Kategorie

Wiadomości dzień po dniu

22 sie 2021
18 wrz 2021
Zakres dat:

Maksymalny zakres dat to 31 dni

Dziś, 18 września 2021 (na godz. 21:59)

PODCASTY DGP - POSŁUCHAJ W WEEKEND

Janek Świtała: Walczymy nie tylko o pieniądze, ale o jakość naszej pracy [PODCAST]

W pierwszym tygodniu września 2021 w Warszawie nie wyjechało blisko 50% zespołów ratownictwa medycznego. W wielu miejscach w Polsce ratownicy składają wypowiedzenia.

W sobotę, 11 września 2021, ulicami stolicy przeszła kilkudziesięciotysięczna manifestacja medyków oraz ich sojuszników, po której pod kancelarią Premiera zostało rozbite białe miasteczko. Według zapowiedzi protestujących ma ono tam pozostać do czasu spełnienia ich postulatów. Rozważane jest także wszczynanie sporów zbiorowych w szpitalach i strajk zbiorowy.

Jakie są oczekiwania protestujących? Co popchnęło ich do tak zdecydowanych działań? Na te pytania, w rozmowie z Martą Zdanowską (Infor.pl) odpowiada ratownik medyczny, Jan Świtała. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu "DGPtalk: Z pierwszej strony".

Polskie przedsiębiorstwa rozpoczynają przygodę z digitalizacją [PODCAST]

Czy pandemia wpłynęła na stopień digitalizacji polskich przedsiębiorstw? Czym jest Digi Index? Jaki jest aktualny stopień digitalizacji przedsiębiorstw w Polsce? Posłuchaj

Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska: Stan wyjątkowy ma zasłonić oczy opinii publicznej [PODCAST]

2 września 2021 na części terytorium Polski wprowadzono stan wyjątkowy. Jest to odpowiedź polskich władz na, trwający od kilku tygodni, kryzys uchodźczy na granicy z Białorusią.

Co to właściwie oznacza dla obywateli? Czy działania rządu są zgodne z prawem? Te kwestie w rozmowie z Martą Zdanowską (Infor.pl) wyjaśnia mecenas Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska. Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu "DGPtalk: Z pierwszej strony".

Joanna Dąbrowiecka-Wrodarczyk: Czy sztuczna inteligencja może być obiektywna? [PODCAST]

Sztuczna inteligencja potrafi być bardzo pomocnym narzędziem. Trzeba jednak rozgraniczyć, kiedy powinna być wykorzystywana do zastępowania ludzkich decyzji, a kiedy powinna je tylko wspierać – tłumaczy Joanna Dąbrowiecka-Wrodarczyk.
Ekspertka wyjaśnia także czy sztuczna inteligencja może być obiektywna oraz kto i kiedy, w firmie, powinien na to zwrócić uwagę. Zapraszamy do wysłuchania podcastu!

Cukier o płycie "CK Anderson": Chcemy być mainstreamem, który absorbuje słuchacza [PODCAST]

Gośćmi Marcina Cichońskiego w podcaście "DGPtalk: Po stronie kultury" jest duet Cukier: producent muzyczny Amadeusz Krebs i tekściarz, wokalista Bartek Caboń. Ich druga płyta "CK Anderson" ukazała się na początku lipca 2021 r. nakładem wytwórni Kayax.

Jak dotychczasowe doświadczenia z branży muzycznej wpływają na ich autorski projekt? Czy tworzyć dobry mainstream jest trudniej niż muzykę offową? Jakie mają plany na przyszłość? Posłuchajcie!

MOTO LEX

Wymiana jednej opony? Ubezpieczyciel musi zapłacić za dwie

Wymiana jednej opony? To częsta propozycja w przypadku polis na ogumienie. Takie rozwiązanie nie ma sensu z punktu widzenia bezpieczeństwa. 

Czy można dostać mandat za jazdę bez butów?

Czy można dostać mandat za jazdę bez butów? W teorii nie - takich zapisów nie ma w polskim prawie. W praktyce policjanci jednak jest to możliwe.

