REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Eksploatacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Opłacalność eksploatacji instalacji LPG

Eksploatacja samochodów z instalacjami LPG jest zazwyczaj bardziej opłacalna niż pojazdów zasilanych benzyną, czy olejem napędowym.

Wydatki zwiazane z eksploatacją samochodu a ograniczenia w odliczeniu VAT

Jakie wydatki związane z eksploatacją podlegają odliczeniu podatku VAT? Czy np. przejazdy autostradami kwalifikują się do tego?

Czy można odliczać VAT od wydatków na motocykl wykorzystywany w działalności?

Niektórzy przedsiębiorcy zamiast samochodów używają w swojej działalności bardziej mobilnych motocykli. Czy w myśl nowych przepisów podatkowych mogą odliczać pełen podatek VAT od paliwa i kosztów jego eksploatacji?

Benzyna tanieje czy jazda na LPG się jeszcze opłaca?

Maleją ceny paliw. Czy w związku z tym montaż instalacji LPG staje się nieopłacalny? Niekoniecznie. Po pierwsze ceny LPG również maleją, po drugie montaż instalacji to inwestycja długoterminowa.

REKLAMA

Układ chłodzenia latem. Jak o niego dbać?

Lato, to czas w którym układ chłodzenia samochodu pracuje ze zwiększoną wydajnością. Na co zwrócić uwagę, by pracował bez zakłóceń?

Dlaczego auta hybrydowe generują mniejsze koszty eksploatacji?

Samochody z napędem hybrydowym mają generować oszczędności nie tylko z tytułu niższego zużycia paliwa w mieście, ale i ogólnego mniejszego zużycia auta. Dlaczego?

Wiosenny przegląd samochodu

Przegląd samochodu warto wykonywać po każdej zimie. Pomoże on odkryć nowe ogniska rdzy czy drobne uszkodzenia mechaniczne i w porę zainterweniować unikając poważnych awarii i wydatków.

Dlaczego zimą trzeba częściej sprawdzać stan akumulatora i hamulców w aucie?

Ujemne temperatury nie zachęcają do kontroli stanu akumulatora, oświetlenia czy hamulców w samochodzie. Zaniechanie tych czynności może jednak przynieść poważne kłopoty.

REKLAMA

Eksploatacja zimowa samochodu z instalacją LPG

Na co zwrócić uwagę, gdy zimą użytkujemy samochód z instalacją LPG? Czy taki pojazd należy przygotować do eksploatacji w okresie mrozów?

Rząd przyjął projekt zmian w przepisach o recyclingu pojazdów

Rząd przyjął zmiany w przepisach o recyclingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Od 2015 r. dealerzy samochodów oraz właściciele komisów będą zobowiązani do zapewnienia odbioru pojazdów wycofanych z użytku. Konieczne będzie tworzenie stacji demontażu o punktów zbierania pojazdów.

Eksploatacja samochodu w czasie zimy

Zima to najcięższy czas eksploatacji samochodu zarówno dla pojazdu jak i kierowcy. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią i zwiększą bezpieczeństwo poruszania się po drodze o tej porze roku.

Przygotowanie samochodu do zimy

Prawidłowe przygotowanie samochodu do zimy pozwoli uniknąć kłopotów gdy pogoda gwałtownie się załamie. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wymiana żarówek w samochodzie, na co zwrócić uwagę?

W okresie jesienno zimowym szczególnie ważne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest oświetlenie pojazdu. Reflektory muszą być sprawne i prawidłowo ustawione.

Na zimę stosować węższe opony?

Powszechnie panująca opinia głosi, że na zimę powinniśmy stosować opony o rozmiar węższe od tych, których używamy przez pozostałą część roku. Jak często bywa, prawda leży po środku.

Przygotowanie samochodu do zimy

W jaki sposób przygotować samochód do eksploatacji w okresie zimowym? Czy zawsze trzeba wymieniać wszystkie płyny eksploatacyjne?

Zasady przygotowania samochodu do zimy

Jak przygotować samochód do zimy? Na co zwrócić uwagę, by auto nie sprawiło kłopotów podczas zimowej eksploatacji?

Bieżnikowanie opon - sposób na obniżenie kosztów

Bieżnikowanie opon to sposób na optymalizację kosztów eksploatacji floty oraz przejechania 1 km. Proces jest polecany przez renomowanych producentów ogumienia. Czym jest bieżnikowanie opon?

Obługa samochodu - co robić aby działał on bezawaryjnie?

