REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2016 poz. 535

KOMUNIKAT
MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO1)

z dnia 14 czerwca 2016 r.

o ustanowieniu programu pod nazwą „Granty na granty: promocja jakości – wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej”

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. z 2014 r. poz. 1620 oraz z 2015 r. poz. 249 i 1268) ogłasza się, co następuje:

Ustanawia się z dniem 20 czerwca 2016 r. program pod nazwą „Granty na granty: promocja jakości – wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej”, stanowiący załącznik do komunikatu.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego: wz. A. Bobko

 

 

1) Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego kieruje działem administracji rządowej – nauka, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz. U. poz. 1896).

Załącznik 1. [PROGRAM POD NAZWĄ „GRANTY NA GRANTY: PROMOCJA JAKOŚCI – WSPARCIE POLSKICH KOORDYNATORÓW W PROGRAMACH BADAWCZYCH UNII EUROPEJSKIEJ”]

Załącznik do komunikatu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
z dnia 14 czerwca 2016 r. (poz. 535)

PROGRAM POD NAZWĄ „GRANTY NA GRANTY: PROMOCJA JAKOŚCI – WSPARCIE POLSKICH KOORDYNATORÓW W PROGRAMACH BADAWCZYCH UNII EUROPEJSKIEJ”

I. 1. Celem programu pod nazwą „Granty na granty: promocja jakości – wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej”, zwanego dalej „Programem”, jest wsparcie polskich jednostek naukowych, zwanych dalej „wnioskodawcami”, które ubiegały się o realizację projektów w ramach programów badawczych Unii Europejskiej. Program ma wpłynąć na zwiększenie zaangażowania polskich jednostek naukowych w przygotowywanie wysokiej jakości wniosków projektowych oraz zachęcić te jednostki do kształtowania aktywnej polityki świadomego rozwoju i budowania konkurencyjności własnej marki.

2. O przyznanie środków finansowych w ramach Programu mogą ubiegać się jednostki naukowe, o których mowa w art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki, z wyłączeniem podmiotów, dla których przyznanie środków finansowych stanowiłoby pomoc państwa w rozumieniu przepisów Unii Europejskiej.

3. Wsparcie jest skierowane do jednostek naukowych, które w celu realizacji planowanego projektu w ramach programu badawczego Unii Europejskiej zdecydowały się:

1) stworzyć międzynarodowe konsorcjum i podjąć się roli koordynatora w tym projekcie;

2) wejść w skład międzynarodowego konsorcjum i podjąć się roli koordynatora pakietu (Work Package Leader), w ramach tego projektu.

4. Wnioskodawca może ubiegać się o przyznanie środków finansowych na refundację kosztów poniesionych na przygotowanie wniosku projektowego do programu badawczego Unii Europejskiej w przypadku, gdy wniosek ten uzyskał w ocenie merytorycznej liczbę punktów stanowiącą co najmniej 80% progu (Threshold) wyznaczonego przez Komisję Europejską lub inny upoważniony przez nią podmiot, w ramach ostatecznej punktacji określonej dla danego wezwania konkursowego.

5. Do refundacji są kwalifikowane koszty, które zostały poniesione na przygotowanie wniosku projektowego w okresie nie dłuższym niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku projektowego na wezwanie konkursowe.

II. 1. Środki finansowe w ramach Programu są przyznawane w drodze naboru wniosków ogłoszonego przez ministra właściwego do spraw nauki, zwanego dalej „Ministrem”.

2. Ogłoszenie o naborze wniosków jest zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Ministra i zawiera w szczególności:

1) datę rozpoczęcia i zakończenia naboru oraz miejsce i sposób składania wniosków;

2) wykaz programów badawczych Unii Europejskiej, w których uczestnictwo będzie objęte wsparciem w ramach Programu;

3) zakres finansowania w ramach Programu, w tym maksymalną wysokość finansowania oraz wykaz kosztów kwalifikujących się do finansowania;

4) kryteria i tryb oceny wniosków;

5) warunki przyznawania i przekazywania środków finansowych w ramach Programu;

6) wzór wniosku, umowy i raportu końcowego;

7) wykaz dokumentów, które należy dołączyć do wniosku.

3. Do rozpatrzenia są kierowane wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze. W przypadku złożenia wniosku niespełniającego tych wymagań wzywa się wnioskodawcę do usunięcia braków formalnych w terminie 14 dni od dnia otrzymania wezwania, z pouczeniem, że ich nieusunięcie spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia.

4. Środki finansowe w ramach Programu są przyznawane wnioskodawcy na podstawie decyzji Ministra i przekazywane na podstawie umowy, określającej warunki finansowania zrealizowanych działań oraz rozliczenia przyznanych środków finansowych.

III. Program jest finansowany ze środków finansowych na naukę, wyodrębnionych w części 28 budżetu państwa – Nauka na finansowanie programów i przedsięwzięć ustanowionych przez Ministra.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2016-06-17
  • Data wejścia w życie: 2016-06-17
  • Data obowiązywania: 2016-06-17
  • Dokument traci ważność: 2018-12-31
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA