REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zmiany prawa 2023

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Stawki za tzw. kilometrówki wzrosną od 17 stycznia 2023 r.

Wzrosną stawki za tzw. kilometrówki, czyli zwrot kosztów używania do celów służbowych pojazdów niebędących własnością pracodawcy - przekazał PAP rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś. Rozporządzenie w tej sprawie wejdzie w życie 17 stycznia tego roku.

PIT-2 2023 - zmiany, formularz, jak wypełnić, dla kogo

Na formularzu PIT-2 pracownik (lub zleceniobiorca) może złożyć pracodawcy (zleceniodawcy) oświadczenie, które upoważnia pracodawcę lub zleceniodawcę do pomniejszenia zaliczki na podatek PIT za dany miesiąc o kwotę zmniejszającą podatek. Co się zmieniło w zasadach wypełniania i składania PIT-2 od 1 stycznia 2023 PIT-2? Jaki druk PIT-2 obowiązuje w 2023 roku? 

Podwyższony dodatek elektryczny - co się zmieni?

Aby uzyskać wyższy dodatek elektryczny w wysokości 1500 zł, do wniosku o jego wypłatę trzeba będzie dołączyć zaświadczenie od sprzedawcy energii, że dane gospodarstwo domowe zużyło w 2021 r. więcej niż 5 MWh - wynika z projektu rozporządzenie resortu klimatu i środowiska.

Kilometrówka 2023 r.: Stawki dla prywatnych samochodów, motocykli, motorowerów [Dz.U. z 2023 r. poz. 5]

Kilometrówka 2023 r.: Rozporządzenie w sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy. Dz.U. z 2023 r. poz. 5

REKLAMA

Podatki 2023 - najważniejsze zmiany. Co księgowa musi wiedzieć?

Jakie najważniejsze nowości podatkowe weszły w życie w 2023 roku?

Egzekucja administracyjna - zmiany 2023 (m.in. nowa definicja wynagrodzenia za pracę)

3 stycznia 2023 r. Rada Ministrów będzie rozpatrywać projekt nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, obejmujący również m.in. zmianę definicji wynagrodzenia za pracę. Celem nowych przepisów ma być m.in. usprawnienie dochodzenia należności z tytułu VAT. Należy się spodziewać, że zmiany przepisów, jakie przyniesie ta nowelizacja, wejdą w życie jeszcze w 2023 roku.

Zwrot VAT z faktur za gaz (refundacja, dodatek gazowy) - dla kogo

Refundacja VAT w przypadku gazu będzie dotyczyła ok 300 tys. osób - poinformowała w poniedziałek 2 stycznia 2023 r. minister klimatu Anna Moskwa. Wskazała, że trwają prace nad wsparciem także dla małych i średnich firm, ale szczegóły trzeba jeszcze uzgodnić z Komisją Europejską.

Składki ZUS 2023, dobrowolne ubezpieczenia społeczne - wyjaśnienia Prezes ZUS

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w rozmowie z PAP mówiła m.in. o nowym obowiązku posiadania profilu na PUE ZUS, o corocznym wzroście wysokości składek na ubezpieczenia społeczne od przedsiębiorców oraz o pomyśle wprowadzenia dobrowolności w opłacaniu składek przez właścicieli firm.

REKLAMA

PIT 2023 r: Objaśnienia podatkowe MF z 30 grudnia 2022 r. [PIT-2, zaliczki, ulgi, koszty]

30 grudnia 2022 r. MF opublikowało ostateczną wersję objaśnień do PIT-2 na 2023 r.

