REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy zbliża się koniec Rodziny na Swoim?

Już we wrześniu do kredytu mieszkaniowego z rządowymi dopłatami przestaną kwalifikować się małżeństwa, które przekroczyły 35 rok życia. Kto skorzysta, a kto straci na nowych zasadach przyznawania dofinansowania? Eksperci przestrzegają, że o mieszkanie w „Rodzinie na Swoim” będzie bardzo trudno.

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych

Zmiany na rynku kredytów hipotecznych zostały wywołane przez rosnące oprocentowanie kredytów i obniżki marż. Kredytobiorców czekają jeszcze nowelizacja ustawy dotyczącej „Rodziny na Swoim” i ustawa antyspreadowa.

„Rodzina na Swoim” i frank szwajcarski – sytuacja na rynku kredytów hipotecznych

Zmiany w programie „Rodzinie na Swoim” i ostatni wzrost kursu franka szwajcarskiego wpłynęły na sytuację na rynku kredytów hipotecznych. Przeczytaj raport przygotowany przez Open Finance i Oferty.net.

„Rodzina na Swoim”: stare zasady dofinansowania do 30 sierpnia

Stare zasady dofinansowania kredytów w ramach programu „Rodzina na Swoim” obowiązują do 30 sierpnia 2011 r. Przyszli kredytobiorcy, którym zależy na uzyskaniu preferencyjnego kredytu, powinni pospieszyć się z formalnościami.

REKLAMA

„Rodzina na Swoim”: rynek pierwotny i wtórny

Program „Rodzina na Swoim” zmieni się na początku września 2011 r. Jak będzie wyglądać sytuacja na rynkach pierwotnym i wtórnym po nowelizacji ustawy regulującej „Rodzinę na Swoim”?

Zmalało zainteresowanie „Rodziną na Swoim”

Zainteresowanie kredytobiorców dofinansowaniem w ramach programu „Rodzina na Swoim” w ostatnim czasie zmalało. W ciągu dwóch tygodni zmienią się zasady przyznawania preferencyjnych kredytów. Mimo to potencjalni kredytobiorcy nie spieszą się z formalnościami.

Co zmieni się w „Rodzinie na swoim” we wrześniu?

Eksperci policzyli, że limity cen, kwalifikujących do programu „Rodzina na swoim”, spadną nawet o 43%. Ponadto maksymalny wiek kredytobiorcy, upoważnionego do otrzymania rządowej dopłaty (lub co najmniej jednego współmałżonka w przypadku małżeństwa), wyniesie 35 lat. Kto skorzysta na zmianach?

Rodzina na swoim tylko do 2012 roku

Wszyscy, którzy jeszcze zastanawiają się, czy kupić mieszkanie i skorzystać z programu „Rodzina na swoim” mają czas tylko do końca 2012 roku. Program zapewnia dopłaty do kredytu z budżetu państwa przez 8 lat.

REKLAMA

Nowe pułapy cenowe w „Rodzinie na swoim”

Zmiany w programie „Rodzina na swoim” nie tylko rozszerzają krąg osób uprawnionych do skorzystania z niego, ale również wprowadzają nowe pułapy cenowe dla mieszkań. Co mogą przynieść takie zmiany?

Czy z programu „Rodzina na swoim” mogą skorzystać osoby samotne?

Nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, którą podpisał już prezydent Bronisław Komorowski wprowadza kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu programu. Jedną z nich jest umożliwienie skorzystania z dopłaty do kredytu także osobom samotnym, nie tylko rodzinom.

Czy znajdziemy używane mieszkania spełniające nowe limity „Rodziny na Swoim”?

Pierwsze projekty zmian w programie „Rodzina na Swoim” przewidywały całkowite wycofanie z dopłat mieszkań nabywanych z rynku wtórnego. Dlatego za kompromis można uznać utrzymanie programu dla używanych mieszkań.

Ile można wynegocjować przy zakupie mieszkania z ogłoszenia?

