REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Koronawirus 2019-nCoV, Bezpieczeństwo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak dokładnie wyważyć koła?

Odpowiednie rozmieszczenie ciężarków na powierzchni felgi, tak aby wyeliminować "bicie" koła. Na tym właśnie polega wyważanie. Wyjaśniamy jak przebiega ten proces i czemu służy.

Opona przebita czy rozszczelniona? Jak to rozpoznać?

Utrata szczelności opony niekoniecznie musi wiązać się z dziurą. Oto, co mogło się jeszcze stać. Warto to sprawdzić, zanim wydamy pieniądze u wulkanizatora.

Czemu z opony uchodzi powietrze?

Uchodzenie powietrza z opony może mieć wiele przyczyn. Nie zawsze jest wynikiem dziury w oponie. Podpowiadamy jak i gdzie szukać przyczyny powolnego uchodzenia powietrza z opony.

Kiedy opony nadają się do wyrzucenia?

Kiedy w grę wchodzą pieniądze, bezpieczeństwo często schodzi na drugi plan. Tak jest również w przypadku opon, kiedy kierowcy decydują się założyć zużyte opony na "jeszcze jeden sezon". Podpowiadamy jak rozpoznać zużyte i stare opony.

REKLAMA

Kiedy opona nie nadaje się do użytku?

Większość kierowców często ma dylemat, czy jeszcze sezon przejeździć na oponach, czy już je wymienić. Podpowiadamy kiedy opony uznaje się za stare, a kiedy jako zużyte?

Aquaplaning - o co w tym chodzi?

Aquaplaning jest zjawiskiem, które może zaskoczyć niejednego, doświadczonego kierowcę. Jest szczególnie groźny dla początkujących i nieświadomych użytkowników dróg. Wyjaśnimy co kryje się pod tym pojęciem i jak wyjść z opresji.

Co to jest aquaplaning?

Aquaplaning to zjawisko niebezpieczne zwłaszcza dla niedoświadczonych kierowców. Wyjaśniamy co to jest i kiedy możemy się go spodziewać podczas jazdy.

W jaki sposób i jak często kontrolować ciśnienie w oponach?

Niewłaściwe ciśnienie w oponach nie tylko przyczynia się do ich szybkiego zużycia ale stanowi również zagrożenie. Doradzamy jak uniknąć niepotrzebnych kosztów i czuć się bezpiecznie.

REKLAMA

Kiedy i jak sprawdzać ciśnienie w oponach samochodu?

Niewłaściwe ciśnienie w oponach samochodu może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo podróżowania. Zbyt niskie ciśnienie w oponach dodatkowo oznacza niepotrzebne wydatki.

Jakie są przyczyny drgań na kierownicy?

Denerwujące drżenia występujące na kierownicy nie tylko potrafią wyprowadzić kierowcę z równowagi, są również sygnałem oznaczającym, że mamy problem z autem. Przyczyn może być kilka. Podpowiadamy jak je znaleźć i wyeliminować.

Na którą oś montować mniej zużyte ogumienie?

Wielu kierowców mając do dyspozycji opony zimowe o nierównomiernym stopniu zużycia, zastanawia się na którą oś zamontować opony w lepszym stanie.

Na którą oś założyć bardziej zużyte opony?

Mając nierównomiernie zużyty komplet ogumienia, wielu kierowców zastanawia się na którą oś powinna powędrować mocniej zużyta para. Czy bezpieczniej jest wybrać tył pojazdu?

Jak wymienić łożysko kolumny McPhersona?

Jeśli zauważymy, że kierownica w naszym aucie obraca się z podejrzanym oporem, a układ wspomagania jest sprawny, konieczna może być wówczas wymiana łożyska kolumny zawieszenia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak wyeliminować drgania kierownicy?

Drgania kierownicy są męczące podczas jazdy i uszkadzają zawieszenie. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie drgań kierownicy, które utrudniają nam podróż.

Jak wymienić łączniki stabilizatora?

Wymiana łączników stabilizatora jest najłatwiejszą naprawą, jaką możemy wykonać w garażu lub na podwórku. Uszkodzone łączniki stabilizatora znacznie obniżają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jak rozpoznać usterkę lub awarię zawieszenia?

Stuki zawieszenia nie tylko obniżają komfort jazdy, ale przede wszystkim pogarszają bezpieczeństwo. Oto kilka rad, jak rozpoznać, gdy coś złego dzieje się z zawieszeniem.

Co zrobić, gdy światła wydają się świecić słabiej niż powinny?

Bywa, że światła w samochodzie świecą słabiej niż powinny. Może to być wrażenie subiektywne, ale może też świadczyć o uszkodzeniu instalacji elektrycznej. Podpowiadamy jak naprawić słabo święcące światła.

