REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Ochrona, Zwierzęta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Ochrona pracowników sygnalizujących nieprawidłowości

Katastrofa mająca miejsce w kopalni Mysłowice-Wesoła stała się przyczyną rozmów na temat braku ochrony pracowników sygnalizujących nieprawidłowości w zakładzie pracy. Górnicy pracujący w kopalni najprawdopodobniej wiedzieli o nieprawidłowościach, ale ich nie zgłosili.

Ochrona dla pracownika sygnalizującego nieprawidłowości

Polski system prawny nie przewiduje ochrony dla pracownika sygnalizującego nieprawidłowości w zakładzie pracy. W konsekwencji z obawy przed odpowiedzialnością pracownicy mający świadomość zagrożeń nie zgłaszają problemów.

Jak uniknąć pożaru w sezonie grzewczym?

Jak uniknąć pożaru w sezonie grzewczym? Wystarczy, że odpowiesz sobie na kilka pytań: Jak często konserwujesz piec? Czy budynek, w którym mieszkasz jest po niezbędnej kontroli? Czy masz porządek w kotłowni? Jak przechowujesz popiół? Czy wiesz, gdzie są twoje dokumenty potwierdzające wszystkie niezbędne kontrole?

Wypadek z udziałem dzikiego zwierzęcia

Zderzenie z dzikiem czy sarną może być nie tylko kosztownego dla naszego portfela, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Ja zmniejszyć ryzyko takiego wypadku? Co robić gdy do niego dojdzie?

REKLAMA

Jak bronić się przed mobbingiem w pracy?

O mobbingu w pracy mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Nie każdy jednak wie, jak uchronić się przed nękaniem w miejscu pracy i w obawie o utratę stanowiska nie podejmuje żadnych działań. Jak wobec tego można bronić się przed mobbingiem w pracy?

Monitoring wizyjny - co z ochroną wizerunku?

Projektowane przepisy mają w większym stopniu chronić prawa osób, których wizerunki są obserwowane przez system monitoringu wizyjnego. Na podstawie proponowanych przepisów, każdej osobie będzie przysługiwało prawo do informacji o objęciu jej monitoringiem wizyjnym w otwartej przestrzeni publicznej lub zamkniętej przestrzeni przeznaczonej do użytku publicznego oraz – w określonych przypadkach – w przestrzeni prywatnej.

Wiek przedemerytalny a ochrona przed zwolnieniem

Pracownikowi w wieku przedemerytalnym przysługuje szczególna ochrona trwałości stosunku pracy. Oznacza to, że pracodawca nie może mu w tym okresie wypowiedzieć umowy. Ochrona ustaje w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji zakładu pracy bądź też w przypadku uzyskania przez pracownika prawa do renty.

Zderzenie z dzikim zwięrzęciem - co robić?

Kolizja z łosiem czy sarną ma najczęściej poważne skutki. Uszkodzone auto to najmniejszy problem. Wiele osób przypłaca życiem spotkanie ze zwierzęciem na drodze. Zobacz co zrobić gdy dojdzie do takiej sytuacji!

REKLAMA

Przewóz zwierząt samochodem - mandaty, kary, porady

Urlopowy wyjazd niejednokrotnie niesie za sobą konieczność przewiezienia samochodem także zwierząt. Aby uniknąć mandatów i nie narażać ich oraz siebie na niebezpieczeństwo, warto zwrócić uwagę na kilka spraw.

Na jakich osiedlach szukamy mieszkań?

Polacy przede wszystkim szukają mieszkań na osiedlach strzeżonych. Bierzemy pod uwagę różne formy nadzoru – może to być stróżówka, recepcja, system monitoringu lub chociaż ogrodzone osiedle. Na takie rozwiązania możemy liczyć nie tylko w nowym budownictwie.

Podróże promowe ze zwierzętami domowymi

Niektórzy z nas nie mogą wyobrazić sobie wakacji bez swoich domowych ulubieńców. Ze względu na skomplikowany proces przewozu zwierząt za granice większość turystów do niedawna ograniczała swoje podróże tylko po kraju. Unia Europejska postanawiała ujednolicić przepisy i ułatwić nam wojaże samochodem z czworonogami po Europie. W poniższym poradniku przybliżamy temat podróży promem ze zwierzętami domowymi.