Czy można prowadzić w klapkach? W teorii tak...

Czy można prowadzić w klapkach? Polskie przepisy właściwie nie regulują tej kwestii. Lepszym pytaniem jest jednak to czy należy prowadzić w klapkach.

Newsletter Infor.pl

Dbamy o to, aby w naszych newsletterach pojawiały się zawsze ważne, interesujące i fachowe informacje. Jeżeli jesteś zainteresowany, zostaw swój adres mailowy i wybierz zakres tematyczny, a my prześlemy Ci wiadomości. Polecamy»

Policz to z nami! KALKULATORY INFOR.PL

Kalkulator umów o dzieło Polski Ład

Kalkulator pozwala wyliczyć kwotę netto przy umowie o dzieło przy 20% oraz przy 50% kosztach uzyskania przychodu. Polecamy»

Kalkulator umów zlecenia - Polski Ład

Kalkulator pozwala wyliczyć kwotę netto przy umowie zlecenia. Polecamy»

Kalkulator wynagrodzeń Polski Ład

Kalkulator oblicza wysokość pensji netto, zaliczki na podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Istnieje możliwość uwzględniania wysokości wynagrodzenia brutto w ciągu roku. Polecamy»

Kalkulator wymiaru urlopu wypoczynkowego

Kalkulator wskazuje, po jakim czasie mamy prawo do 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Polecamy»

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator oblicza wysokość pensji netto, zaliczki na podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Istnieje możliwość uwzględniania wysokości wynagrodzenia brutto w ciągu roku. Polecamy»

Kalkulator ilości dni

Kalkulator pozwala wyliczyć ile dni zawiera okres czasu pomiędzy zadanymi terminami. Polecamy»

Wzory i umów i druków. Zobacz jakie to proste z INFOR.PL

Zakaz konkurencji (po ustaniu stosunku pracy)

Pracownik, nie może prowadzić działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy ani też świadczyć pracy w ramach stosunku pracy lub na innej podstawie na rzecz podmiotu prowadzącego taką działalność, przez określony czas po ustaniu stosunku pracy. Za dochowanie zakazu pracownikowi należy się odszkodowanie. Polecamy»

Umowa najmu miejsca garażowego

Przez umowę najmu miejsca garażowego wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy miejsce garażowe do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Polecamy»

Umowa darowizny kwoty pieniężnej

Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Umowa taka co do zasady powinna mieć formę aktu notarialnego. Jeśli darowizna pieniędzy ma korzystać ze zwolnienia od podatku- musi być dokonana w drodze przelewu bankowego lub przekazu pocztowego. Polecamy»

Kalkulator wymiaru urlopu wypoczynkowego

Kalkulator wskazuje, po jakim czasie mamy prawo do 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego. Polecamy»

Umowa o roboty budowlane

Przez umowę o roboty budowlane wykonawca zobowiązuje się do oddania przewidzianego w umowie obiektu, wykonanego zgodnie z projektem i z zasadami wiedzy technicznej, a inwestor zobowiązuje się do dokonania wymaganych przez właściwe przepisy czynności związanych z przygotowaniem robót, w szczególności do przekazania terenu budowy i dostarczenia projektu, oraz do odebrania obiektu i zapłaty umówionego wynagrodzenia. BEZPŁATNY WZÓR.

17 września 2021
16 września 2021
15 września 2021
14 września 2021
13 września 2021
12 września 2021
11 września 2021
10 września 2021
9 września 2021
8 września 2021
7 września 2021
6 września 2021
5 września 2021
4 września 2021
3 września 2021
2 września 2021
1 września 2021
31 sierpnia 2021
30 sierpnia 2021
29 sierpnia 2021
28 sierpnia 2021
27 sierpnia 2021
26 sierpnia 2021
25 sierpnia 2021
24 sierpnia 2021
23 sierpnia 2021

Wybierz inne daty

22 sie 2021
18 wrz 2021
Zakres dat:

Maksymalny zakres dat to 31 dni