Jaką cenę za metr kwadratowy mieszkania można wynegocjować, w porównaniu z kwotą, podaną w ogłoszeniu? W których miastach różnica między ceną ofertową i transakcyjną jest największa? Ekspert przyjrzał się zmianom na rynku nieruchomości, które miały miejsce od początku maja do końca lipca.

„Rodzina na Swoim” korzystniejsza dla nowych mieszkań

Zmiany w „Rodzinie na Swoim” utrudnią dostęp do preferencyjnych kredytów na mieszkania z rynku wtórnego w wielu miastach. Dodatkowo, zmaleje liczba nowych lokali, których zakup dofinansuje państwo.

Deweloperzy a „Rodzina na Swoim”

Zmiany w programie „Rodzina na Swoim” źle wpłyną na sytuację deweloperów. Deweloperzy nie zamierzają obniżać cen, co w połączeniu z wygórowanymi wymaganiami banków może zmniejszyć popyt na nowe nieruchomości.

Czy jest jeszcze szansa na mieszkanie ze "starą" Rodziną na Swoim?

Nowelizacja ustawy o Rodzinie na Swoim została podpisana przez prezydenta. Eksperci szacują, że nowe zasady przyznawania kredytów z rządową dopłatą wejdą w życie za parę tygodni. Jakie promocje przygotowały banki dla beneficjentów, którzy chcą zdążyć ze złożeniem wniosku na starych warunkach?

„Rodzina na Swoim”: ostatnia szansa na tańszy kredyt

Już tylko do połowy sierpnia można będzie uzyskać tańszy kredyt w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Dla potencjalnych kredytobiorców banki przygotowały promocje, które mają ułatwić uzyskanie preferencyjnego kredytu.

Prezydent przyjął zmiany w „Rodzinie na Swoim”

Zmiany w „Rodzinie na swoim” zostały już zaakceptowane przez prezydenta i zaczną obowiązywać w połowie sierpnia. Jedna ze zmian w „Rodzinie na Swoim” dotyczy objęcia dofinansowaniem singli.

Niekorzystna sytuacja kredytobiorców

Niekorzystna sytuacja kredytobiorców wynika ze zmian w rządowym programie „Rodzina na Swoim”, wzrostu WIBORU i stawki EUROLIBOR oraz pojawieniu się nowej rekomendacji.

Jakie zmiany w „Rodzinie na swoim”?

Program „Rodzina na swoim”, zgodnie z nowelizacją ustawy, wygaśnie z końcem 2012 roku. Po zmianach kupienie mieszania na rynku wtórnym w ramach preferencyjnych kredytów w zasadzie nie będzie możliwe.

Który bank oferuje najlepszy kredyt „Rodzina na Swoim” na lipiec - sierpień 2011?

Na biurko prezydenta trafiła znowelizowana ustawa o kredytach z dopłatami. Zdaniem ekspertów jest już praktycznie przesądzone to, że do końca sierpnia 2011 roku wejdą w życie zmiany, które w efekcie bardzo ograniczą dostępność Rodziny na Swoim. Do którego banku udać się po finansowanie, zanim zaczną obowiązywać nowe zasady?

Wszystko o „Rodzinie na Swoim”

„Rodzina na Swoim” to rządowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych. Od początku trwania programu „Rodzina na Swoim”, czyli od stycznia 2007r., z preferencyjnego kredytu skorzystało ponad 100 tysięcy rodzin. Kto może wziąć udział w programie „Rodzina na Swoim”? Jakie są warunki uczestnictwa? Jakie zmiany zaszły w programie „Rodzinie na Swoim”? Co stanie się z programem rządowych dopłat po 2012?

Czy sytuacja na rynku mieszkaniowym poprawi się?

W lipcu prawdopodobnie trzeci raz z rzędu spadną ceny mieszkań w perspektywie kolejnych 12 miesięcy. Zdaniem ekspertów obserwowane na rynku ożywienie miało charakter sezonowy i było związane z kupnem nieruchomości dla studentów. Czy podaż na rynku pierwotnym osiągnie rekordowo wysoki poziom?

