nowoczesny.

Cegła we wnętrzu: niepowtarzalny klimat

Cegła to najzwyklejszy, łatwo dostępny materiał budowlany i dekoracyjny. Nic więc dziwnego, że cegła odkrywana jest wciąż na nowo. Możliwości w aranżacji wnętrz, które stwarza nam cegła nie ograniczają się wyłącznie do wznoszenia ścian nośnych czy działowych. Sprawdź, jak jeszcze można wykorzystać cegłę w swoim M.

Z czego wykonać ściankę działową?

Czy to w nowym projekcie domu, czy decydując się na gruntowny remont, chcąc podzielić wolną przestrzeń na mniejsze pomieszczenia, musimy zdecydować się na wykonanie ścianki działowej. Odpowiednia akustyka, ciężar i wytrzymałość to główne aspekty na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału na naszą ściankę działową.

Cegła na elewację: klinkierowa czy licowa?


Nie zależnie od tego czy wybierzemy cegłę klinkierową czy licową mamy gwarancję trwałej i bardzo eleganckiej elewacji. Poprzez dobór odpowiedniej faktury jak i koloru cegły możemy, nadać elewacji wyjątkowy charakter.

Liczba cegieł w 1 m² muru w zależności od grubości

Chcesz sprawdzić, ile cegieł będziesz potrzebować na każdy 1 m2 muru? Skorzystaj z naszej tabelki.

Jak produkowana jest cegła wapienno-piaskowa?

Cegła wapienno – piaskowa to inaczej wyrób silikatowy.

Jak powstaje cegła ceramiczna?

Cegła ceramiczna - materiał budowlany otrzymywany z glin ilastych, morenowych, wstęgowych, łupków, mułków oraz lessów.

REKLAMA