Czym karmić wiewiórki?

Dokarmianie wiewiórek warto przeprowadzać zwłaszcza jesienią i zimą. W tym czasie te małe gryzonie potrzebują dodatkowego źródła pożywienia. Dlatego warto wiedzieć co mogą jeść. Przeczytaj, czym karmić wiewiórki.

Jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie?

Przewożąc samochodem psy, które nie zostały odpowiednio przypięte, narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko zwierzę, ale również pozostałych pasażerów i nas samych.

Przedsięwzięcia wymagające przeprowadzenia oceny oddziaływania na obszary Natura 2000

Obszary Natura 2000 wprowadzono do polskiego systemu prawnego ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. Wskazanie wszystkich przypadków, w który wymagane jest przeprowadzenie oceny oddziaływania na obszary Natura 2000, może się okazać niezwykle trudne.

Samochodem do Monako

Księstwo Monako jest drugim najmniejszym (po Watykanie) niezależnym państwem na świecie. Słynne drogi Monte Carlo to miejsce wielu rajdów w tym królowej motor-sportów: Formuły 1. Podróż samochodem do Monako będzie od nas wymagała... pozostawienia go na parkingu. Po drogach tego niezwykle bogatego państwa-miasta, ze względu na duże zaludnienie i ciasnotę, ciężko poruszać się autem.

Samochodem do Finlandii

Podróż samochodem do Finlandii to duża przyjemność. Niewielkie natężenie ruchu i doskonale utrzymane drogi stanowią ułatwienie dla kierowców chcących odpocząć od zgiełku reszty Europy, zobaczyć zorzę polarną czy odwiedzić krainę świętego Mikołaja - Laponię. Przed wyjazdem należy jednak zapoznać się z przepisami obowiązującymi w Finlandii i być przygotowanym na spotkanie... z reniferem.

Volvo odróżni łosia od sarny

Volvo Car Corporation pracuje nad systemem ostrzegania oraz hamowania, który ma działać w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze.

Ochrona prawna funkcjonariusza publicznego - nowe przepisy

W dniu 22 marca 2011r. weszły w życie przepisy zmieniające Kodeks karny oraz ustawę o Policji. Celem tych zmian było przede wszystkim wzmocnienie ochrony prawnej funkcjonariuszy publicznych, jak również wprowadzenie ochrony osób, które bez istnienia obowiązku prawnego reagują na naruszenia porządku prawnego i występują w obronie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ochrona prawna funkcjonariuszy publicznych - nowe przepisy

W dniu 22 marca 2011r. weszły w życie przepisy zmieniające Kodeks karny oraz ustawę o Policji. Celem tych zmian było przede wszystkim wzmocnienie ochrony prawnej funkcjonariuszy publicznych, jak również wprowadzenie ochrony osób, które bez istnienia obowiązku prawnego reagują na naruszenia porządku prawnego i występują w obronie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Prawa i obowiązki właścicieli zwierząt

Prawa i obowiązki właścicieli zwierząt. Każdy właściciel psa powinien wiedzieć jakie obowiązki wynikają z jego posiadania, jak wygląda kwestia odpowiedzialności za zachowanie pupila, jego ubezpieczenia, oraz jak można podróżować z psem, lub kotem w sposób bezpieczny i zgodny z prawem.

Jakie uszkodzenia samochodu mogą spowodować zwierzęta?

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele uszkodzeń naszego samochodu może być spowodowanych przez towarzyszące od zawsze człowiekowi, zwierzęta.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Szwecji?

Do monarchii położonej w sercu Skandynawii możemy dostać się promem. Przed wjazdem na szwedzkie autostrady zapoznajmy się z przepisami drogowymi obowiązującymi w tym kraju.

Mieszkanie dla właścicieli zwierząt - jak je zaaranżować?

Właściciele zwierząt nie muszą rezygnować z aranżacji wnętrza w ulubionym stylu. Do wnętrz ze zwierzętami wystarczy nie kupować np. dywanów, żeby móc swobodnie mieszkać razem z pupilem, bez tracenia czasu na ciągłe sprzątanie.