Gdzie program Rodzina na Swoim cieszy się największym powodzeniem?

W pierwszym półroczu 2011 roku przyznano 27,5 tys. kredytów w ramach programu Rodzina na Swoim. Eksperci policzyli, że to o 54 proc. więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Gdzie jest najtrudniej, a gdzie najłatwiej o kredyt?

Więcej kredytów przyznawanych w ramach „Rodziny na Swoim”

W ramach programu „Rodzina na Swoim” w pierwszej połowie 2011 roku udzielono prawie 27,5 tys. kredytów, co oznacza 54-procentowy wzrost w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku.

Niekorzystne zmiany w „Rodzinie na Swoim”

Zmiany w rządowym programie „Rodzina na Swoim” są nieuchronne. Zmienią się zasady przyznawania kredytów, a także limity cen na 1 mkw nieruchomości, które finansuje państwo. Jeszcze trudniej będzie uzyskać kredyt preferencyjny.

„Rodzina na Swoim” – więcej czasu dla przyszłych małżeństw

Na skorzystanie z „Rodziny na Swoim” więcej czasu mają przyszłe małżeństwa. Warunkiem jest złożenie wniosku o przyznanie kredytu przed wejściem w życie nowelizacji ustawy. Akt ślubu małżonkowie dostarczą przed podpisaniem umowy kredytowej. W takiej sytuacji przyszli małżonkowie mają czas na kompletowanie dokumentów nawet do listopada.

Czy single mogą korzystać z programu "Rodzina na Swoim"?

Szykują się duże zmiany w rządowym programie dopłat „Rodzina na Swoim”. Do tej pory mogły z niego korzystać jedynie małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci. Jednak niedługo w programie "Rodzina na Swoim" będą mogły brać udział również osoby będące w związkach partnerskich i single.

Koniec programu „Rodzina na Swoim”

Program „Rodzina na Swoim” skończy się w grudniu 2012 r. Sejm już przyjął poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o programie „Rodzina na Swoim”. Teraz ustawa trafi do prezydenta i najpóźniej 19 sierpnia zaczną obowiązywać nowe warunki „Rodziny na Swoim”.

Jak zawarcie związku małżeńskiego wpływa na zdolność kredytową?

Zawarcie związku małżeńskiego ma korzystny wpływ na zwiększenie zdolności kredytowej. Małżeństwo pomaga również w uzyskaniu preferencyjnego kredyt w ramach rządowego programu "Rodzina na Swoim".

Jak zmieni się program rządowej dopłaty “Rodzina na Swoim”?

Program „Rodzina na Swoim” jest programem rządowych dopłat, polegającym na wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania. Program działa z powodzeniem od 2006 roku. Niestety, mimo ogromnej popularności, młode małżeństwa i rodzice samotnie wychowujący dzieci mogą ubiegać się o wzięcie w nim udziału jedynie do 31 grudnia 2012 roku.

Więcej rodzin skorzysta z programu „Rodzina na swoim”

Gdy o dopłatę stara się małżeństwo, warunek wieku (nieukończenie 35 lat) będzie dotyczył tylko młodszego małżonka.

Zmiany w rządowym programie „Rodzina na Swoim” już w sierpniu

15 lipca zakończyły się prace Sejmu nad zmianami w programie „Rodzina na Swoim”. Zmiany mogą wejść w życie już w sierpniu. O zasadach pomocy rządowej będzie decydowała data złożenia wniosku kredytowego. Niezbędna będzie również umowa przedwstępna.

Co dalej z Rodziną na Swoim?

Na początku czerwca 2011 roku, na 94. posiedzeniu Sejmu, 228 głosami „za”, nowy projekt „Rodziny na Swoim” trafił do Senatu. Jeśli prezydent również złoży podpis pod nowelizacją ustawy, zmiany mogą wejść w życie już w IV kwartale 2011 roku.