Składka zdrowotna – rozliczenie roczne w 2023 roku

Pakiet zmian podatkowych Polski Ład wprowadził nowy obowiązek sprawozdawczy dla podatników a mianowicie roczne rozliczenie składki zdrowotnej. Obowiązek rozliczenia składki zdrowotnej dotyczył będzie tylko części podatników - tych prowadzących działalność gospodarczą. W tej grupie znajdą się podatnicy rozliczający podatek według skali podatkowej, w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub podatkiem liniowym, wspólnicy spółek osobowych np. spółek jawnych, cywilnych. Co istotne w przypadku zawieszenia lub zamknięcia działalności w trakcie roku, należy również takie rozliczenie złożyć.

PIT 2023 - zapłata BLIK-iem

Spośród zobowiązań podatkowych, za które będzie można zapłacić BLIK-iem, jako pierwsze zostanie udostępniony w 2023 roku roczny PIT zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców - poinformował PAP resort finansów.

Obowiązkowy PUE ZUS dla płatników od 2023 roku. Jak założyć konto na PUE ZUS i do czego się przydaje?

Już z dniem 1 stycznia 2023 roku w życie wejdzie obowiązek wszystkich płatników składek ZUS posiadania konta na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czyli PUE ZUS. Docelowo ma to umożliwić i znacznie usprawnić załatwianie spraw w ZUS online w każdym miejscu i o każdej porze. Wcześniej obowiązek ten dotyczył płatników, którzy rozliczali składki za więcej niż 5 osób. Z kolei po wprowadzeniu zmian obowiązek ten będzie dotyczył wszystkich przedsiębiorców (płatników składek ZUS).

RPO zwraca uwagę na problem seniorki z elektronicznym rozliczeniem z ZUS

Od 1 stycznia 2023 r. właściciele małych firm (zatrudniających do 5 pracowników) i osoby samozatrudnione, które same płacą składki, muszą korzystać z profilu informacyjnego ZUS. Z powodu wieku i braku umiejętności cyfrowych osoba 60+ skarży się RPO na obowiązek składania miesięcznej deklaracji rozliczeniowej wyłącznie drogą elektroniczną. W ocenie RPO w takich sytuacjach powinien być dopuszczony dotychczasowy sposób rozliczania z ZUS

PIT-28 - do kiedy w 2023 roku? Rozliczenie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - nowe terminy od 2023 roku

Ministerstwo Finansów informuje, że od rozliczenia 2022 roku PIT-28 i PIT-28S składa się w terminie od 15 lutego do 30 kwietnia. Ryczałt za grudzień 2022 r. oraz za ostatni kwartał 2022 r. jest płatny do końca lutego 2023 r. W kolejnych latach ryczałt będzie płatny do 20. stycznia następnego roku podatkowego.

Najważniejsze zmiany prawa w 2023 r.

Jakie są ważne zmiany w prawie w 2023 r.? O jakich nowościach prawnych warto pamiętać? Prezentujemy przydatne zestawienie,

Praca zdalna – nowelizacja kodeksu pracy od 2023 roku – obowiązkowe dokumenty

Najprawdopodobniej w pierwszych tygodniach 2023 r. wejdą w życie istotne zmiany Kodeksu pracy. Nie jest to jeszcze w całości „wielka nowelizacja” Kodeksu pracy, której projekt wszedł do Sejmu w 2022 r., a jedynie jej część, ale bardzo istotna dla dużej grupy pracowników i pracodawców – bo regulująca, w sposób w założeniu stały, instytucje pracy zdalnej. Dotychczas bowiem praca taka była wykonywana najpierw poza regulacją Kodeksu pracy, a następnie na podstawie przepisów o COVID. Poniżej zajmiemy się tym, co pracodawcy muszą w pierwszej kolejności przygotować, tj. dokumentacją.

Ceny transferowe 2023 - rodzaj stopy bazowej i marża w safe harbour

W Monitorze Polskim z 23 grudnia 2022 r. (poz. 1260) opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z 20 grudnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia rodzaju bazowej stopy procentowej i marży dla potrzeb cen transferowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku dochodowego od osób prawnych. Ten rodzaj rodzaj bazowej stopy procentowej i wysokość marży są potrzebne do zastosowania uproszczenia safe harbour finansowego w 2023 roku. Obwieszczenie wchodzi w życie 1 stycznia 2023 r.