Jak naprawić parujące reflektory?

Parujące reflektory mogą świadczyć o wypadkowej historii auta. Kiedy po każdym deszczu lub myciu lampa zaczyna parować reflektor i traci przejrzystość, najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce.

Jak bez pomocy innych osób sprawdzić wszystkie zewnętrzne światła?

Ta z pozoru łatwa czynność dla wielu kierowców jest czymś niewykonalnym. Bez problemu potrafią sprawdzić światła pozycyjne, drogowe, mijania i przeciwmgielne, ale co zrobić ze światłami „STOP”?

Jakie narzędzia są niezbędne do sprawdzania i napraw instalacji elektrycznej?

Do samodzielnego sprawdzenia instalacji elektrycznej i naprawy większości jej usterek, potrzebny jest zestaw podstawowych narzędzi. Poniżej przedstawiamy ich spis.

Jak przygotować auto do samodzielnych napraw?

Dużo napraw przy naszym samochodzie możemy wykonać samemu. Zanim jednak zabierzemy się do pracy, musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Oto kilka porad dla początkujących mechaników.

Czym zająć dziecko w czasie podróży?

Dorosły może zrozumieć, że trzeba stać w korku, że do babci, która mieszka na drugim końcu Polski jedzie się długo, z dzieckiem bywa gorzej. Przypięte pasami już po pięciu minutach chciałoby wysiąść...

Jak podróżować z niemowlakiem?

Nie możemy zgodzić się ze zdaniem: „Małe dziecko – mały kłopot“, gdyż podróż z kilkumiesięcznym maluszkiem to nie lada wyzwanie. Radzimy jak przygotować się do podróży z niemowlakiem.

Jak zamontować fotelik i przewozić dziecko?

Jeżeli fotelik jest źle zamontowany w aucie, dziecko jest nieprawidłowo przypięte to może ucierpieć w wypadku tak samo, jakby jechało bez fotelika.

Jak dobrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Bardzo ważne jest, by dobrać fotelik, który nie tylko będzie pasował do tapicerki auta, ale przede wszystkim będzie odpowiedni dla wieku, wagi i wzrostu malucha.

Jak walczyć z chorobą lokomocyjną dziecka?

Nie każdy dobrze znosi podróż samochodem, choroba lokomocyjna dotyka również najmłodszych. Jest kilka sprawdzonych sposobów, aby sobie z nią poradzić.

Okulary słoneczne dla kierowcy. Jak wybrać dobre?

Prowadząc samochód w słoneczny dzień w okularach przeciwsłonecznych ograniczamy ryzyko oślepienia przez promienie słoneczne. Przy wyborze okularów musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Zasady pakowania boksu dachowego

Boksy dachowe są pojemne, jednak nie oznacza to że można do nich ładować bardzo ciężkie przedmioty. Podpowiadamy, jak bezpiecznie załadować bagażnik dachowy.

Cechy opon ekologicznych

Cechy opon ekologicznych sprawiają, że jest możliwa jazda bardziej ekologiczna i ekonomiczna. Ale czy nie ucierpi na tym nasze bezpieczeństwo?

Czym charakteryzują się opony ekologiczne?

Opony ekologiczne mają zapewnić ekonomiczną oraz przyjazną dla środowiska jazdę. Jednak czy aby na pewno ekologiczne opony dadzą nam poczucie bezpieczeństwa podczas podróży? Co zyskamy po zakupie opon ekologicznych?

Czy opony zimowe i letnie można zastąpić całorocznymi?

Aby uniknąć konieczności sezonowej wymiany opon, niektórzy kierowcy decydują się na opony całoroczne. Czy mogą one zastąpić opony zimowe i letnie?

Opony letnie i zimowe kontra całoroczne

Jest sposób na uniknięcie co sezonowej wymiany opon i ponoszenia związanych z tym kosztów. Niektórzy kierowcy decydują się na opony całoroczne. Ale czy mogą one skutecznie zastąpić zimówki i opony letnie?

Ciśnienie w oponach - porady

Niewłaściwe ciśnienie w oponach może nie tylko spowodować szybsze ich zużycie, ale również obniża nasze bezpieczeństwo. Oto kilka porad na temat prawidłowego pomiaru i regulacji ciśnienia w oponach.

Porady związane z ciśnieniem w oponach

Zapoznanie się z kilkoma poradami dotyczącymi właściwego pomiaru i regulacji ciśnienia w oponach, pozwoli uniknąć problemów z ich eksploatacją i przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa.

Czy przyciemnianie szyb jest bezpieczne?

Przyciemniane szyby potrafią nadać autu drapieżny wygląd. Tłumaczymy, na czym polega przyciemnianie szyb i o czym należy pamiętać decydując się na taką procedurę.