Ostatnia chwila na skorzystanie z programu "Rodzina na Swoim"

Program „Rodzina na Swoim” daje młodym ludziom ogromne możliwości. Jednak zmiany w programie spowodują, że kredyty dofinansowywane przez państwo nie będą już tak łatwo osiągalne. Jeżeli jesteś zainteresowany kredytem w programie „Rodzina na Swoim”, przeczytaj, które banki oferują najlepsze rozwiązania i czym kierować się przy wyborze kredytu.

Co dalej z programem 'Rodzina na swoim'?

Od dłuższego już czasu pojawiają się nowe wiadomości dotyczące losów programu Rodzina na swoim. Niemal za każdym razem zapowiadane zmiany zasad, na podstawie których przyznawane są dopłaty do kredytów hipotecznych różnią się od poprzednich. Nie zmienia się tylko jedno – z końcem przyszłego roku program przestanie istnieć.

Czy mieszkania tanieją?

W czerwcu drugi miesiąc z rzędu powinny spadać ceny mieszkań w perspektywie kolejnych 12 miesięcy. Tłumacząc prognozy, eksperci wskazują na utrudniony dostęp do kredytów z rządową dopłatą. Jaki wpływ na ceny lokali mieszkaniowym będzie miał niedobór nieruchomości na polskim rynku?

Kogo dotyczą zmiany w „Rodzinie na Swoim”?

Sejm przyjął na początku czerwca projekt nowelizacji ustawy, regulującej warunki programu „Rodzina na Swoim”. Który kredytobiorca będzie mógł liczyć na pomoc finansową Skarbu Państwa? Ekspert przypomina, że niektórzy powinni pośpieszyć się ze złożeniem wniosku o kredyt.

Na jaki procent LTV zaciągnąć kredyt z „Rodziną na Swoim”?

Aby zakupić nieruchomość w ramach kredytu „Rodzina na Swoim”, obecnie nie jest wymagany wkład własny. Posiadanie go poprawia jednak warunki, na jakich uzyskuje się kredyt. Angażując środki własne, warto przemyśleć strategię działania i zastanowić się, czy to rzeczywiście się opłaca.

Czy obserwujemy koniec „Rodziny na Swoim”?

W ostatnich miesiącach z powodu nadchodzących, rządowych zmian w programie „Rodzina na Swoim”, powstało wiele plotek i przeinaczeń na temat jego przyszłości. Ile prawdy znajduje się w informacjach, dotyczących tego popularnego w ostatnich latach programu? W tym artykule eksperci postarają się oddzielić fakty od mitów.

Kalkulatory pomocne podczas zakupu nieruchomości

Po podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości pojawiają się kolejne pytania. Jak uzyskać kredyt? Jaka będzie rata kredytu? Jaki jest faktyczny koszt zakupu nieruchomości? Ile będzie kosztował notariusz? I wiele innych.

Dlaczego małżeństwo jest opłacalne dla kredytobiorców?

Dlaczego warto wziąć ślub? Eksperci przypominają, że nie tylko „miłość aż po grób” motywuje do zawarcia małżeństwa. Istnieją również bardziej prozaiczne powody, takie jak podwyższenie swojej zdolności kredytowej.

"Rodzina na Swoim": limity cen budzą kontrowersje

Pomysły rządu na program "Rodzina na Swoim" zmieniają się jak w kalejdoskopie. Ostatnio sejmowa komisja infrastruktury do programu włączyła singli i ponownie zmieniła limity cen za mkw. kwalifikujące do korzystania z budżetowego wsparcia. Teraz znalezienie mieszkania spełniającego wymagania programu "Rodzina na Swoim" graniczy z cudem, zwłaszcza w takich miastach jak Wrocław, Szczecin, Poznań czy Białystok. Jak wyznaczane są limity cen programu "Rodzina na Swoim"?