Opłata paliwowa 2023 - stawki

Minister infrastruktury podwyższa stawki opłaty paliwowej na 2023 rok dla wszystkich rodzajów paliw o 13,3 proc. - podano w obwieszczeniu ministra opublikowanego w Monitorze Polskim.

e-SAD od 13 lutego 2023 r. - elektroniczna rewolucja w przemieszczeniach wewnątrzwspólnotowych wyrobów z zapłaconą akcyzą

Wprowadzenie e-SAD od 13 lutego 2023 r. stanowi zmianę istotną nie tylko dla poszczególnych branż akcyzowych, ale także podmiotów, które nawet tylko okazjonalnie nabywają wewnątrzwspólnotowo wyroby niezbędne w prowadzonej działalności gospodarczej, pozornie w ogóle niezwiązanej z akcyzą. Warto już dziś zapoznać się z nadchodzącymi zmianami i odpowiednio do nich przygotować.

Opłata cukrowa - zmiany w 2023 roku

Tak zwana opłata cukrowa (opłata od środków spożywczych) nie obejmie nowych produktów; jej pobór ma być uproszczony, możliwe też będzie uzyskanie zwrotu opłaty w przypadku wywozu napojów z kraju - wynika z wyjaśnień resortu finansów przekazanych PAP. Zmiany mają wejść w życie 1 lipca 2023 r.

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego od 2023 roku

1 stycznia 2023 r. ruszy Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego. System c-KOB umożliwi założenie i prowadzenie książki obiektu budowlanego, wprowadzanie informacji o ekspertyzach i badaniach technicznych oraz danych dotyczących kontroli okresowych.

Zaliczki na podatek dochodowy (PIT) w 2023 roku - co się zmienia

Od 1 stycznia 2023 r. obowiązują nowe zasady stosowania kwoty wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) przy poborze zaliczek przez płatników, jak również składania oświadczeń i wniosków przez podatników, w tym o zwolnienie płatnika z obowiązku poboru zaliczek. Podatnik (pracownik lub zleceniobiorca) będzie mógł upoważnić do potrącania kwoty wolnej od podatku przy obliczaniu zaliczek na podatek - nawet 3 płatników.

Stawki VAT i klasyfikacja CN - zmiany w 2023 roku

W 2023 r. zostanie utrzymana stawka 0% na żywność oraz darowizny na cele związane z pomocą ofiarom skutków działań wojennych na terytorium Ukrainy. Nie zostaną utrzymane obniżone stawki na nawozy, gaz i energię. Natomiast wprowadzone zmiany w klasyfikacji CN na 2023 r. nie spowodują zmian w stawkach VAT.

Składka zdrowotna 2023 - limit kosztów lub odliczenia w podatku liniowym

Minister Finansów obwieścił 12 grudnia 2022 r. (Monitor Polski z 19 grudnia 2022 r., poz. 1238), że wysokość kwoty składki na ubezpieczenie zdrowotne zapłaconej w roku podatkowym na podstawie ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2561), zaliczanej do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 58 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa o PIT) lub odliczanej od dochodu na podstawie art. 30c ust. 2 pkt 2 ustawy o PIT, w roku 2023 nie może przekroczyć 10 200 zł.

Zamrożenie cen gazu w 2023 roku - cena maksymalna 200,17 zł za MWh

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, której konsekwencją będzie zamrożenie cen gazu ziemnego w 2023 r. na poziomie z 2022 r. - poinformowała 20 grudnia 2022 r. Kancelaria Prezydenta. Sprzedawcy gazu będą mieli obowiązek stosowania w rozliczeniach z odbiorcami końcowymi ceny maksymalnej w wysokości 200,17 zł za MWh.