Flokowanie deski rozdzielczej - jak to zrobić

Flokowanie to pokrycie dowolnej powierzchni drobnymi włoskami, tzw. strzyżą lub flokiem. Elementy flokowane wyglądają jak obszyte zamszem. W autach najczęściej flokuje się deski rozdzielcze.

Dystanse do felg - porady

Dystans to metalowa nakładka, którą wstawia się między piastę i koło. Celem takiego zabiegu jest polepszenie właściwości trakcyjnych przez zwiększenie rozstawu osi.

Jak bezpiecznie wykonywać prace pod samochodem?

Prace pod samochodem należą do szczególnie niebezpiecznych. Oto kilka sposobów, jak się zabezpieczyć w trakcie wykonywania czynności pod autem stojącym na podnośniku.

Jak się przygotować do jazdy z dzieckiem?

Bezpieczeństwo naszych dzieci to najważniejsza rzecz o jaką możemy dbać podczas podróży samochodem. Będąc rodzicem staramy się, aby nasze pociechy jak najmilej spędziły jazdę w aucie.

Jakich zasad przestrzegać przy drobnych naprawach?

Zanim przystąpisz do różnego rodzaju prac naprawczych i remontowych w Twoim domu pamiętaj o pięciu fundamentalnych zasadach, które pozwolą ci bezpiecznie i szybko dokonać tych napraw.

Jak przygotować się do wykonywania drobnych napraw w domu?

Każdy z Was doświadczył sytuacji, gdy np. ciekł kran czy urwała się szuflada. Czekanie na specjalistę zajmuje zazwyczaj sporo czasu, a gdy ten już naprawi usterkę w Waszym domu kosztuje to dość dużo pieniędzy. Dlatego warto się zastanowić, czy nie uda Wam się samodzielnie usunąć danej awarii. Warto spróbować, by zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

Czy wiesz jak poprawić widoczność swojego auta na drodze?

Zadbaj, aby twoje auto było widoczne na drodze nie tylko jesienią. Pamiętaj, że dbasz nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych kierowców.

Azbest - obowiązki właścicieli, zarządców, wykonawców prac i przewoźników

Przepisy nakładają sporo obowiązków na właścicieli i zarządców nieruchomości na których znaleźć można materiały azbestowe oraz na podmioty usuwające i przewożące azbest.

Maroko – jak podróżować i co zobaczyć?

Jeżeli marzycie o prawdziwej wyprawie, ale macie okrojony budżet na dalekie podróże, powinniście swoją przygodę z prawdziwą turystyką zacząć od Maroka. Co warto zobaczyć i jak podróżować po Maroko?

Jak oszczędzać żołądek w trakcie podróży?

Podróż, zwłaszcza daleka, to duże wyzwanie dla naszego organizmu. Inny klimat, inna woda, inne jedzenie. Zbyt wiele nowości może jednak odbić się na naszym żołądku. Jak uniknąć kłopotów żołądkowych, zatruć czy niestrawności w trakcie podróży?

Planujemy wycieczkę - Zamość

Perła Renesansu, Padwa Północy. Zamość już przed wiekami zasłużył sobie na te przydomki swą piękną architekturą, tworzącą niezwykły klimat tego miejsca. Oto garść porad dla turystów chcących lepiej poznać jedno z bardziej fascynujących miast Lubelszczyzny.

Jak zaplanować wyjście na plażę

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż wybrać się z rodziną na plażę w trakcie urlopu. Być może nie ma potrzeby trzymać się jakichś sztywnych reguł, by plażowanie było udane, lecz pamiętając o tym, że małe niedopatrzenie może zepsuć nasz humor, przyjrzyjmy się kilku wskazówkom.

Jak być turystą… we własnym mieście

Kryzys dotyka wszystkich, jednych bardziej – innych mniej. Wielu z nas musi oszczędzać, by przetrwać ciężki okres. Czy musi to oznaczać rezygnację z urlopu? Niekoniecznie, bo przecież można ruszyć w miasto, swoje miasto – i dobrze się bawić.

Większe wsparcie dla ofiar przemocy w rodzinie

Po kilku latach funkcjonowania ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie konieczne były jej zmiany, aby skutecznej walczyć z tym zjawiskiem. Obecna nowelizacja wprowadza m.in. zakaz stosowania kar cielesnych, wzmacnia ochronę ofiar przemocy oraz kładzie szczególny nacisk na profilaktykę, a także zmianę świadomości społeczeństwa.

Nagroda roczna dla funkcjonariuszy celnych

W dniu 25 lutego 2010 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 4 lutego 2010 r. w sprawie nagrody rocznej funkcjonariuszy celnych. Przepisy rozporządzenia określają sposób ustalania wysokości i termin wypłaty nagrody rocznej.

REKLAMA