Czy włączenie singli do Rodziny na Swoim faktycznie umożliwi im zakup mieszkania?

Czy single zaczną kupować mieszkanie w ramach „Rodziny na Swoim”? Sejmowa komisja infrastruktury chciałaby włączyć do RnS osoby w stanie wolnym, ale jednocześnie planuje obostrzenia, idące dalej niż przewidywał program. Eksperci są zdania, że zmiany mogą doprowadzić do likwidacji rządowej zapomogi.

"Rodzina na Swoim": płać raty równe, nie trać pieniędzy

Kilkadziesiąt tysięcy złotych można zaoszczędzić na odsetkach od tradycyjnego kredytu mieszkaniowego wybierając raty malejące, a nie równe. Odwrotnie jest w przypadku kredytów z rządowym dofinansowaniem – tu raty równe są lepszym wyborem. Aż 18% z przeszło 100 tys. kredytobiorców mogło popełnić błąd wybierając system spłat, czyli ponad 19 tys. kredytobiorców straciło pieniądze na "Rodzinie na Swoim".

Dlaczego spadek cen nieruchomości nie idzie w parze z większymi rabatami?

Dzięki dużej konkurencji na rynku możemy nabyć nieruchomość po niższej cenie, ale mamy małe możliwości negocjacji z deweloperami. Mimo to eksperci utrzymują, że w dalszym ciągu marzenie o rabacie, sięgającym 290 tys. zł, ma szansę spełnić się. Czy oferty uwzględniają pomoc w przeprowadzce, dostosowanie miejsca i czasu spotkania do potrzeb klienta albo zapewnienie darmowego garażu?

Program „Rodzina na Swoim” dotyczy też osób samotnych?


Zmiany w programie „Rodzina na swoim” wprowadzane były wielokrotnie, a przed nami są kolejne. W planach jest powrót do korzystania z tego typu preferencyjnych warunków dla singli, ale też możliwość ta ponownie mogła by dotyczyć nieruchomości z rynku wtórnego.

Jakie zmiany szykują się w programie „Rodzina na Swoim“?

Od kwietnia 2011 roku zmianie ulegają zasady przyznawania kredytów preferencyjnych z rządową dopłatą. Zanim program zupełnie zniknie w 2012 roku, o dofinansowanie odsetek kredytu, będą mogły starać się tylko osoby do 35 roku życia.

Gdzie można kupić apartament z „Rodziną na swoim”?

Czy w ramach programu „Rodzina na swoim” będzie można kupić apartament? Nie we wszystkich miastach 1 kwietnia wzrosły limity cen w RnS. Spadły one w Łodzi, Białymstoku i Olsztynie. Eksperci ostrzegają jednak, że w parlamencie trwają prace nad ograniczeniem programu, co w konsekwencji mogłoby wykluczyć z niego mieszkańców Katowic, Lublina, Poznania i Wrocławia.

Jak wyglądają limity cen w programie „Rodzina na Swoim”?

W drugim kwartale 2011 roku zostaną zmienione limity cen w programie „Rodzina na Swoim”. W większości miast zostaną one zwiększone. Jednak nie wszędzie tak będzie, w Łodzi, Białymstoku i Olsztynie limity te spadną. Parlament podjął prace mające na celu wprowadzenie zmian w programie „Rodzina na Swoim”, mogą one doprowadzić do zamrożenia programu w niektórych miastach, na przykład w Katowicach, w Lublinie, w Poznaniu i we Wrocławiu.

10 sposobów na zakup taniego mieszkania – porada

Za niewielką część ceny rynkowej jesteśmy w stanie kupić swoje pierwsze, własne mieszkanie. Polskie prawo dopuszcza możliwość przejęcia na własność nieruchomości mieszkaniowej już po wpłacie 3,75% jej ceny. Jak stać się właścicielem mieszkania, ponosząc minimalne koszty? Dowiedz się, co radzi zrobić ekspert.

REKLAMA