Zlekceważenie z pozoru błahej usterki może skutkować poważną awarią i wysokimi kosztami naprawy. Jak zatem prawidłowo obsługiwać auto aby było ono jak najdłużej sprawne?

Dlaczego opony się zużywają?

Co niszczy opony? O czym należy pamiętać aby wydłużyć żywotność i trwałość opon w samochodzie?

Jazda ze zbyt niskim lub zbyt wysokim ciśnieniem w oponach - skutki

Prawidłowe ciśnienie w oponach samochodu jest bardzo ważne, ponieważ wpływa bezpośrednio na jakość prowadzenia pojazdu, a tym samym na bezpieczeństwo jazdy. Jakie skutki może nieść za sobą nieodpowiednie ciśnienie w oponach?

Mercedes Benz klasy C (W202) - ostatni prawdziwy Mercedes? - raport po 300 tysiącach kilometrów.

Mercedes od zawsze kojarzy się z luksusem i wyjątkowa estymą. Czy warto kupić używany, blisko 13-letni egzemplarz?

Gaszenie silnika z turbosprężarką - potencjalne problemy

Gaszenie silnika z turbiną wymaga pewnych świadomych zachowań. Niewłaściwa eksploatacja silników turbodoładowanych niesie za sobą ryzyko kosztownych napraw.

Ile zapłacisz za auto służbowe na wakacjach?

Posiadanie auta służbowego zapewnia szereg profitów. Czasem jednak i ono może stać się źródłem dodatkowych kosztów.

Klimatyzacja samochodowa – jak serwisować?

Regularny serwis klimatyzacji przyczyni się do zapewnienia należytego komfortu jazdy. A w skrajnych przypadkach zaniedbana klimatyzacja może być przyczyną zakażenia dróg oddechowych.

Olej do auta z filtrem DPF - najważniejsze cechy

Niskopopiołowy olej do silnika Diesla zwiększa żywotność filtra cząstek stałych DPF. Zobacz jakie oznaczenia ma taki olej.

Jak dbać od filtr DPF? Jak wydłużyć jego żywotność?

Filtr cząstek stałych kosztuje krocie. Dlatego wiele osób próbuje wydłużyć żywotność filtra DPF poprzez odpowiedni styl jazdy i eksploatację silnika. Zobacz jak należy dbać o auto z silnikiem wyposażonym w filtr cząstek stałych.

Dlaczego psuje się turbosprężarka?

Awaria turbosprężarki oraz jej przyczyny to sprawy coraz częściej poruszane w świetle dzisiejszych silników spalinowych. Co sprawia, że turbosprężarki potrafią ulec zniszczeniu już po ok. 60 tys. km?

Recykling akumulatorów

Zużyte akumulatory to odpady niebezpieczne, które wymagają kontroli w składowaniu oraz recyklingu. Co zrobić ze zużytym akumulatorem?

Jazda na zbyt niskich obrotach - usterki i awarie

Kierowcy nowych aut przy zmianie biegu sugerują się wskazaniami komputera. Mało kto zdaje sobie sprawę, że taka jazda grozi znacznie szybszych zużyciem silnika.

Żarówki świecące niebieskim światłem

Żarówek świecących na niebiesko (jak reflektory ksenonowe) można legalnie używać, o ile mają homologację E1. Jaka żarówka świecąca na niebiesko jest dobra?

Przenośne radio CB

Osoby poszukujące CB radia, które może być używane na zmianę w kilku pojazdach powinny zwrócić uwagę na rozwiązanie mobilne. Czym różni się przenośne CB radio od klasycznego rozwiązania?

Zakup używanego auta klasy wyższej - koszty eksploatacji limuzyny BMW, Audi i Mercedes-Benz

Samochody luksusowe od zawsze przyciągały ludzi. Nie każdego jednak stać na zakup samochodu klasy wyższej. Warto znać bowiem koszty eksploatacji samochodu luksusowego.

Prawidłowy serwis klimatyzacji

Prawidłowy serwis klimatyzacji wymaga nie tylko skrupulatności od właściciela samochodu ale również rzetelności warsztatu zajmującego się serwisem klimatyzacji samochodowej.

Klimatyzacja - budowa i eksploatacja

Jak zbudowana jest klimatyzacja samochodowa oraz w jaki sposób należy ja prawidłowo eksploatować?

Prawidłowa temperatura oleju silnikowego

Optymalna temperatura oleju silnikowego zwiększa trwałość silnika spalinowego. Zobacz co powinieneś o niej wiedzieć.

Car wrapping - co to jest?

Car wrapping - to oklejanie karoserii samochodu mające na celu uatrakcyjnienie jego wyglądu i ochronę powłoki lakierniczej. Folie stosowane w Car wrappingu nie mają wiele wspólnego z tanimi naklejkami reklamowymi umieszczanymi na pojazdach.

Pomiar gęstości elektrolitu – ocena stanu akumulatora

Stan elektrolitu czyli roztworu zdolnego do jonowego przewodzenia prądu elektrycznego ma niebagatelny wpływ na pracę akumulatora. Podpowiadamy jak określić jego stan.

Automatyczna skrzynia biegów – samodzielna kontrola

Wielu kierowców obawia się zakupu samochodów używanych z automatycznymi skrzyniami biegów. Niesłusznie, żeby uniknąć wydatków wystarczy sprawdzić kondycję automatu przed zakupem.

Jak zamontować elektryczne podgrzewanie lusterek?

Elektryczne podgrzewanie lusterek można zamontować w niemal każdym aucie. Poniżej podpowiadamy ile to kosztuje i jak to zrobić.

Co zrobić ze zużytym akumulatorem samochodowym?

Akumulatory samochodowe zawierają powodujący silne oparzenia kwas siarkowy i rakotwórcze związki ołowiu , które w laboratoriach są nadzorowane, dlatego nie należy wyrzucać akumulatorów samochodowych do zwykłych śmietników.

Czynnik chłodniczy- czy rzeczywiście go ubywa?

Za spadek wydajności klimatyzacji samochodowej najczęściej obwinia się ubytek czynnika chłodniczego. Zaleca się jego uzupełnianie najrzadziej co 2 lata. Czy rzeczywiście trzeba tak często uzupełniać czynnik chłodniczy?

Klimatyzacja – dlaczego warto używać jej przez cały rok?

Klimatyzacja w samochodzie to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Czy to prawda, że warto używać klimatyzacji przez cały rok?

EGR a klapy wirowe - czemu psują się nowoczesne kolektory dolotowe?

W nowoczesnych silnikach wysokoprężnych ogromną rolę odgrywają kolektory dolotowe. Niestety są one też coraz bardziej zawodne. Co wpływa na ich podwyższoną usterkowość? Co ma z tym wspólnego zawór EGR?

Co zrobić po zakupie auta z przekręconym licznikiem przebiegu?

Przekręcanie liczników w autach przed sprzedażą to bardzo popularna praktyka stosowana nie tylko w komisach samochodowych, ale także wśród prywatnych sprzedawców. Co zrobić po zakupie auta z przekręconym licznikiem przebiegu?

Zakup samochodu hybrydowego - kiedy się zwróci?

Nadwyżka w cenie przy zakupie auta hybrydowego na rynku amerykańskim zwraca się już po 4-5 latach. W polskich realiach zwrot może nastąpić szybciej. Czy zakup hybrydy się opłaca?

Płyny eksploatacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Olej silnikowy, płyn chłodniczy i płyn hamulcowy to najważniejsze płyny eksploatacyjne krążące w układach każdego auta. To od ich stanu zależy bezpieczeństwo i bezproblemowa eksploatacja silnika. Co warto wiedzieć o płynach eksploatacyjnych?

Jakie uszkodzenia może spowodować dziura w drodze?

Wczesną wiosną niektóre odcinki polskich dróg ilością dziur zawstydzają sery szwajcarskie. W tym okresie wyjątkowo łatwo można uszkodzić swoje auto. Jakie elementy są najbardziej narażone na uszkodzenia?

Jakie części z anglików pasują do aut z kierownicą po lewej stronie?

Ceny używanych części są znacznie niższe niż tych oferowanych w ASO. Na rynku dostępne są też części pochodzące z tzw. anglików. Warto wiedzieć, jakie części z anglików pasują do aut z kierownicą po lewej stronie.

Jakie części z anglików nie pasują do aut z kierownicą po lewej stronie?

Rynek używanych części samochodowych ciągle się powiększa, a nieuczciwi handlarze szukają sposobów na szybki zarobek. Podpowiadamy jakie części z anglików nie pasują do aut z kierownicą po lewej stronie.

Jakich płynów eksploatacyjnych potrzebuje auto?

O konieczności wymiany oleju silnikowego pamięta większość kierowców, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ważnych płynów eksploatacyjnych jest znacznie więcej. Aby auto było sprawne i bezpieczne należy czasem wymieniać także oleje przekładniowe, płyny hamulcowe i sprzęgłowe, chłodziwa i płyny do układów wspomagania.

REKLAMA