Śladami sommelierów: Winnica w Paczkowie

Udamy się do Paczkowa, który położony jest obok Opola i Otmuchowa, tuż przy granicy z Czechami. Wycieczkę samochodową możemy połączyć z elementami ekoturystyki, coraz bardziej popularnej w Polsce.

Kto odpowiada za kolizję z dzikiem?

Odpowiedzialność za zderzenie z dzikiem, czy jeleniem może spoczywać na zarządcy drogi lub też zarządcy okręgu łowieckiego. W określonych sytuacjach możemy jednak za nasze szkody płacić z własnej kieszeni.

Uszkodzenia roślin powodowane przez zwierzęta zimą

Zima to czas, kiedy zwierzęta w poszukiwaniu pożywienia mogą zawitać do naszych ogrodów i uszkodzić nasze rośliny. Dzika, leśna zwierzyna może stanowić zagrożenie dla zdrowia naszych drzew. Najlepszym sposobem na uniknięcie szkód jest stosowanie osłon na pniach i przycięcie najniżej położonych gałęzi.

Samochodem po Mazurach: Św. Lipka

Podróżując samochodem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich dojedziemy w końcu do Świętej Lipki, która bywa nazywana „Częstochową Północy”. Dzieje się tak z powodu ogromnej fali pielgrzymek, które przybywają rokrocznie do Sanktuarium Maryjnego.

Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Sporo osób zabiera ze sobą w samochodową podróż ulubione zwierzątko. Jedne znoszą jazdę samochodem całkiem dobrze, inne są zdenerwowane, przerażone.

Czy wiesz jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Mimo że prawo o ruchu drogowym nie reguluje kwestii przewożenia zwierząt w samochodzie, warto na własną rękę zadbać o bezpieczeństwo swoich pupili.

Czy wiesz jak zabezpieczyć się przed kradzieżą?

Nikt nie lubi tracić owoców własnej pracy. Sama stałam się parokrotnie ofiarą kradzieży... wstyd przyznać, ale z własnej głupoty. Parę pomysłów co zrobić, żeby okazja nie uczyniła złodzieja:

Jak chronić firmę przed phisingiem?

Phising, to wyłudzanie poufnych informacji osobistych, lub podszywanie się pod osobę lub instytucję uprawnioną do otrzymania takich danych. Wraz z rozwojem Internetu ta metoda stała się prawdziwą plagą. Aby ochronić konta należące do firmy i pracowników należy zachować szczególne środki ostrożności.

Podróż z pupilem

Zaplanowałeś wyjazd wakacyjny ze swoim zwierzakiem? Sprawdź zasady przewożenia swojego czworonożnego przyjaciela w różnych środkach lokomocji. W niektórych przypadkach będziesz musiał zrezygnować ze wspólnych wojaży – bowiem nie każdy przewoźnik zezwala na podróż ze zwierzakiem.

Kto ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez zwierzęta łowne?

Szkody wyrządzają nie tylko ludzie. Zdarza się nierzadko, że również zwierzęta leśne powodują istotne szkody. Przykładem jest zderzenie z jeleniem, który wyskoczył z lasu na drogę. Kto powinien zapłacić w takim wypadku odszkodowanie?

Kto ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez zwierzęta domowe i hodowlane?

Bywa, że szkodę spowoduje zwierzę domowe lub hodowlane. Wskazujemy podstawy odpowiedzialności oraz podmioty, względem których należy kierować roszczenia odszkodowawcze, w tego typu przypadkach.

Europejski paszport dla zwierząt domowych

Europejski paszport dla zwierząt domowych ułatwia podróżowanie ze zwierzakiem po Europie. Jednak niektóre państwa wymagają, oprócz europejskiego paszportu naszego pupila, dodatkowych zaświadczeń o szczepieniach.

Jak uzyskać zezwolenie na prowadzenie schroniska dla zwierząt?

Prowadzenie schroniska dla zwierząt jest działalnością regulowaną. Oznacza to, że do jej prowadzenia potrzebne jest zezwolenie odpowiedniego organu gminy. Prowadzenie schroniska bez zezwolenia zagrożone jest karą aresztu albo grzywny.

REKLAMA