| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXVIII/868/13 Rady Miasta Katowice

z dnia 26 czerwca 2013r.

w sprawie utworzenia Jednostki Pomocniczej miasta Katowice nr 13 Bogucice

Na podstawie art. 5 ust. 1 i 2, art. 40 oraz art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594) w związku z § 37 ust. 1, 2 i 3 Statutu miasta Katowice (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2012 r., poz. 6007, z późn. zm.), uwzględniając inicjatywę mieszkańców

Rada Miasta Katowice
uchwala:

§ 1. Utworzyć Jednostkę Pomocniczą miasta Katowice nr 13 Bogucice.

§ 2. Jednostka Pomocnicza obejmuje obszar miasta Katowice w następujących granicach:

Granica północna– pokrywa się z granicą miasta Siemianowice Śląskie na odcinku od ul. Cedrowej /przecięcia granicy miasta prostą, wyprowadzoną z ul. Cedrowej/ i południowego odcinka ul. Budowlanej do zbiegu ulic: Le Ronda, Siemianowickiej, Wiertniczej i Leopolda do krzyża granicznego między Bogucicami i Dąbrówką Małą.

Granica wschodnia– biegnie na południe od krzyża granicznego między Bogucicami i Dąbrówką Małą, zachodnią stroną ul. Wiertniczej do naroża parkingu i Zakładu Nr 2 Katowickich Fabryk Mebli. Następnie biegnie wzdłuż granicy tego zakładu w kierunku torów kolejowych PKP, przecina tory kolejowe i biegnie wschodnią krawędzią przejścia między PMUE i Katowickimi Fabrykami Mebli do Al. Roździeńskiego. /Przejście między PMUE i Katowickimi Fabrykami Mebli należy do Jednostki Pomocniczej Nr 13 -Bogucice/.

Granica południowa– biegnie w kierunku zachodnim osią Al. Roździeńskiego, obejmuje węzeł komunikacyjny /Bagienna, Murckowska/ i dalej osią Al. Roździeńskiego dochodzi do ul. Olimpijskiej.

Granica zachodnia –biegnie osią ul. Olimpijskiej, obiega parking i prostopadle do ul. Olimpijskiej prowadzi do przedłużenia parkanu sklepu ogrodniczego na zapleczu Poczty, dochodzi do naroża żłobka, przecina drogę bez nazwy wychodzącą od ul. Katowickiej między budynkami 39 i 41, obiega teren Szkoły Podstawowej nr 62 od strony Bogucic do osi jezdni pomiędzy budynkami ul. Katowickiej 35 i 37, przecina ul. Katowicką i biegnie osią ul. Brzozowej, a następnie wzdłuż Ogródków Działkowych o nazwie „Dolina Zgody” i „Słoneczne Wzgórze” do ul. Cedrowej i granicy miasta z Siemianowicami Śląskimi.

§ 3. Wykonanie uchwały powierzyć Prezydentowi Miasta Katowice.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miasta Katowice


Jerzy Forajter

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »