REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kosmetyki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kosmetyki ręcznie wykonane. Ważne rady dla sprzedawców i kupujących

Kupujesz lub sprzedajesz ręcznie wykonane kosmetyki? Główny Inspektorat Sanitarny przypomina o ważnych zasadach.

QUIZ Kultowe kosmetyki PRL. Trudno zdobyć komplet punktów!

Kosmetyki PRL. Czy wiedzieliście, że w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej mieliśmy i my swoje kosmetyczne hity? Musieliśmy sobie radzić, zwłaszcza przez trudności z importem oraz ograniczoną produkcją. Wiele osób do dziś z ogromną nostalgią wspomina kosmetyki z tamtych czasów, które wbrew wszystkiemu miały swoje walory. Czy jesteście gotowi na podróż w czasie i przypomnienie sobie kultowych kosmetyków, które wtedy władały sercami Polek i Polaków? Znajdziecie tu naprawdę ciekawe pytania i to w sporej dawce! Zapraszamy, bo naprawdę warto.

Jak powinny być oznakowane opakowania kosmetyków?

Każdy kosmetyk oferowany na polskim rynku powinien być oznaczony w ściele określony sposób. Szczególną uwagę warto zwracać na produkty kupowane w sieci. Co powinno się znaleźć na każdym opakowaniu?

Jak rozpoznać kosmetyki wegańskie i wegetariańskie?

Zainteresowanie kosmetykami wegańskimi, wegetariańskimi i halal rośnie od kilku lat. Jak je rozpoznać na sklepowych półkach? Za pomocą jakich symboli są one oznaczane?

REKLAMA

Kosmetyk „ekologiczny”, „hipoalergiczny” - opakowania po zmianach od 1 lipca 2019 r.

Zgodnie z nowymi przepisami producenci kosmetyków muszą ostrożniej posługiwać się takimi hasłami jak „ekologiczny”, „hipoalergiczny” czy „nie zawiera parabenów”. Nowe przepisy, dotyczące opakowań obowiązują od 1 lipca 2019 r.

Branża kosmetyczna - od 2019 r. duże zmiany

W 2019 roku wejdzie w życie ustawa o produktach kosmetycznych, która ma uregulować i dopełnić obowiązujące prawo, a także zwiększyć ochronę konsumentów. Nowe przepisy nałożą na producentów i dystrybutorów kosmetyków szereg obowiązków, a także kary finansowe w razie błędów lub niedociągnięć. Etykiety i oznakowania dotyczące składu kosmetyków będą ujednolicone, a kontrola nad produkcją zostanie zaostrzona. Większość producentów i dystrybutorów nie ma się jednak czego obawiać, a branża pozytywnie ocenia projektowane zmiany.

Produkty kosmetyczne - większe bezpieczeństwo konsumentów

1 czerwca 2018 (z kilkoma wyjątkami) mają wejść w życie przepisy, dotyczące nadzoru nad produktami kosmetycznymi. Celem jest dostosowanie naszego prawa do przepisów unijnych i zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów.

Kolorowe włosy - czy to bezpieczne

Farbujemy włosy lub robimy sobie pasemka czy balejaż. Jeżeli dzięki temu chcemy uzyskać nowy wygląd, możliwe, że dostaniemy więcej niż się spodziewamy.

REKLAMA

Co powinny zawierać etykiety szamponów i kremów

Zawartość etykiet kosmetyków bardzo często decyduje o tym, czy konsument zakupi dany produkt czy nie. Niestety informacje zawarte na opakowaniu są często nieczytelne dla konsumenta. Mimo że przepisy regulujące te kwestie obowiązują od pewnego czasu, nadal wielu konsumentów nie wie, co one oznaczają.

Informacje na opakowaniach kosmetyków

Kosmetyki są jednym z najczęściej kupowanych przez nas produktów. Nie należy zapominać, iż mydła, odżywki, mascary, itp są towarami konsumpcyjnymi. Ze względu na ich specyfikę i właściwości na producentach ciąży szczególny obowiązek informacyjny o produkcie.

REKLAMA