Definicja płynu do papierosów elektronicznych w podatku akcyzowym – problemy praktyczne, zmiany 2023

Za sprawą uchwalonej przez Sejm 1 grudnia 2022 r. nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym (Ustawa o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw - druk sejmowy nr 2764). nadano nowe brzmienie akcyzowej definicji płynu do papierosów elektronicznych (zwanego powszechnie „liquidem”). Z woli polskiego ustawodawcy z początkiem lutego 2018 r. stał się on wyrobem podlegającym opodatkowaniu akcyzą. Obecna definicja tych wyrobów budzi liczne kontrowersje i jest źródłem częstych sporów z organami administracji skarbowej. Czy zmiany legislacyjne rozwiążą od 2023 roku pojawiające się na tym tle problemy? Nowa akcyzowa dyrektywa horyzontalna ma wejść w życie 13 lutego 2023 r., a ww. nowelizacja polskiej ustawy o podatku akcyzowym, którą wprowadzono nową definicję liquidów, ma wejść w życie od 1 stycznia 2023 r.

Obowiązkowe czipowanie psów - ustawa w I półroczu 2023 roku

Ustawa o obowiązku czipowania psów będzie w pierwszym półroczu 2023 r. - zapowiedział 20 grudnia 2022 r. wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Czipy będą wszczepiać lekarze weterynarii przy okazji szczepień.

Podatki 2023. Zmiana momentu ujęcia składek ZUS w kosztach podatkowych płatnika od 2023 roku

Od 1 stycznia 2023 wejdą w życie przepisy, które zmieniają moment, w którym płatnik będzie ujmował składki ZUS w kosztach uzyskania przychodów. Od 2023 roku składki ZUS w części finansowanej przez płatnika, stanowią koszty uzyskania przychodów w miesiącu, za który wynagrodzenia są należne, pod warunkiem, że składki zostaną opłacone w terminie wynikającym z odrębnych przepisów. Natomiast w razie uchybienia tym terminom, ww. składki ZUS będą stanowić koszty podatkowe w miesiącu ich opłacenia do ZUS. Nie będzie mieć już znaczenia moment wypłaty wynagrodzenia, jeżeli zostanie to dokonane terminowo.

Świadczenie rodzicielskie (tzw. kosiniakowe) w 2023 r. Kogo dotyczą zmiany?

W 2023 r. zmienią się przepisy dotyczące przyznawania świadczenia rodzicielskiego, czyli "kosiniakowego" m.in. rodzicom adopcyjnym. Co warto wiedzieć o nowych przepisach?

Wydatki komitetów wyborczych w 2023 roku - wyższe limity

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 16 grudnia 2022 r. zapowiada zwiększenie limitów wydatków dla komitetów wyborczych o 13,2 proc. Gotowe są już projekty rozporządzeń w tym zakresie. Zgodnie z kodeksem wyborczym Minister Finansów jest zobowiązany do podwyższenia limitów wydatków komitetów wyborczych w sytuacji, gdy wskaźnik inflacji przekroczy 5%. Waloryzacja, jak szacuje Ministerstwo Finansów, spowoduje wzrost kosztów dla budżetu państwa w 2023 r. o 26 tys. zł.

Czyste Powietrze 2023 - kredyt na VAT

Możliwość finansowania kredytem bankowym podatku VAT z inwestycji w ramach programu gwarancyjnego "Czyste Powietrze", z wykorzystaniem gwarancji BGK, zakłada projekt uchwały opublikowany 12 grudnia 2022 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Kodeks rolny - od kiedy?

Przepisy ogólne Kodeksu rolnego nie powinny budzić kontrowersji; na wiosnę 2023 roku kodeks mógłby wejść w życie - zapowiedział w niedzielę 11 grudnia 2022 r. w Przysusze unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Dodał, że jeżeli inne przepisy byłyby z nim sprzeczne, to stosowałoby się przepisy kodeksu.

