REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wakacje, Koronawirus w Polsce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kulinarne podróże – czyli co oferuje nam europejska kuchnia?


Podróżując samochodem po Europie poznajemy inne kultury, obyczaje oraz bogactwo fauny i flory najprzeróżniejszych regionów starego kontynentu. Nieodłącznym elementem podróży jest kosztowanie regionalnych specjałów różnych kuchni świata. Przedstawiamy charakterystykę najbardziej rozwiniętych kulinarnie regionów Europy.

Które Państwa najbardziej rygorystycznie egzekwują przepisy drogowe?

Są Państwa w Europie, które bardziej rygorystycznie podchodzą do respektowania przepisów – szczególnie w odniesieniu do obcokrajowców. Na ich terytorium możemy zostać ukarani mandatem za niezapięte pasy tudzież brudną szybę. Lepiej dostosowywać się do ich zwyczajów i przepisów, które często mogą się nam wydawać zupełnie absurdalne.

Jak korzystać z promu samochodowego? Ekspert radzi

Wjeżdżając na prom furtą przeznaczoną dla pojazdów musimy wiedzieć o kilku przepisach. Uświadomi nam to zalety podróżowania tym środkiem komunikacji, stanowi on dużą konkurencję dla Euro tunelu.

Baza noclegowa w Europie – porady

Podróżując samochodem, pociągiem, autostopem mamy możliwość korzystania z taniego noclegu na terenie całej Europy. Przedstawiamy kilka propozycji przewodników oraz pomocnych stron internetowych, które ułatwią nam podróżowanie po Unii Europejskiej.

REKLAMA

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Węgrzech?

Najczęściej odwiedzanym miejscem w Republice Węgierskiej jest ciągle region znajdujący się w okolicach Jeziora Balaton – magicznego miejsca nazywanego węgierskim morzem.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Łotwie?

Łotwa jako jeden z krajów nadbałtyckich jest atrakcyjnym miejscem do podróżowania samochodem. Turystów przyciąga tu fenomenalny klimat ryskiej starówki, doskonała aura sosnowych lasów Jurmały, ruiny średniowiecznej rezydencji mistrza Zakonu Inflanckiego, usytuowanego w miejscowości Cesis.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Serbii?

Podróżując po Bałkanach na pewno odwiedzimy Serbię – państwo, które nie tak dawno zostało odłączone od Czarnogóry i dziś jest już niezależnym organizmem politycznym. Warto znać obowiązujące tam przepisy drogowe zanim przekroczymy granicę tego kraju.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Rosji?

Rosja to ogromny kraj będący zwornikiem Azji i Europy, niegdyś siedlisko carskiej władzy i autorytaryzmu, dziś ogromne państwo o imperialnych zapatrywaniach kierowane rządami silnej ręki.

REKLAMA

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Norwegii?


Wiele płatnych dróg, drogie ceny paliw i jazda z prędkością maksymalną 80 km na godzinę – to wszystko czeka kierowców, którzy tę mroźną, ale przepiękna krainę zamierzają zwiedzać samochodem.

Wakacje w Egipcie – czy warto wynająć samochód?

Do ziemi Faraonów możemy przyjechać własnym samochodem i po spełnieniu licznych warunków spokojnie podróżować nim po kraju, ale lepiej chyba jednak jest wynająć auto na miejscu.

Kino w samochodzie – czy palmtop i laptop wystarczą?

Rozwiązaniami alternatywnymi dla systemów kina samochodowego jest użycie palmtopa, komórki z palmtopem albo notebooka. Do wszystkich tych urządzeń można dokupić zasilacze samochodowe. Niestety wszystkie mają sporo wad.

Przepisy drogowe w Norwegii

Norwegia to kraj przepysznego łososia, przepięknych górskich krajobrazów oraz dużej ilości stoków narciarskich. Podróż samochodem po terytorium tego kraju jest pasjonującym przeżyciem, które wymaga perfekcyjnego przygotowania naszego wozu.

Jak przygotować się do wyjazdu do Kazachstanu?

Kazachstan to państwo, w którym panują trudne warunki atmosferyczne. Z powodu srogiej zimy, niewystarczającej ilości znaków drogowych oraz rozległych, niezamieszkałych przestrzeni, lepiej unikać podróżowania po Kazachstanie w zimie.

Wyjazd samochodem do Włoch


Droga z Polski do Włoch może wieść przez Niemcy i Austrię. Alpejskie krajobrazy i górzysty krajobraz umilą nam długie godziny podróży. Musimy pamiętać jednak o perfekcyjnym przygotowaniu naszego samochodu do tej długiej ekspedycji.

Wyprawa samochodem na Rodos

Podróż samochodem po greckich wyspach to niezapomniane przeżycie pełne licznych atrakcji. Trasa naszej wycieczki rozpoczyna się w urokliwej i tętniącej życiem Stolicy – Rodos, w miejscu, w którym według legendy w starożytności w miejscowym porcie stał fenomenalny i potężny Kolos Rodyjski.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Macedonii?

