REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Deszcz

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Opłata deszczowa będzie większym problemem?

Krajowe media niedawno znów przypomniały sobie o opłacie deszczowej. Dlatego w ostatnim czasie pojawiły się nagłówki artykułów alarmujące, że wspomniana opłata w 2023 r. będzie „ściągana” z odsetkami i to za ostatnie pięć lat. Takie informacje nierzadko powodują konsternację u właścicieli większych działek. Wspomniane osoby mogą bowiem zastanawiać się, czy w ich przypadku opłata deszczowa znajduje zastosowanie. Inne ważne pytanie dotyczy tego, czy w ostatnim czasie przepisy odnośnie opłaty deszczowej uległy zmianie. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili rozwiać wątpliwości osób prywatnych i przedsiębiorców dotyczące opłaty deszczowej. 

Zmniejszona przejrzystość powietrza: definicja pojęcia to...

Zmniejszona przejrzystość powietrza: definicja pojęcia wskazana przez Prawo o ruchu drogowym nie jest przesadnie szeroka. Co oznacza?

Jazda w trudnych warunkach. Kierowcy nie są na nie gotowi!

Jazda w trudnych warunkach drogowych? Ponad jedna trzecia europejskich kierowców nie czuje się przygotowana do jazdy w trudnych warunkach.

Lokalny program "Mój Deszcz"

Lokalny program "Mój Deszcz". Miejski program dotacji do łapania deszczówki, uzupełniający program centralny, rozpoczyna samorząd Gliwic. Na wykonanie zbiorników do łapania i wykorzystania wód deszczowych ma być przeznaczone do 4 tys. zł – w ramach półmilionowego budżetu.

REKLAMA

Jazda na mokrej nawierzchni. O czym pamiętać?

Jazda na mokrej nawierzchni: zwolnij i zwiększ dystans od poprzedzającego auta i wzmóż uwagę. A do tego pamiętaj o aquaplaningu.

Opony zimowe a deszcz. Sprawdzą się w tych warunkach?

Zimówki świetnie radzą sobie na śniegu i lodzie. Tylko czy to wyczerpuje ich właściwości? Zobaczmy jak wypadają opony zimowe a deszcz.

Czemu czujnik deszczu nie działa po wymianie szyby? My wiemy.

Czemu czujnik deszczu nie działa po wymianie szyby? W dzisiejszym materiale poszukamy odpowiedzi na to pytanie.

Jazda samochodem podczas deszczu: zasady bezpieczeństwa dla kierowców

Intensywne opady deszczu stanowią realne zagrożenie podczas jazdy. Ograniczają widoczność i zdecydowanie pogarszają właściwości trakcyjne. Jakimi zasadami zatem powinna kierować się jazda samochodem podczas deszczu? Odpowiadamy.

REKLAMA

Jazda na światłach dziennych w deszczu. Czy grozi za to mandat?

Widujecie samochody jadące w czasie deszczu na światłach do jazdy dziennej? To niestety wykroczenie. Czemu taka jest kategoria tego czynu i jakie konsekwencje grożą kierowcy? Sprawdźmy.

Już ponad 6 tyś, wniosków złożono w ramach programu "Oczko plus". Nadal można złożyć wniosek

Program ruszył 1 lipca. Jego realizacja ma przyczynić się do łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę.

Dlaczego jazda o zmroku jesienią jest tak niebezpieczna?

Jesień to okres bardzo wymagający dla kierowcy. Częste opady deszczu i szybko zapadający zmrok to tylko niektóre z utrudnień z jakimi muszą się zmierzyć kierowcy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jak zapanować nad autem w czasie deszczu?

Jazda na mokrej nawierzchni jest co najmniej tak samo niebezpieczna jak jazda na lodzie. Co gorsza kierowcy lekceważą deszczową aurę, nie zdając sobie sprawy z realnego ryzyka jakie ona niesie.

Jak bezpiecznie jeździć w deszczu?

Opady deszczu są szczególnie niebezpieczne dla kierowców, bowiem zalegająca na drodze woda, obniża tarcie pomiędzy oponą a nawierzchnią obniżając tym samym siłę hamowania auta oraz jego stabilność. Na co zwrócić powinien mniej doświadczony kierowca, aby bezpiecznie dojechać do celu?

Jak dobrać wycieraczki do szyb auta?

Dobre wycieraczki samochodowe mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Im lepsza widoczność z miejsca kierowcy, tym większa jest szansa na to, że w porę dostrzeże on zagrożenie.

Jasienią za kierownicą

Jesienią odnotowuje się najwięcej dni deszczowych w porównaniu do innych pór roku. Pada mniej intensywnie niż latem, ale za to zdecydowanie częściej. Kierowcy muszą dostosować sposób prowadzenia samochodu do tych bardziej niebezpiecznych warunków jazdy.

Jak jeździć jesienią?

Najcieplejsza pora roku dobiegła końca. Przyszła złota, piękna jesień a wraz z nią zmiany warunków atmosferycznych na drogach. Powinniśmy teraz pamiętać nie tylko o cieplejszym stroju ale również o naszych samochodach, które potrzebują odrobiny uwagi wraz ze zmieniającą się porą roku.

Podróż autem jesienią - kilka wskazówek

Jesień to okres, którym ma miejsce najwięcej wypadków na polskich drogach. Gęste mgły, opady deszczu czy zalegające na drodze liście drzew stanowią czynniki zwiększające ryzyko wypadku na drodze. Ale czy to wszystko co może nas zaskoczyć prowadząc auto?

Nagła zmiana pogody - jak się zachować za kierownicą?

Nagła zmiana pogody powinna się wiązać z równie szybką zmianą stylu prowadzenia pojazdu przez kierowcę. Uniknie on w ten sposób niepotrzebnego ryzyka i zwiększy swoje bezpieczeństwo na drodze.

REKLAMA