Składka zdrowotna w jednoosobowej działalności gospodarczej 2023

Składki ZUS dla przedsiębiorców są aktualizowane w każdym roku. W 2023 r. stawki wzrosną. Szczególnie istotne zmiany dotyczą składki zdrowotnej.

Kasy fiskalne 2023 - co się zmieni

W nowym 2023 roku kasy fiskalne będą sprzedawane wyłącznie w wersji online lub wirtualnej. Wyjątek ma dotyczyć kas o zastosowaniu specjalnym, używanych m.in. w aptekach, taksówkach i automatach.

Budowa domów jednorodzinnych bez pozwolenia na budowę i inne zmiany w prawie budowlanym w 2023 roku

Nowelizacja Prawa budowlanego, która ma zacząć obowiązywać w 2023 roku, ma uprościć i przyspieszyć cały proces inwestycyjno-budowlany oraz zmniejszyć obciążenia po stronie inwestorów i organów administracji i nadzoru. Jednym z jej najważniejszych założeń jest m.in. możliwość budowy domów jednorodzinnych bez pozwolenia na budowę niezależnie od metrażu, likwidacja obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie i przyspieszenie cyfryzacji całego procesu budowlanego. Do części spośród tych zmian rynek nie podchodzi jednak z optymizmem.

Wcześniejsi emeryci i pracujący renciści - ile mogą dorobić. Nowe limity od grudnia 2022 r. do lutego 2023 r.

Osoby, które pobierają świadczenia z ZUS i jednocześnie pracują, ale nie osiągnęły jeszcze powszechnego wieku emerytalnego, mogą dorobić więcej do budżetu domowego. Od grudnia 2022 r. niższy, bezpieczny próg limitu zwiększa się o ponad 227 zł brutto.

Zmiany w prawie 2023 – podatki, rachunkowość [quiz]

Zmiany w prawie w 2023 r. są bardzo obszerne. Obejmują także podatki i rachunkowość. Rozwiąż quiz, dowiedz się więcej, bądź przygotowany na zmiany w przepisach!

PIT 2023. 1,5 proc. podatku na rzecz OPP (organizacji pożytku publicznego). Wykaz OPP 2023

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych w rozliczeniu za rok podatkowy mogą złożyć wniosek o przekazanie na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP) określonej kwoty podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego. Wniosek o przekazanie % podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego jest dobrowolny. W 2023 roku, w rozliczeniach rocznych dochodów uzyskanych w 2022 roku można zadysponować większym (1,5%) niż dotąd (1%) procentem swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Działy specjalne produkcji rolnej 2023 - ile wyniosą normy szacunkowe dochodu rocznego? [Tabela]

Minister Finansów wydał rozporządzenie w sprawie norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które mają obowiązywać w 2023 roku. Normy te będą wyższe o ok. 6% od obowiązujących w 2022 roku. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2023 roku. Jakie normy szacunkowe będą dotyczyć w 2023 roku podatników uprawiających rośliny w szklarniach i tunelach foliowych, hodowców drobiu, zwierząt futerkowych, zwierząt laboratoryjnych, dżdżownic i innych zwierząt (jak np. krowy, cielęta, bydło, tuczniki i prosięta, owce, konie, psy rasowe, koty rasowe) hodowanych poza gospodarstwem rolnym?

Podatek od nieruchomości w 2023 roku - stawki wzrosną prawie o 12%

We wszystkich miastach wojewódzkich podjęto już decyzje o podniesieniu podatków od nieruchomości. Stawki poszły w górę przeciętnie o blisko 12%.

Zmiany podatkowe 2022/2023 [szkolenie]

Zmiany podatkowe 2022/2023. INFOR weźmie udział w szkoleniu “Zmiany podatkowe 2022/2023”. Szkolenie poprowadzi ceniony eksperta Samir Kayyali.