Macedonia to kraj o niskim standardzie placówek medycznych, wysokich karach za wykroczenia i przestępstwa oraz wymagającym od nas dużej ilości formalności przy wjeździe do kraju np: posiadania zielonej karty oraz obowiązkowego meldunku.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Islandii?

Islandia to piękny kraj o zimnym klimacie. Jest bardzo atrakcyjny turystycznie, szczególnie zimą. Panują tu jedne z najtrudniejszych warunków meteorologicznych na świecie.

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Holandii?

Ulicami Rotterdamu codziennie porusza się ogromna liczba rowerzystów. Możemy zdobyć się na oryginalność i podróżować samochodem. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na tę opcję, możemy wypożyczyć samochód.

Samochodem do „Złotych Piasków” - Bułgaria

Jeżeli nie zaliczasz się do ludzi, którym do szczęścia potrzebne jest wygodne siedzenie samolotu pierwszej klasy, to powinieneś zdobyć się na podróż własnym samochodem do Bułgarii.

Wyjazd samochodem do Czech

Czechy to mały kraj, w którym dominują duże przestrzenie oraz rolnicze pola uprawne. Na tle małych miasteczek i wsi wyróżnia się turystyczna stolica kraju – Praga, która zachwyca bogactwem zabytków.

Przepisy drogowe w Czechach

Wyjeżdżając do Czech powinniśmy znać przepisy ruchu drogowego w tym kraju. Nieznajomość przepisów ruchu drogowego w Czechach może skutkować zapłaceniem wysokiego mandatu.

Podróże po Europie - Francja

Piękno Paryża, urok Nicei czy też niepowtarzalność Bordeaux – to atrybuty Francji. Bogactwo i złożoność tego europejskiego kraju daje wiele możliwości podróżowania samochodem po tej części Europy.

Przepisy drogowe w Belgii

Podróżując po jednym z krajów Beneluksu – Belgii nieznajomość całej gamy przepisów drogowych może prowadzić do otrzymania wysokiego mandatu.

Jak zamontować monitory LCD w samochodzie?


Multimedialny zestaw samochodowy, czyli prościej mówiąc samochodowe kino możemy zainstalować samodzielnie. Nowoczesne technologie pozwalają nam na dwojaki sposób montażu ekranów.

W jaki sposób przewozić rowery samochodem?

Wyjazd nad morze, jezioro czy w góry wcale nie oznacza, że nasz rower musi zostać w domu. Najprościej skorzystać ze specjalnie przystosowanego do tego bagażnika.

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji?

Jakie przepisy drogowe obowiązują na Słowacji? Nasz południowy sąsiad – to kraj o dużym bogactwie przyrody ale słynie też z restrykcyjnych przepisów drogowych i wysokich mandatów.

Czy można jeść w czasie jazdy?

Badania brytyjskich naukowców wykazały, że jedzenie w czasie jazdy dwukrotnie zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. To więcej niż rozmowa przez telefon komórkowy, choć różnica jest niewielka.

Ubezpieczenie Assistance a wyjazd zagraniczny

Wakacyjny wyjazd, zwłaszcza zagranicę, kojarzy nam się z czymś przyjemnym, jednak widmo stłuczki może zepsuć nam dobre samopoczucie. Komfort psychiczny zapewni nam ubezpieczenie Assistance.

Seat Alhambra – van dla biznesmena

Nowy Seat Alhambra wszedł właśnie do sprzedaży. W ofercie producenta są cztery wersje silnikowe, z których najmocniejsza jest dwulitrowa jednostka benzynowa TSI o mocy 200 KM. 

Region Wallis/Vallee

W kantonie Valais znajduje się najpotężniejszy lodowiec Alp – Alrtsch, słynne miasteczko Zermatt z górującym szczytem Matternhorn oraz kurort Saas Fee. Odpocząć można wśród ośnieżonych stoków górskich w przytulnych, często drewnianych domkach przy raclette, z którego słyną te właśnie okolice.

Wyjazd samochodem do Estonii

Naszą wycieczkę samochodową po Skandynawii rozpoczynamy w Estonii – nizinnym kraju, w którym dominują wyspy oraz bogate w faunę i florę Parki Narodowe.

Korki w czasie podróży: jak je omijać?

Jedną z przyczyn tworzenia się korków na drogach, poza różnymi zawalidrogami w rodzaju źle zaprogramowanych cykli sygnalizacji świetlnej, czy dziwnej topografii dróg w rejonie skrzyżowań i rozjazdów oraz robót drogowych, są także nawyki kierowców i różnego rodzaju urządzenia nawigacji GPS.

Jak obronić się przed przemocą na drodze?

Korki, nieprzewidziane sytuacje, zmęczenie i irytacja często prowadzą do przemocy. Oto kilka porad, jak poradzić sobie w sytuacji, kiedy zostaniemy zaatakowani przez innego kierowcę.

Przepisy drogowe w Chorwacji

Przepisy drogowe w Chorwacji są zbliżone do przepisów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. W poniższym poradniku przedstawiamy m.in. jak wysokie mandaty grożą nam za wybrane przewinienia.

Jak wyciągnąć łódź z wody na przyczepie podłodziowej?


Jeżeli nie ma żadnych urządzeń do slipowania, trzeba wepchnąć przyczepę do wody dostatecznie daleko, a następnie wciągnąć na nią łódkę i wyciągnąć obciążoną przyczepę z wody

Jak ułatwić ratownikom kontakt z rodziną poszkodowanego w wypadku?

W większości krajów o rozwiniętej motoryzacji policjanci, strażacy, medycy i ratownicy, biorący udział w akcji ratowniczej, dysponują łatwą możliwością skontaktowania się z rodziną ofiary wypadku. Możliwość ta to system ICE. Czym jest ICE i jak go stosować?

Złodzieje samochodów: jakie są ich ulubione sposoby?

Złodzieje mają wypracowane i opanowane do perfekcji różne techniki okradania podróżujących kierowców. Oto opis kilku sytuacji, które są najczęściej przez nich wykorzystywane.

Jak przewozić zwierzęta w samochodzie?

Sporo osób zabiera ze sobą w samochodową podróż ulubione zwierzątko. Jedne znoszą jazdę samochodem całkiem dobrze, inne są zdenerwowane, przerażone.

Sezon zimowy 2010/2011

Zima 2010/2011 – największa oferta domów i apartamentów wakacyjnych w znanych kurortach narciarskich, tuż przy stokach. Domy z kominkiem lub przytulne apartamenty - dla całych rodzin, grup znajomych oraz na wyjazd tylko we dwoje!

Tyrol

Tyrol jest krajem stereotypów, które dadzą się jednak obalić. Większość turystów odwiedza go w zimie, by nacieszyć się widokiem dominujących nad cywilizacją lodowych szczytów. Oraz - by się z nimi zmierzyć.

Salzburg

Kraj salzburski, dobra Salzkammergut oraz miasto Salzburg oferują barok i góry, śnieg i wodę, spokój i gwar.

Jak parkować podczas upałów?

Szczelnie zamknięty samochód, pozostawiony podczas upałów na nasłonecznionym miejscu nagrzewa się bardzo szybko, a temperatura w jego wnętrzu zbliża się do temperatury wrzącej wody.

Jakie dokumenty niezbędne są do podróży zagranicznych?

Po drogach całej Europy porusza się duża liczba Polaków, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Brak niezbędnych dokumentów może zepsuć wakacje i pociągnąć za sobą kary i mandaty.

Jakie części, narzędzia i akcesoria warto mieć w trasie?

Nie ma części i podzespołów samochodowych o nieograniczonej trwałości. Każdy element wcześniej czy później może się zużyć lub ulec awarii. Oto lista narzędzi, części i akcesoriów, które warto mieć w zapasie podczas podróży w trasie.

Co warto zwiedzić na Półwyspie Helskim?

Półwysep Helski to niewątpliwie jedno z ciekawszych miejsc w Polsce chociażby ze względu na swoje położenie. Z jednej strony równomiernie uderzające o brzeg fale Bałtyku, z drugiej spokojne wody zatoki Puckiej tworzą niezwykły klimat tego miejsca.

Chevrolet Orlando silniki

Orlando to pierwszy rodzinny van w ofercie Chevroleta, który jest przeznaczony na europejski rynek. Auto będzie można zobaczyć na stoisku marki w czasie trwania paryskich targów.

Jak zaplanować wycieczkę do Świnoujścia?

Większość z nas nad morze jeździ po to, by leżeć na plaży i raczyć się świeżymi rybkami w okolicznych smażalniach. Tymczasem zwykle miasteczka nadmorskie mają do zaoferowania turystom wiele więcej niż tylko piasek i wodę. Jednym z takich pełnych atrakcji miast jest Świnoujście.

Jakie miejscowe zwyczaje trzeba znać przed podróżą do Tajlandii?

Tajlandia przyciąga każdego roku miliony turystów. Tutejsze piękne krajobrazy oraz wspaniałą stolicę kraju, Bangkok, chcą zobaczyć liczni zagraniczni przybysze, głównie z zachodu. Tymczasem tutejsza kultura od zachodniej różni się znacznie.

Jak zaplanować wycieczkę do Hajnówki?

O Hajnówce mówi się, że jest bramą do Puszczy Białowiejskiej. Położone tuż przy polsko-białoruskiej granicy miasto liczące sobie nieco ponad 20 tysięcy mieszkańców jest jednym z popularniejszych punktów na turystycznej mapie Podlasia.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem do Francji?

Wycieczka do Francji to nie jest wyprawa na drugi koniec świata. Mimo tak niewielkiej odległości, jaka dzieli Polskę od kraju wina i żabich udek, różnice kulturowe i nie tylko, na jakie natknie się tu Polak, mogą być spore.

REKLAMA