Umowa o pracę 2023 – nowa treść i zasady wypełniania. Wzory wraz z omówieniem [webinarium]

Umowa o pracę 2023. Zapraszamy na praktyczne webinarium „Umowa o pracę 2023 – nowa treść i zasady wypełniania. Wzory wraz z omówieniem” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 16 grudnia 2022 roku. Polecamy!

PIT i CIT 2023. Jak przygotować się do zmian? [webinarium]

PIT i CIT 2023. Jak przygotować się do zmian? Zapraszamy na praktyczne webinarium „PIT i CIT 2023. Jak przygotować się do zmian + Q&A” z gwarantowanym imiennym certyfikatem, które odbędzie się 6 grudnia 2022 roku. Webinarium potrwa wyjątkowo 1,5 h! Polecamy!

Notarialny nakaz zapłaty

Projekt nowelizacji ustawy o notariacie wprowadza istotne zmiany, których celem jest odciążenie sądów. Wśród najbardziej rewolucyjnych zmian wskazuje się na powierzenie notariuszom kompetencji do wydawania notarialnych nakazów zapłaty. Nowe przepisy ustawy mają wejść w życie po 12 miesiącach od ogłoszenia nowelizacji w Dzienniku Ustaw - czyli prawdopodobnie pod koniec 2023 roku.

Minimalne wynagrodzenie 2023 brutto-netto. Składki ZUS 2023 - pracownicy i przedsiębiorcy

W 2023 roku dwa razy (1 stycznia i 1 lipca) zmieni się minimalne wynagrodzenie za pracę. Ile wyniesie minimalne wynagrodzenie brutto i netto w 2023 roku? Ile wyniosą preferencyjne (obniżone) składki ZUS przedsiębiorców w 2023 roku?

Prawo budowlane 2023 - pełna cyfryzacja procedur budowlanych

Do Sejmu trafi wkrótce projekt ustawy wprowadzającej pełną cyfryzację procesu inwestycyjno-budowlanego i zmieniającej Prawo budowlane. Według założeń ustawy w połowie 2023 roku ma już obowiązywać wyłącznie elektroniczny obieg wszystkich dokumentów - wskazuje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Maksymalna cena gazu w 2023 roku - rząd przyjął projekt

Maksymalna cena gazu. Rada Ministrów przyjęła 25 listopada 2022 r. projekt ustawy o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, który zakłada utrzymanie cen usług gazu i dystrybucji w 2023 r. na poziomie z 2022 r. i wprowadza mechanizm rekompensat dla przedsiębiorstw energetycznych, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Minimalny CIT w nowej wersji – co warto wiedzieć?

Co zmienia w przepisach dot. minimalnego podatku CIT nowelizacja zwana Polski Ład 3.0?

Sprzedaż lub wynajem mieszkania w 2023 roku. Obowiązkowe świadectwa energetyczne

Od 2023 roku świadectwa energetyczne, określające zapotrzebowanie nieruchomości na energię, będą obowiązkowe w przypadku sprzedaży czy wynajmu. Możliwość porównania przez nabywców wskaźników rocznego zużycia energii, stanie się nowym parametrem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Sprzedających czekają więc nowe wydatki związane z wyrobieniem świadectwa, a także inwestycjami, dzięki którym ich nieruchomości będą bardziej energooszczędne. Co można zrobić, aby poprawić świadectwo energetyczne swojej nieruchomości?

Karta podatkowa w 2023 roku

W 2023 roku kartę podatkową będą mogli nadal płacić podatnicy, którzy kontynuują stosowanie opodatkowania w tej formie po dniu 31 grudnia 2021 r. (tj. nie zrezygnowali z opodatkowania w tej formie po dniu 31 grudnia 2021 r. i nie utracili prawa do tej formy). Tak wynika z informacji przekazanych redakcji portalu infor.pl przez Ministerstwo Finansów. Jednocześnie resort deklaruje, że nie zamierza obecnie likwidować karty podatkowej.

REKLAMA